Wojewódzki poprowadzi program w Radiu Roxy. "To będzie stacja wybitnych i kontrowersyjnych osobowości"

Potwierdziły się nieoficjalne informacje. Kuba Wojewódzki poprowadzi program w Radiu Roxy. Tuż przed końcem roku poinformował o tym na swoim profilu na Facebooku Mikołaj Lizut, redaktor naczelny radia. Jednocześnie zapowiedział szeroko zakrojone zmiany w ramówce. - W nowym radiu znajdziecie wszystko to, co w muzyce rockowej najlepsze - od klasyki po współczesność - zapewnia Lizut.
- Nowa sytuacja na rynku radiowym sprawia, że Radio Roxy kończy dzisiaj swą dotychczasową drogę - napisał dziś na swoim profilu na Facebooku Mikołaj Lizut, redaktor naczelny Radia Roxy. Podziękował również dotychczasowym twórcom i artystom, którzy współtworzyli radio.

Lizut nie zdradził zbyt wielu szczegółów nowej ramówki, ale swoim wpisem potwierdził, że do radia przechodzi Kuba Wojewódzki. - Już niebawem odpalimy największy codzienny show w historii polskiego eteru, który poprowadzi Kuba Wojewódzki - napisał.

Od klasyki po współczesność

- W nowym radiu znajdziecie wszystko to, co w muzyce rockowej najlepsze - od klasyki po współczesność. Będzie to również stacja wybitnych i kontrowersyjnych osobowości radiowych - zachwala nową ramówkę redaktor naczelny.

Pod wpisem Lizuta na Facebooku pojawiło się mnóstwo komentarzy. Słuchacze Roxy żegnają takie postaci jak Maria Peszek czy Katarzyna Nosowska, które do tej pory prowadziły swoje autorskie audycje.

Pod koniec listopada Kuba Wojewódzki ogłosił, że rozstaje się z Radiem Eska. "Stało się - od 1 stycznia 2014 zmieniam barwy klubowe" - napisał na swojej stronie na Facebooku Kuba Wojewódzki. Jak wyjaśnił później dyrektor programowy stacji Zbigniew Benbenek, przyczyną zwolnienia dziennikarza były oszczędności.