"Darek sądzi, że jest na froncie walki dobra ze złem" [KIM JEST KS. OKO?]

Ks. Dariusz Oko - dziś tak mocno krytykujący m.in. "Tygodnik Powszechny" - kiedyś był jego współpracownikiem. Bywał też porównywany do ks. Józefa Tischnera. Jego przyjaciel mówi zdecydowanie, że ks. Oko jest bardzo otwarty w myśleniu i bywa samokrytyczny. Kim jest główny przeciwnik "homolobby" i "ideologii gender"?
Na początek proponuję dwa opisy.

Postać pierwsza: doktor filozofii i teologii, z habilitacją. Dawny współpracownik ''Tygodnika Powszechnego'', mówiono o nim "świetnie zapowiadający się naukowiec", "zdolny publicysta", porównywany z ks. Józefem Tischnerem, świetny kompan górskich wycieczek, opiekun krakowskich środowisk medycznych (na spotkaniach grywa na gitarze, śpiewa, organizuje fantastycznie egzotyczne wycieczki). Według słów przyjaciela: "Jest bardzo otwarty w myśleniu. Bywa samokrytyczny".

Postać druga: niezwykle aktywny medialnie, wypowiadający bardzo ostre słowa - w stałym repertuarze są: "homolobby", "homoherezja", "zachowanie judaszowo-kainowe", porównywanie gender do nazizmu i komunizmu. Ewidentnie przekonany, że walczy z zorganizowanym przeciwnikiem dążącym do "homoideologicznej ekspansji", podzielonej na cztery etapy, którego czwartym - ostatecznym - będzie "fizyczna eliminacja przeciwników".

Obie postacie to ta sama osoba - ks. dr hab. Dariusz Oko.

Obszerną sylwetkę ks. Oka przedstawiają Anna Goc i Marcin Żyła w najnowszym ''Tygodniku Powszechnym" (za nimi cytuję w opisach postaci).

Zaangażowany na polecenie biskupów

Ks. Dariusz Oko, rocznik 1960, urodzony w Oświęcimiu, jest wykładowcą Uniwersytetu Papieskiego w Krakowie. Święcenia przyjął w 1985 roku. Jest rezydentem parafii pw. św. Jadwigi w Krakowie. Jeśli chodzi o filozofię - specjalizuje się w Heglu.

Uznaje się za specjalistę w tematyce "ideologii gender" i "propagandy homoseksualnej". W 2012 w tekście dla Frondy pisał, że zaangażował się przeciwko tym tematom na polecenie szeregu kardynałów i biskupów. Autorzy tekstu w "Tygodniku" cytują znajomych ks. Oka, którzy mówią: "Darek sądzi, że jest na froncie walki dobra ze złem".

Ks. Oko i jego słowa

W telewizji go pełno. M.in. "Tomasz Lis na żywo" (TVP 1), "Kropka nad i" (TVN 24), "Tak czy nie" (Polsat News). Jest w prasie i portalach internetowych: "Naszym Dzienniku", Wpolityce.pl, Fronda.pl. On i jego słowa:

" Na 1000 pedofilów 400 to geje, a tylko jeden ksiądz" - o molestowaniu seksualnym nieletnich przez duchownych (Polskie Towarzystwo Seksuologiczne: "homoseksualność nie implikuje żadnej szczególnej predyspozycji do zakazanego prawem wykorzystywania seksualnego dzieci. (...) Przypisywanie [homoseksualistom - red.] wyjątkowych skłonności jest domeną ludzi nieświadomych i niekompetentnych bądź też uprzedzonych").

"Ja spędziłem na Zachodzie ponad 10 lat, widziałem, jak tam wygląda edukacja seksualna. Widziałem ciekawe i niepokojące zjawisko gwałtów, których jest coraz więcej w szkołach na Zachodzie, ale także w polskich. Dzieci gwałcą dzieci. To m.in. przez pornografię oglądaną przez nie, ale również przez błędne lekcje wychowania seksualnego" - o edukacji seksualnej.

"Skoro (...) tak dobrze czuje się w towarzystwie satanisty "Nergala" albo ks. prof. Michała Czajkowskiego, który przez 20 lat współpracował z SB, wydając jej ludzi Kościoła, to trzeba się liczyć z tym, że trudno o niegodziwość, której jego redakcja nie byłaby gotowa się dopuścić w swojej nieustannej walce z nauczaniem Kościoła" - po publikacjach "Tygodnika Powszechnego" ws. wystąpień biskupów na temat "ideologii gender".

Ks. Oko z "Tygodnikiem" nie porozmawiał: "Proszę o zrozumienie, ale ja nikomu nie chcę pomagać w niszczeniu Kościoła i dlatego nie mogę się z Państwem spotkać" - napisał w liście do redaktorów.

Więcej o:
Komentarze (47)
"Darek sądzi, że jest na froncie walki dobra ze złem" [KIM JEST KS. OKO?]
Zaloguj się
 • stanpar

  0

  Im więcej nienawiści wobec Kościoła doświadczam, tym bardziej zbliżam się do wiary i Kościoła. Dziwne? Tak, bo byłem niewierzący i niechętny Kościołowi.

 • widzew1964

  0

  i tym dobrem niby jest kościół,dobre żarty i wcale nie jestem za ciociami a pedofilów powinno się kastrować fizycznie ,a nie chemicznie jak proponowały władze.

 • stanimager

  Oceniono 2 razy 2

  "Proszę o zrozumienie, ale ja nikomu nie chcę pomagać w niszczeniu Kościoła i dlatego nie mogę się z Państwem spotkać"

  Swoim postępowaniem i atakami personalnymi pomaga w niszczeniu kościoła.

 • 64stasiek

  Oceniono 2 razy -2

  ...bramy piekielne nie zwyciężą go.
  Żadna brama piekielna, ani pisma ani kapłani KK nie zwyciężą Kościoła Chrystusowego! Ale wielu jest powołanych, ale mało wybranych.

 • pogooriaa2203

  0

  polecam www.covertmessiah.com/
  To jest dopiero przekret ;-)

 • last.j23

  Oceniono 7 razy 3

  Pewnie go wylali, odłączyli od cycka, to zaczęły się gorzkie żale.

 • zaskuba

  Oceniono 6 razy 2

  Oko. Jesteś skończony. Podobnie jak twoja zakłamana oszukańcza sekta. Ludzie się już poznali co z was za ziółka. Wojtyła was rozpasł do nieprzyzwoitości i tym pomógł wyzwolić z was zło, które pomoże światu pozbyć się was na zawsze. Gadaj idiotyzmy zdrowo. Przyspieszasz tym tylko proces unicestwienia swojej sekty.

 • wodakrolewska

  Oceniono 11 razy 5

  Chrześcijanie twierdzą że Świat to miejsce walki dobra ze złem i należy stawać po stronie dobra.
  Judaizm zakłada że to walka silniejszego ze słabszym i należy być silnym a wszystkie metody pokonania przeciwnika są dozwolone.
  Widzimy jak chrześcijaństwo jest wypierane i przegrywa walkowerem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX