Prymas Francji krytycznie o planach legalizacji eutanazji. "To zabójcze nie tylko dla chorych..."

"Ani państwo, ani personel medyczny nie są właścicielami ludzkiego życia. Nie mogą sobie rościć prawa do życia i śmierci kogokolwiek" - stwierdził kard. Philippe Barbarin w wywiadzie nadanym przez francuskie radio Europe 1. Tym samym skrytykował proponowaną reformę przepisów dotyczącą eutanazji.
Arcybiskup Lyonu noszący tytuł prymasa Galii, czyli Francji, odniósł się krytycznie do zaproponowanej ostatnio przez francuski rząd reformy prawodawstwa o eutanazji. Przypomniał, że obowiązująca obecnie ustawa została przyjęta jednomyślnie przez cały parlament osiem lat temu, w 2005 r. W przypadku chorób nieuleczalnych zezwala ona na ograniczenie się do kuracji paliatywnej, by ulżyć pacjentowi w cierpieniu, i na to należy się zgodzić. Jednak proponowana przez rząd legalizacja eutanazji byłaby, zdaniem purpurata, zabójcza nie tylko dla chorych, ale dla samego prawa.

Pod koniec listopada para 86-latków popełniła samobójstwo w paryskim hotelu. W pozostawionym liście ostro atakowali francuskie uregulowania prawne dotyczące eutanazji i tym samym na nowo rozniecili we Francji debatę na temat regulacji prawnych wokół eutanazji.

Więcej o:
Komentarze (3)
Prymas Francji krytycznie o planach legalizacji eutanazji. "To zabójcze nie tylko dla chorych..."
Zaloguj się
 • zz1026

  0

  "Ani państwo, ani personel medyczny nie są właścicielami ludzkiego życia. Nie mogą sobie rościć prawa do życia i śmierci kogokolwiek"

  ma racje nawet ciezko chory nie jest wlascicielemswojego zycia i nie jemu wybierac czy bedize zy lczy nie

  jedynym wlascicielem zycia jest kosciol katolicki i to oni decyduja o aborcji i eutanazji
  cieszmy sie ze jeszcze tantiemow nie musimy im placic za korzystanie z ich wlasnosci jaka jest zycie

 • anton_pl

  Oceniono 2 razy 0

  Jakim prawem ten dupek rości sobie prawo do skazywania ludzi na męczarnie?

 • anton_pl

  Oceniono 3 razy -1

  Bóg mi świadkiem że za te słowa zerwałbym mu pagony prymasowski...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX