Ukraińskie media: Milicja ma dwóch podejrzanych o pobicie dziennikarki. Jest też wideo z ataku na nią

Sprawcy uderzyli w nocy z wtorku na środę. Znana dziennikarka i aktywistka euromajdanu Tetiana Czornowił została zaatakowana, gdy wracała samochodem do domu pod Kijowem. Wywleczono ją z auta, a następnie brutalnie pobito. Kobiecie całość zajścia udało się zarejestrować kamerą zamontowaną w samochodzie.
O zatrzymaniu przez milicję dwóch podejrzanych poinformował portal Kyivpost.com. We wtorek dziennikarka opublikowała artykuł "Tu mieszka kat", w którym zamieściła adres i zdjęcia posiadłości szefa MSW Witalija Zacharczenki, obarczanego odpowiedzialnością za używanie przez milicję siły wobec uczestników protestów. Wcześniej dziennikarka pisała o majątkach rodziny prezydenta Wiktora Janukowycza i ludzi z jego najbliższego otoczenia.Jest nagranie z kamery z auta dziennikarki

Na filmie zarejestrowanym przez kamerę umieszczoną w samochodzie Czornowił widać moment ataku. Dziennikarka próbuje uciekać, gwałtownie przyspiesza, cofa. Pojazd, którym kieruje, zostaje jednak najpierw kilkakrotnie uderzony przez jadący za nim samochód terenowy, a następnie całkowicie zablokowany. Z porsche wyskakują dwaj mężczyźni. Od tego momentu niewiele widać, ale milicja wyjaśnia. Mężczyźni rzucili się na dziennikarkę i dotkliwie ją pobili, po czym uciekli.Kobietę znaleźli milicjanci z drogówki, którzy przewieźli ją do szpitala. 34-letnia Czornowił ma pokiereszowaną twarz, wstrząśnienie mózgu i nie może samodzielnie się poruszać. Musiała zostać poddana operacji.

Wideo opublikowała gazeta internetowa "Ukraińska Prawda". Niektórych mogła zmylić data widniejąca na górze nagrania (2010.01.02), jednak nieścisłość wyjaśnili znajomi pobitej dziennikarki. Kamera została zainstalowana w aucie niedawno i Czornowił nie zdążyła jej jeszcze poprawnie ustawić.

Kliczko: Sprawców oglądamy na ekranach

Całą sprawę skomentował jeden z przywódców opozycji Witalij Kliczko. "Takiego nocnego ataku na kobietę mogły dokonać tylko tchórzliwe istoty o mentalności niewolników. Ale wykonywali zlecenie jeszcze bardziej żałosnych i amoralnych istot. Dobrze ich znamy. Kontemplujemy ich twarze na telewizyjnych ekranach" - napisał na Facebooku.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o:
Komentarze (112)
Ukraińskie media: Milicja ma dwóch podejrzanych o pobicie dziennikarki. Jest też wideo z ataku na nią
Zaloguj się
 • pszczy2000

  0

  Kurde,piszac ten krotki,ironiczny komentarz nie przypuszczalem,ze stanie sie on zarzewiem do tak zazartej wymiany pogladow!

 • matadeusz

  0

  to jacys amatorzy, nie potrafia zatrzymac samochodu - wspolczuje tej kobiecie

 • archieil

  Oceniono 1 raz 1

  auto.ria.com/auto_porsche_cayenne_turbo_12667797.html
  Jeśli dobrze rozumiem:
  samochód wystawiony 23

  25 została ta kobita pobita.

  film bez tego jest zbyt płytki i daje pole do macierewiczopodobnych popisów.

 • michal_wzk

  0

  co za kur....ja bym zatrzymał auto wyszedł i na dzień dobry pałą przez łeb , ciężko znieść takie zachowanie!!!

 • krzyk58

  Oceniono 4 razy 0

  Info dla debili. "Skatowana " na zamówienie, szumowin Kliczki, czy postbanderowców ?????

 • anton_pl

  Oceniono 2 razy -2

  Szybko złapali tych prowokatorów ze Swobody Tiachnyboka - teraz sprawa sie wyda...

 • kwiatekkk

  Oceniono 4 razy 2

  Ukraińska bezpieka musi się jej bać, skoro poświęciła dla niej lakier porsche Cayenne... Tak, wiem, że to bardzo smutne, co napisałem, ale takie są wschodnie standardy. Tymczasem Putin nadal jest uważany na zachodzie za oświeconego władcę... a powinno się go omijać jak śmierdzące jajo.

 • 50riko55

  Oceniono 15 razy 13

  Jaki problem ustalić te kanalie skoro nr rej. samochodu widoczny jak na dłoni ?

 • sierota79r

  Oceniono 4 razy -2

  mam nadzieję że nigdy ten kraj nie wejdzie do Unii. Dzicz i bandyctwo tego narodu doświadczyłem również na terenie naszego kraju w podobnym wykonaniu ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX