Bezczelny napad w centrum Berlina. Staranowali samochodem Apple Store

To już siódmy napad na salon z elektroniką w Berlinie w tym roku. Policja bada, czy istnieje związek między dzisiejszą kradzieżą a innymi incydentami.
W nocy z niedzieli na poniedziałek nieznani sprawcy staranowali samochodem drzwi wejściowe salonu firmy Apple przy znanej alei Kurfuerstendamm i wjechali pojazdem do wnętrza sklepu. W ten sposób mieli wolny dostęp do całego asortymentu Apple Store. Po dokonaniu kradzieży uciekli drugim, podstawionym samochodem. Nie wiadomo jeszcze, co zostało skradzione i jak wysokie są szkody.

Opłacalny proceder

Ostatni podobny napad na sklep z elektroniką w dzielnicy Berlina Zehlendorf miał miejsce 18 grudnia br. Kilka dni wcześniej w ten sam sposób dokonano też napadu na centrum handlowe przy Alexanderplatz.

Podobnych napadów na salony z elektroniką było w tym roku aż 7. Policja bada, czy istnieje związek między tymi incydentami. Ich sprawców jak dotąd nie udało się ująć.

Śledztwo w sprawie napadów prowadzi centralnie Krajowy Urząd Kryminalny w Berlinie, zaangażowanych jest w nie 10 funkcjonariuszy. Wartość zrabowanych przedmiotów w tych napadach jest zazwyczaj wysoka. W przypadku napadu na Alexie straty wyniosły ok. 100 tys. euro.

Artykuł pochodzi z serwisu ''Deutsche Welle''Więcej o:
Komentarze (32)
Bezczelny napad w centrum Berlina. Staranowali samochodem Apple Store
Zaloguj się
 • saves

  Oceniono 2 razy 2

  Gdzie można to na fejsiku zalajkować?

 • kain_brat_abla

  Oceniono 2 razy 2

  Bezczelny napad byłby wtedy gdyby użyli do napadu iCar.

 • facio60

  Oceniono 1 raz 1

  parę lat temu w Niemczech działała banda z Pomorza. Wjeżdżali kradzionymi terenówkami w wejścia do sklepów głównie jubilerskich. Akcja odbywała się ok 3-4 nad ranem. Obrabowali w ten sposób kilkanaście sklepów nawet tak daleko od granicy jak w Nadrenii- Westfalii.
  Niektóre sklepy jubilerskie zainstalowały przed wejściami specjalne stalowe słupy uniemożliwiające taki włam.
  Tu za rękę nikogo nie złapano, ale coś mi to śmierdzi "polską specjalnością".
  Rumuni to bankomaty.

 • dezydery_wczorajszy

  Oceniono 1 raz 1

  Miejsce fanboyów zajęli fanaticboye.
  ____________________________________
  www.facebook.com/pages/Emiwew-dziennik-ze-%C5%9Bwiata-r%C3%B3wnoleg%C5%82ego/608975852471355

 • blad64

  Oceniono 1 raz 1

  Przecież to nie NAPAD. To zwykła kradzież z włamaniem. Z arta nie wynika że byli tam ludzie. Napad rozbójniczy polega za zaborze cudzego mienia w celu jego przywłaszczenia przy użyciu przemocy wobec osoby lub groźby natychmiastowego użycia przemocy. Innym sposobem dokonania rozboju jest zabór cudzego mienia przez doprowadzenie pokrzywdzonego do stanu nieprzytomności lub bezbronności.

 • blad64

  Oceniono 1 raz 1

  Przecież to nie napad, a kradzież z włamaniem. Nic nie piszą o przebywających tam ludziach a więc jak na razie to nie napad. Napad polega za zaborze cudzego mienia w celu jego przywłaszczenia przy użyciu przemocy wobec osoby lub groźby natychmiastowego użycia przemocy. Innym sposobem dokonania rozboju jest zabór cudzego mienia przez doprowadzenie pokrzywdzonego do stanu nieprzytomności lub bezbronności.

 • maruti800

  Oceniono 1 raz 1

  Ciekawe na który rynek trafią "fanty"?

  ---
  dom drewniany do sprzedania

 • yarrrr

  Oceniono 3 razy 3

  Ludziom już odbija. Dla podsłuchującego ich gadżetu zrobią wszystko!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX