Feministka deklaruje: "24 grudnia przerwę ciążę". Na Frondzie apel o modlitwę

Na portalu Fronda.pl pojawił się apel o modlitwę za feministkę Katarzynę Bratkowską. Powód? 16 grudnia w Polsat News działaczka na koniec rozmowy o planowanym zaostrzeniu kar za aborcję zapowiedziała, że jest w ciąży i niedługo ją usunie. W rozmowie z NaTemat podała datę: W wigilię, 24 grudnia.
W programie "Tak czy nie" podczas dyskusji o proponowanym przez Komisję Kodyfikacyjną przy Ministerstwie Sprawiedliwości zaostrzeniu kary za przerwanie ciąży starli się feministyczna działaczka Katarzyna Bratkowska i Jacek Żalek, poseł Polski Razem.

To mi wygląda na przerażający, ale prawdziwy tytuł jak z Larssona - "Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet". Nie jestem w stanie znaleźć żadnego innego uzasadnienia [tego projektu] - mówiła Bratkowska, komentując proponowane zmiany.

"Prawo do życia jest prawem człowieka"

Poseł Żalek podkreślał, że w 21. dniu życia płodu zaczyna mu bić serce. Przekonywał, że życie ludzkie zaczyna się w momencie poczęcia. - Może panowie się zdecydują - 25 lat dla lekarza i 25 lat dla kobiety, która przerywa ciążę - to by było uczciwe przynajmniej - kpiła Bratkowska.

- Prawo do życia jest prawem człowieka. Jest zapisane w konstytucji. Minister sprawiedliwości stoi na jej straży. Nikt nie dał nam prawa pozbawiać nas tego prawa dlatego, że są osoby, które uważają, że wszystko, co jest związane z macierzyństwem, absolutnie nie podlega innym kategoriom niż kategorie rozumienia rzeczywistości przez feministki - odparował Żalek.

"Jestem teraz w ciąży i zamierzam ją przerwać. Niech pan mi każe rodzić"Na koniec dyskusji Bratkowska niespodziewanie wyznała: - Jestem teraz w ciąży i zamierzam ją przerwać. Więc bardzo proszę, żeby pan doniósł na mnie, żeby pan pilnował mnie i rozkazał mi rodzić. Niech pan mi powie: rozkazuję pani urodzić, będę nasyłał na panią policję i zostanie pani zmuszona, bo zakaz jest rozkazem".

- Będę panią raczej namawiał, aby świadomie potraktowała pani swoje macierzyństwo - nie dawał za wygraną Żalek. - Bierze pan tę odpowiedzialność? - pytała Bratkowska. - Myślę, że pani tak naprawdę prowokuje - odparł poseł. - Dać panu zaświadczenie? - odpaliła feministka.

Na Frondzie chcą modlić się za Bratkowską. "Chyba za zarodek"

Deklaracja Bratkowskiej o planie przerwania ciąży 24 grudnia wywołała duży odzew w internecie. Na katolickim portalu Fronda.pl pojawiło się wezwanie do modlitwy za Bratkowską. - Z pewnością nie jest to modlitwa za mnie, tylko jeśli już, modlitwa za zarodek - skomentowała w rozmowie z portalem NaTemat feministka.

Bratkowska wyznała, że "nie planowała" swojej zapowiedzi, ale miała wrażenie, że "siedzi naprzeciwko człowieka, który jest impregnowany na argumenty". Dodała, że "kobieta powinna mieć prawo do aborcji na żądanie, bez podawania powodów", ponieważ "mogą być tak różne, tak płynne, że nie powinny być poddawane jakiejkolwiek ocenie.

Planowane zmiany w prawie dot. aborcji

Przypomnijmy: przygotowywana przez Ministerstwo Sprawiedliwości nowelizacja Kodeksu karnego proponuje zmiany w artykule 152, dotyczącym nielegalnego przerwania ciąży. Komisja Kodyfikacyjna Prawa Karnego przy resorcie proponuje, by zapis: "Kto za zgodą kobiety przerywa jej ciążę podlega karze pozbawienia wolności do lat trzech" zastąpić następującym: ''Kto powoduje śmierć dziecka poczętego niezdolnego do samodzielnego życia poza organizmem matki, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5''.

Wokół propozycji, firmowanej m.in. przez znanego prawnika Andrzeja Zolla, rozpętała się - po raz kolejny - gorąca dyskusja w mediach.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o:
Komentarze (1218)
Feministka deklaruje: "24 grudnia przerwę ciążę". Na Frondzie apel o modlitwę
Zaloguj się
 • 0

  A gdzie policja, prokuratura - ta osoba deklaruje popełnienie przestępstwa w dniu 24.12! I nasze państwo prawa milczy?

 • 0

  A gdzie prokuratura - ta kobieta otwarcie mówi, że dokona przestępstwa 24.12. I nasze praworządne państwo milczy?

 • alexy-dwa

  0

  No i co usunęła czy nie ?

 • da64

  0

  Prowokacja się udała aż za dobrze

 • candid13

  Oceniono 4 razy 4

  prosze poszukac w internecie "abortion in Canada" i dowiecie sie ze w 2009 r. w Kanadzie, pomimo swietnej edukacjji seksualnej w szkolach, dostepnych wszedzie srodkow antykoncepcyjnych, dokonano 100 000 udokumentowanych aborcji.
  Decyzja o takim zabiegu nalezy do kobiety i jej lekarza.

  Polska sredniowieczna ciemnota w tym wzgledzie propagowana przez zacofany o wieki kosciol prowadzi to wielu tragedii wsrod biednych i niewyksztalconych ludzi, stad tylke mordow i zabojstw dzieci w Polsce.

  Wyksztalcone i dobrze sytuowane kobiety zawsze sobie poradza, wyjezdzajac zagranice.

 • candid13

  Oceniono 3 razy 3

  Zdumiewa mnie, ze nawet w tak ciemnym kraju jak Polska otumanionym przez chory na seks episkopat, tyle jest idiotek, ktore nie zdaja sobie sprawy, ze kobiety zachodzace w niechciana ciaze sa to osoby ktorym tenze episkopat z analfabetycznymi katechetami nie maja pojecia skad sie biora dzieci, nie maja pojecia jak sie zabezpieczac, pobozni aptekarze nie sprzedaja srodkow antykoncepcyjnych.

  Jak z niechciana ciaza ma sobie poradzic kobieta z np. piatka dzieci, pochodzaca z ciemnej wsi, czy zidiocialego miasteczka, totalnie oglupiona przez katecheze i kretynki takie jak tu plota bzdury na tym forum.
  Prosze o odpowiedz.

 • Anna Leszczynska

  Oceniono 3 razy 3

  A jak maja sie bronic ciemne kobiety, ktore potulnie sluchaja kosciola i wysluchuja kretynskiej katechezy o tym ze dzieci biora sie od bociana, ktore zgodnie z zakazem kosciola nie stosuja srodkow antykoncepcyjnych.
  Moim zdaniem, kazda powinna rodzic conajmniej tuzin bachorow i zanosic je na plebanie.

  Polska to antychrzescijanski, dziki, ciemny kraj ciemnych ludzi nienawidzacych blizniego.
  Dla episkopatu najwazniejszy jest SEKS tylko tym sie zajmuja, a co gorsza wykorzystuja do tego dzieci.

 • Anna Leszczynska

  Oceniono 3 razy 3

  niech polska konserwa i im sluzacy episkopat zajmie sie szerzeniem milosci blizniego i win odpuszczaniem , a nie seksem !

 • Oceniono 5 razy -3

  Pozdrawiam Bratkowską. Powiedzieć że nasrane we łbie to za mało:) Aborcja, jak najbardziej, kiedy matka jest zagrożona, kiedy istnieje REALNE zagrożenie, że dziecko urodzi się niepełnosprawne, etc. Zaszłaś z głupoty? MASZ RODZIĆ. Co by było gdyby Twoja matka myślała tak samo jak Ty huh? Mam kaprys więc nie rodzę. A gdzie tu ma cokolwiek do powiedzenia ojciec? Z racji że mężczyzna nie musi przez 9 miesięcy latać z brzuchem to jego rola jest nieistotna?
  Feministki plz.... opuśćcie Polskę. W podskokach.... Bo robicie tylko zamęt.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX