Poseł PO: Panie musiały przyjechać na komisję zamiast zajmować się lepieniem pierogów. Z sali okrzyki: "Seksizm!"

"Panie musiały specjalnie przyjechać na komisję zamiast w tym momencie zajmować się lepieniem pierogów w domu, co byłoby lepszym rozwiązaniem" - te słowa posła PO Jarosława Katulskiego wywołały niemałe poruszenie podczas posiedzenia sejmowej komisji zdrowia. Kiedy z sali zaczęły dochodzić okrzyki "Seksizm!", polityk próbował się tłumaczyć, że sam też by "z przyjemnością polepił pierogi".
Podczas posiedzenia komisji zdrowia poseł Katulski postanowił wyrazić swoje niezadowolenie z powodu spotkania przed świętami. - Uważam, że państwo próbujecie to politycznie wykorzystać, któryś już raz... Z końcem roku, tak jakby brakowało wam tematów politycznych przed Bożym Narodzeniem - mówił. I argumentował, że panie obecne na komisji powinny w tym momencie "zajmować się lepieniem pierogów w domu, co byłoby lepszym rozwiązaniem".

Poseł nie zdążył dokończyć swojej myśli, ponieważ z sali odezwały się głosy krytyki. Kiedy usłyszał, że powinien sobie darować takie uwagi, odparł: - Też mam prawo do swobody wypowiedzi.

- To jest seksizm! - krzyknęła po chwili jedna z obecnych na komisji kobiet. - Ale ja z przyjemnością też bym polepił pierogi... - próbował się wytłumaczyć Katulski. Nagranie z tej dyskusji można zobaczyć TUTAJ >>

"Wysoce niefortunna wypowiedź"

- To jakiś seksizm. Byłem zdumiony tą, powiem delikatnie, wysoce niefortunną wypowiedzią - komentował w rozmowie z TVN24 słowa Katulskiego Tomasz Latos z PiS. - Ja to bardzo źle odebrałam, bo u mnie w domu mój 27-letni syn pierogi ulepił. I uszka też - stwierdziła z kolei Janina Okrągły z PO.

Partyjnego kolegi próbował bronić Sławomir Neumann. - Teraz się nad posłem Katulskim pastwicie, ale jego drugie zdanie było takie, że sam by dzisiaj chętnie polepił pierogi zamiast siedzieć na komisji. Ja to tak odebrałem, że kwestionuje sam sens komisji dzisiaj, a nie, że kobiety do pierogów wysyła - powiedział.

Arłukowicz: Wzywanie mnie przed komisję zdrowia to "grudniowy chocholi taniec" - przeczytaj więcej o posiedzeniu komisji >>

Arłukowicz: Wzywanie mnie przed komisję zdrowia to "grudniowy chocholi taniec" - przeczytaj więcej o posiedzeniu komisji >>

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o:
Komentarze (90)
Poseł PO: Panie musiały przyjechać na komisję zamiast zajmować się lepieniem pierogów. Z sali okrzyki: "Seksizm!"
Zaloguj się
 • baby1

  Oceniono 1 raz 1

  A ja myślę, że sam pan poseł zamiast nam posłować w następnej kadencji powinien zająć się lepieniem pierogów.

 • gdsta

  Oceniono 3 razy 1

  mniejsza co palnął

  gorsza sprawa, że tak myśli

  jeszcze wiele pracy czeka kobiety, by wywalczyły sobie należyte prawa i po pierwsze wymusiły szacunek - smutne ale prawdziwe

 • kjm1967

  Oceniono 4 razy -2

  KOBIETY RODZĄ DZIECI. To jest przecież największy możliwy SEKSIZM. Kobiety chcą być takie jak mężczyźni i pracować w kopalniach bezpośrednio przy wydobyciu węgla, w kamieniołomach i hutach, na budowach dróg jeździć walcem i t.d.
  Natomiast mężczyźni są jak najbardziej przygotowani do zajmowania się dziećmi. Zwłaszcza potrafią perfekcyjne karmić PIERSIĄ... OTO CAŁA ESENCJA FEMINIZMU !!!

 • alekx_pl

  Oceniono 1 raz 1

  Panie pośle, chciałbym przypomnieć, że bycie posłem to też praca! dlaczego cała Polska ma pracować nawet w wigilię, a posłanki mają świętować? oj niedobry przykład dajecie.

 • 3toma

  Oceniono 1 raz 1

  Było WYRAŹNIE widać, jak Arłukowicz i Neuman świetnie się bawią. Mają w d...e pacjentów. Już za ten przekaz powinni iść w niebyt. Cała Platforma też, a za te pierogi SZCZEGÓLNIE. Gardzę Platformą, tak jak kiedyś (i do dzisiaj) PiSem

 • gela1

  Oceniono 1 raz 1

  pijarowski temat zastępczy, żeby zagłuszczyć nieudolność w sprawie służby zdrowia,
  co do lepienia pierogów to w odróżnieniu od pracy parlamentarzysty są potrzebne
  konkretne umiejętności a patrząc na znany serial to również znajomośc języków obcycj

 • wykidajlo2

  Oceniono 2 razy -2

  No popatrzcie, Gowin powiedział coś sensownego! Chyba na niego zagłosuję. Szacunek, Panie Pośle!

 • matus2010

  Oceniono 2 razy 2

  No w naszym kraju służba zdrowia tak fantastycznie funkcjonuje, że nie ma co robić na komisji... Ja w wigilię do 16:00 pracuję i jakoś korona z głowy mi nie spadła.

 • veehoora

  Oceniono 3 razy 3

  Cały ten sejm to poziom zaplecza kuchennego podłej knajpy. Ci ludzie faktycznie powinni lepić pierogi, bo nic innego nie potrafią. Trzeba w Polsce wprowadzić w końcu demokratyczną ordynację wyborczą. Trzeba zorganizować PIERWSZE demokratyczne wybory, a zapewniam was, że zdecydowana wiekszość pospolitego chamstwa znikłaby z Wiejskiej. Dzisiaj ludzie, którzy nie należą do żadnej mafii partyjnej, nie mają najmniejszych szans na wejście do sejmu. A zapisać się do mafii nie chcą, bo są uczciwi i przyzwoici.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX