TV Trwam od lutego na multipleksie. O. Rydzyk: To jest zwycięstwo Pana Boga i wasze

Od 15 lutego 2014 roku TV Trwam może rozpocząć nadawanie na multipleksie. Telewizja Polska zadeklarowała, że tego dnia zwolni miejsce na MUX-1 przyznane katolickiej stacji. Obie strony podpisały dziś oświadczenie w tej sprawie - poinformowała KAI Redakcja Informacyjna Radia Maryja.
W ramach porozumienia Fundacja Lux Veritatis zobowiązała się do przejęcia od TVP SA obowiązku zapłaty należności wobec spółki Emitel Sp. z o.o. z tytułu świadczonej usługi telewizyjnej rozpowszechniania programu telewizyjnego.

"To zwycięstwo. Jakkolwiek mamy jeszcze wiele zastrzeżeń"

O. Tadeusz Rydzyk, dyrektor Radia Maryja i prezes zarządu Fundacji Lux Veritatis, wyraził wdzięczność wszystkim, którzy włączyli się w walkę o to, by TV Trwam mogła nadawać na cyfrowym multipleksie. - Dziękujemy wszystkim - to zwycięstwo Pana Boga i wasze: ludzi! To zwycięstwo wszystkich ludzi, którzy się włączyli w tę sprawę, by w Polsce była większa wolność słowa, wolność mediów, by rzeczywiście był większy pluralizm. Jakkolwiek mamy jeszcze wiele zastrzeżeń - mówił do słuchaczy na antenie Radia Maryja.

- Rzeczywiście, Telewizja Polska zadeklarowała, że od 15 lutego to miejsce, które dzisiaj zajmuje na MUX-1, zostanie przekazane Telewizji Trwam. Czekamy jeszcze na rezerwację częstotliwości od prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej - mówiła na antenie Radia Maryja Lidia Kochanowicz, dyrektor finansowa Fundacji Lux Veritatis.

Telewizja Polska została zobowiązana ustawowo do przeniesienia swoich programów z MUX 1 na MUX 3, gdy zasięg tego ostatniego dotrze do 95 proc. ludności, który to warunek został już spełniony.

TVP miała zwolnić miejsce na multipleksie najpóźniej do 27 kwietnia 2014. TV Trwam walczyła o to, by TVP zwolniła je jak najszybciej.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o:
Komentarze (211)
TV Trwam od lutego na multipleksie. O. Rydzyk: To jest zwycięstwo Pana Boga i wasze
Zaloguj się
 • wladzio51

  0

  Znacie? To poczytajcie!! wyborcza.pl/duzyformat/1,136629,15442109,Metne_wody.html

 • wladzio51

  0

  Znacie? To przeczytajcie!! wyborcza.pl/duzyformat/1,136629,15442109,Metne_wody.html

 • wiwixpl

  0

  Wolałbym na multipleksie jakiś kanał sportowy albo porno

 • Oceniono 1 raz 1

  Co ten jołopa bredzi .Dobry bóg pilnuje jego interesu na multipleksie a nie pomaga chorym umierającym dzieciom i tym co 2 sekundy umierają nie tylko w Afryce z braku wody.On wie ,że gdyby był bóg to nie uszłoby mu to bredzenie na sucho..

 • v_kolumna_v

  Oceniono 1 raz -1

  Oto koszerne półprawdy w wydaniu tejże bałamutnej gazetki. Nawet się nie chce już tego wszystkiego prostować. Może tylko to że hańbą jest dla Polski, że jeden jedyny kanał cyfrowy (na kilkadziesiąt dostępnych) jaki uzyskał Kościół był okupiony milionowymi udziałami ludzi w marszach protestacyjnych nieraz na klęczkach, petycjach, skarżony w sądach za ewidentne bezprawne i nacechowane niezliczonymi szykanami działania KRRiT itd., itp., etc. Trudno to wszystko wyliczyć. Zapewne w programach TV TRWAM to wszystko zostanie jeszcze raz ukazane w całej swej odrażającej formie, bezprawia wręcz jakiego się dopuszczono. Ci którzy raz okrzyczani są mianem "Imperium" a innym razem żebrakami (wg potrzeb) propagandowych musieli zapłacić "za friko" wręcz 700 000 złotych, za czas kilku miesięcy podczas którego fundacja NIE MOGŁA nadawać na multipleksie z ewidentnej winy UKE grającej ręka w rękę z KRRiT. To prawdziwa hańba dla Polski i dla tego rządu.

 • 3.janusz

  Oceniono 5 razy 5

  -
  Rydzyk,
  nie mieszaj Boga do swoich szemranych interesów OSZUŚCIE.
  -

 • 1pirat2

  Oceniono 4 razy 4

  Zwycięstwo pana Boga? Ciekawym komu o.Rydzyk kojaży się z Bogiem ,bo mnie na przykład bardziej z przekretami przy ratowaniu stoczni czy żrudłami termoidalnymi, i teraz martwi się tylko tym ile na tym zarobi.

 • stachkaz47

  Oceniono 4 razy 4

  Z kogo ten się tak śmieje????
  Z WAS się DURNIE śmieje.Od ucha do ucha.

 • stachkaz47

  Oceniono 1 raz 1

  Pan Bóg nie pchał się na MULTIPLEKSA to pewne.
  Ale ten SZUBRAWIEC tak.
  Watykański OKUPANT dostaje wszystko.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX