Nie tylko Neapol. Mafia pozbywała się toksycznych odpadów także w Toskanii

Mafia pozbywa się toksycznych odpadów już nie tylko w okolicach Neapolu. Okazuje się Gomorra rozszerzyła swoją działalność o Toskanie, gdzie zaledwie 17 kilometrów od Florencji odnaleziono pofabryczne składowiska. Jak podaje agencja AP śmieci wywożone są także do Europy Wschodniej.
O znalezieniu toksycznych odpadów w okolicach Prato, 17 kilometrów Florencji poinformował Franco Robertii, główny prokurator zajmujący się we Włoszech mafią. Zaznaczył też, że śledczy badają wątek wysyłania odpadów do Europy Wschodniej. Nie ujawnił jednak żadnych bliższych informacji ani nie poinformował o jakie kraje chodzi. - Włoscy gangsterzy szukają nowych miejsc, gdzie mogliby pozbywać się odpadów - mówi Robertii. W okolicach Prado działają chińskie fabryki odzieży, które zatrudniają nielegalnych imigrantów.

"Trójkąt śmierci"

W ostatnich latach głośno było o składowiskach w okolicach Neapolu. Mieszkańcy południa Włoch okolice między Neapolem a oddaloną o 30 km Casertą nazywają "trójkątem śmierci". Szacuje się, że w ostatnich 20 latach lokalna mafia, która trzyma rękę na związanym ze śmieciami biznesie, nielegalnie pozbyła się tu około 10 mln ton przemysłowych odpadów. Badania wykazały, że skażeniu uległy niektóre ujęcia wody, m.in. na terenach rolniczych pomiędzy Neapolem a Casertą.

Chcesz na bieżąco śledzić sytuację za granicą? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o:
Komentarze (15)
Nie tylko Neapol. Mafia pozbywała się toksycznych odpadów także w Toskanii
Zaloguj się
 • czlowiek.epoki

  Oceniono 2 razy 2

  czy autor pisał to nogami?

 • pandada

  0

  to antyekoterroryści i wrogowie urzędniczej kontroli pewnie już rezerwuja tam wczasy

 • 3miastoorg

  Oceniono 7 razy 5

  Podobnie jest z odpadami po paliwie z elektrowni jądrowych. To że są wysokie normy dotyczące kontroli przepływu tychże odpadów, to jest mit. Już raz złapano mafią na wrzucaniu ich do morza.

 • armi66

  Oceniono 4 razy 4

  Gamorra.co totakiego??'oze tak camorra...ale wies straszna ta gazeta cala

 • popijajac_piwo

  Oceniono 18 razy 12

  Włochy to taka sama zgnilizna jak nasz piękny kraj. Ta sama mentalność.

 • zydcyklistakomunista

  Oceniono 6 razy 4

  "Okazuje się Gomorra rozszerzyła swoją działalność o Toskanie"
  Aha. To pewnie Soddomity zrobili.

 • el_bigos

  Oceniono 10 razy 10

  Mafia również pozbywała sie odpadów wszelakiej maści u wybrzeży Somalii, o czym zresztą mówi oficjalny raport ONZ. Razem z mafią dwie firmy szwajcarskie również tam wywalały odpady,ale o tym jakoś nikomu nie chce się pisać, bo w końcu wszyscy piraci są beee. Polecam film dokumentalny "Toksyczna Somalia".

 • makapaka_un

  Oceniono 19 razy 11

  Usmial3m sie juz na poczatku.nie Gomorra.tylko Camorra buhehhe

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX