Marcinkiewicz: Macierewicz działa tak, jakby był agentem Rosji. Wiele rzeczy robi przeciwko Polsce

- Cały ten raport, nieudolna likwidacja WSI, nieudolna lustracja, atak na polskie autorytety to są jakieś straszne rzeczy robione przeciwko Polsce - powiedział Kazimierz Marcinkiewicz w rozmowie z Moniką Olejnik. - Antoni Macierewicz działa tak, jakby był agentem rosyjskim - podkreślił były premier.
- Czy Antoni Macierewicz jest rosyjskim agentem? Czy pan rozumie przetłumaczenie raportu na język rosyjski? - spytała dziennikarka w "Kropce nad i". - W moim przekonaniu, od wielu, wielu lat Antoni Macierewicz działa tak, jakby był agentem rosyjskim - odpowiedział Marcinkiewicz - Naprawdę bardzo wiele rzeczy robi niejako przeciwko Polsce. Dla mnie bez dwóch zdań - dodał.

"Ja takiej wyobraźni nie mam"

- Cały ten raport, makabrycznie nieudolna likwidacja WSI, nieudolna lustracja, atak na polskie autorytety. Teraz cała ta afera smoleńska, czyli wykorzystywanie dziwnych profesorów, którzy kłamią do walki z polskim rządem. To są jakieś straszne rzeczy robione przeciwko Polsce - odpowiedział były premier, gdy Monika Olejnik spytała go o przykłady szkodliwej działalności Macierewicza.

- Zrozumieć to, żeby tłumaczyć raport o likwidacji WSI na inne języki, w tym na rosyjski, to ja takiej wyobraźni nie mam. Ale jest jeszcze druga makabra. SKW działa już tyle lat i taka sprawa wychodzi dopiero dziś - podkreślił Marcinkiewicz - I oni nie sprawdzili tego. Dla służby wywiadowczej to bardzo ważna informacja - kto przetłumaczył, kiedy i do kogo to dotarło.

"To pokazuje, w jakim kierunku idzie PiS"

Kazimierz Marcinkiewicz skomentował też wybór Antoniego Macierewicza na wiceprezesa Prawa i Sprawiedliwości. - Jaka partia, taki wiceprezes. To pokazuje, w jakim kierunku idzie PiS. Kiedyś wiceprezesem był Kazimierz Ujazdowski, teraz jest Antoni Macierewicz. Taki jest Jarosław Kaczyński - podsumował były premier.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o:
Komentarze (118)
Marcinkiewicz: Macierewicz działa tak, jakby był agentem Rosji. Wiele rzeczy robi przeciwko Polsce
Zaloguj się
 • niepiszglupot

  0

  H... mu w D...

 • pelikannet

  0

  Ten debil chce znowu wrocic do koryta?

 • pelikannet

  0

  Marcinkiewicz mowi tak jakby byl debilem - a moze to tylko droga z powrotem do KORYTA ???

 • piotr228

  Oceniono 2 razy 0

  Mówię to od bardzo dawna. Pisałem o tym dawno temu w komentarzach do bloga niejakiego Węglarczyka, który kiedyś był dziennikarzem. Ten właśnie Węglarczyk kompletnie nie chciał przyjąć tych prostych faktów, które teraz cytuje Marcinkiewicz.

 • filan_trop

  Oceniono 3 razy 1

  kim ty jestes fiu.cie zlamany.

 • atyczarownico

  Oceniono 3 razy -3

  A czy ruskimi agentami jest też te kilka milionów genetycznie obciążonych, upośledzonych umysłowo Polaków, którzy ślepo wierzą temu idiocie? Czy ruskimi agentami jest kilka tysięcy klechów, którzy poza gwałceniem dzieci "zajmują się" się polityką, bałamuceniem tych upośledzonych umysłowo i popieraniem świra i jego pisdzielskiej bandy?

 • de_ent

  Oceniono 1 raz 1

  Maciarewicz swoją drogą ale Kazio Marcinkiewicz to niby pojechał do Londynu pomagać Polsce???

 • de_ent

  Oceniono 3 razy 1

  I kto to mówi??? Niegdysiejszy cudowny chłopiec Prezesa Pana Jarosława. Gazeto skąd pomysł żeby drukować co ma do powiedzenia ten kretyn. On jest żywym dowodem że w kręgach polskiej polityki wystarczy przy dużym farcie dwa miesiące włażenia w dupę żeby zostać premierem. Marcinkiewicz to lepszy cudak niż Dyzma.

 • kermitg1

  Oceniono 3 razy 1

  maciarewicz t6o zero...ja jako historyk wstyd\ę się za nuiego..............żenada...powiem po młodzieżowemu: h... mu w dupę" bo nawet nie będzie o nim wzmainki w żadnej polskiej ksiące do historii.......

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX