Wróbel: Nazywanie dziecka płodem to dehumanizacja! [AWANTURA U OLEJNIK]

- To dehumanizacja. Płód ludzki to po prostu dziecko - powiedziała na antenie TVN24 posłanka Solidarnej Polski Marzena Wróbel. - No to niech pani wyjmie sobie z tego błogosławionego łona to dziecko i z nim rozmawia - odparła na to Kazimiera Szczuka.
Kłótnia gości Moniki Olejnik w programie "Kropka nad i" dotyczyła pomysłu Komisji Kodyfikacyjnej Prawa karnego, która chce dużego zaostrzenie prawa antyaborcyjnego - m.in. podwyższenia kary za aborcję i wprowadzenia pojęcia "dziecka poczętego".

- Chciałabym podziękować komisji za refleksję, którą nam zaproponowała - powiedziała Wróbel. - Przede wszystkim proponowana jest zmiana języka - dodała. Chodzi jej m.in. o zastąpienie słowa "płód" słowem "dziecko". Dlaczego? Bo "płód" brzmi "depersonalizująco". - W państwa rozumieniu dziecko w łonie matki nie zasługuje na taką samą ochronę prawną, na jaką zasługuje dziecko już narodzone - stwierdziła.

Szczuka: To język religii!

Zdaniem posłanki SP "płód ludzki to po prostu dziecko". Na to Kazimiera Szczuka odparła: "No to niech pani wyjmie sobie z tego błogosławionego łona to dziecko i z nim rozmawia". Język Marzeny Wróbel (która uważa, że słowo "ciąża" jest nieodpowiednie - zamiast niego proponuje termin "stan błogosławiony") nazwała "językiem biblii czy religii".

- Nie powinna pani żartować - protestowała Wróbel. - To język personalistyczny. Warto mówić o dzieciach, które są w łonie matki, językiem spersonalizowanym - ciągnęła. Zdaniem posłanki "kobieta (w ciąży - red.) musi myśleć o tym, że odpowiada nie tylko za swoje życie i zdrowie". - Zaostrzenie prawa może spowodować nieco głębszą refleksję - dodała.

Kazimiera Szczuka zupełnie nie zgadzała się z jej opinią. - Jeżeli dociągniemy ten absurd do końca, to kobieta, która miała stosunek płciowy, stanie się przedmiotem w rękach państwa - powiedziała. - Pomysł, żeby chronić ciąże przed kobietami, które je noszą, to jakieś horrendum. Czy pani zakłada, że kobiety są nienormalne? - ironizowała.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o:
Komentarze (672)
Wróbel: Nazywanie dziecka płodem to dehumanizacja! [AWANTURA U OLEJNIK]
Zaloguj się
 • vertigo13

  Oceniono 2 razy 2

  .
  raz wrobelek elemelek
  ćwir, ćwir – świr, świr
  Znalazl sobie kartofelek
  ćwir, ćwir – świr, świr

  nie za duzy, nie za maly
  ćwir, ćwir – świr, świr
  do knsumpcji doskonaly
  ćwir, ćwir – świr, świr

  temu wrobelkowi kartofelka
  znalezc sie nie udalo,
  jest na utrzymaniu podatnikow,
  ciaza zaciazyla....

  katolickie myslenie hemoroidalne

  :-)

 • luu-zak

  Oceniono 3 razy 3

  Wstyd na cały świat! Nie chodzi tutaj o panią poseł, bo ma prawo do swojej wiary i przekonań, ale wstyd mi za to, że taka osoba jest REPREZENTANTEM społeczeństwa... Ludzi, kto głosuje na takich szarlatanów??? Już nawet słowo "ciąża" jest złe???
  Chyba pójdę na najbliższe wybory. Na kogo zagłosuję - na kogoś innego! Może być żydem masonem albo komunistą, ale żeby tylko nie był idiotą... :)

 • krys_76

  Oceniono 2 razy 2

  Nie ma gorszej dehumanizacji od nazwania człowieka wróblem.

 • krys_76

  Oceniono 2 razy 2

  Baca wali konia nad strumykiem. Podchodzi turysta i pyta: Baco co robicie? Wysyłam dzieci nad morze.

 • tad-tad

  Oceniono 4 razy 2

  Wróbel . ten pasztet , potrafi wku...ć każdego, i to jest dar od Boga, ale szkoda że nie obdarzył tego indywiduum , rozumem , inteligencją, urodą , czy choćby miłym uśmiechem, i pewnie dlatego jest taka, ja ją traktuję jako karę za grzechy, i faktycznie patrząc na nią i słuchając , jej słowotoku, staram się być lepszym człowiekiem. Bo gdybym był taki sam , Jeeezu.

 • mawt

  Oceniono 3 razy 3

  Każdy jest dzieckiem. Przestańmy więc mówić o emerytach, mężczyznach, kobietach, młodzieży. Wszystko to dzieci.

 • cilo8

  Oceniono 4 razy 2

  a kto doprowadził tego Wróbla w stan bogosłowiany ? juz facetowi wspolczuje

 • cilo8

  Oceniono 4 razy 2

  po co wy taką Marzene Wróbel na antene dajecie...toż to ciemnogród ,wstyd przed całym światem

 • politol59

  Oceniono 4 razy 2

  Pani Szczuka ma rację.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX