Żołnierze kradli paliwo? Żandarmeria wkroczyła do jednostek na południu Polski

- Przeszukania i zatrzymania w jednostkach wojskowych na terenie południowej Polski - podaje RMF FM. Według rozgłośni Żandarmeria Wojskowa gromadzi materiały w sprawie śledztwa na razie objętego tajemnicą, a zatrzymania mają związek z kradzieżą paliwa.
- Potwierdzam, że żandarmeria wojskowa realizuje w trybie art. 308 Kodeksu postępowania prawnego. Chodzi o czynności zmierzają do zabezpieczenia dowodów na potrzeby później prowadzonego postępowania. Wiemy, że żandarmeria dokumenty pozyskane przedstawi jutro w wojskowej Prokuraturze Okręgowej. Materiał będzie przedmiotem analizy i będzie ocenione to jako materiał procesowy - mówi w rozmowie z Gazeta.pl Janusz Wójcik, rzecznik Naczelnego Prokuratora Wojskowego.

Z kolei RMF FM podaje, że chodzi o paliwo wyprowadzone z wojskowych baz o wartości co najmniej kilkuset tysięcy złotych. "Mamy do czynienia z kradzieżą paliwa - od wynoszenia kanistra benzyny za butelkę wódki po znacznie większe ilości paliwa", rozgłośnia cytuje anonimowego rozmówcę.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>