Tusk: Sądy są zalane sprawami pieniaczy. Gdyby odjąć tylko te pozwy, których autorem jest Macierewicz...

- Nie wykluczam, że tak długo czekamy na wyroki m.in. dlatego, że sądy są zalane sprawami pieniaczy. Gdyby odjąć tylko pozwy Antoniego Macierewicza, pewnie uzyskalibyśmy błyskawiczny awans w rankingach sprawności wymiaru sprawiedliwości - powiedział premier Donald Tusk, odnosząc się do pozwów zapowiadanych przez posła PiS w związku z oskarżeniami ws. raportu z likwidacji WSI.
Jak informował tygodnik "Wprost", raport z likwidacji WSI przygotowany przez komisję pod przewodnictwem Antoniego Macierewicza został jeszcze przed publikacją w języku polskim przekazany do przetłumaczenia na rosyjski. Tłumaczkę Irinę O. wybrano bez przetargu, za swą pracę dostała 17 tys. zł. Fragmenty raportu dostarczano do mieszkania kobiety na tzw. osiedlu rosyjskim przy ul. Sobieskiego w Warszawie - twierdzi tygodnik.

- Antoni Macierewicz wynosił tajne informacje na zewnątrz, do osób nieupoważnionych, jeszcze przed zapoznaniem się z nimi przez organy nadzorujące. Rysuje się bardzo poważna sprawa. Czy Antoni Macierewicz jest rosyjskim agentem, czy doszło do zdrady stanu - komentował w Radiu ZET sprawę Janusz Palikot.

"Ten typ tak ma - chce dobrze, ale mu zawsze źle wychodzi"

O komentarz proszony był dzisiaj również premier Donald Tusk. - Nie mam szczególnych oczekiwań do służb państwowych, żeby zajmowały się zachowaniem Antoniego Macierewicza. Ja bym oczekiwał jednak od niego, żeby umiał przekonująco i jednoznacznie wyjaśnić swoje postępowanie - mówię tutaj o potrzebie szybkiego tłumaczenia na język rosyjski - zaznaczył.

Jak dodał, nie chce formułować żadnych ciężkich oskarżeń pod adresem posła PiS. - Jak patrzę na działania Macierewicza, to one świadczą raczej o nieprzewidywalności i pewnej ekstrawagancji lub braku odpowiedzialności, a nie o złych zamiarach. Jeśli to służy obcym interesom, bo taki wątek się pojawił w ostatnich spekulacjach, to ja odnoszę wrażenie, że Macierewicz szkodzi Polsce obiektywnie, a nie subiektywnie. Chyba nie chce szkodzić, ale ciągle jakoś tak mu to wychodzi - powiedział Tusk.

Jak dodał, oskarżenia o to, że Macierewicz jest szpiegiem, są dla niego przesadzone. - Ten typ tak ma - chce dobrze, ale mu zawsze źle wychodzi - stwierdził.

Polskie sądy są zalane sprawami pieniaczy

Tusk odniósł się także do pozwu, jaki zapowiedział przeciwko niemu Macierewicz. Poseł PiS mówił dzisiaj na konferencji prasowej, że pozwie wszystkie osoby oraz media i polityków, którzy zarzucali mu przekazanie raportu z likwidacji WSI osobom nieupoważnionym przed jego upublicznieniem.

Nie wykluczam, że jednym z powodów, dla których tak długo czekamy w Polsce na wyroki, jest to, że sądy są zalane sprawami polskich pieniaczy. Gdyby odjąć polskim sądom tylko te pozwy, których autorem jest Antoni Macierewicz, to myślę, że uzyskalibyśmy błyskawiczny awans w rankingach oceniających sprawność wymiaru sprawiedliwości - powiedział Tusk. Jak jednak dodał, "Macierewicz może sobie iść do sądu w jakiej sprawie chce i z kim chce".

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o:
Komentarze (235)
Tusk: Sądy są zalane sprawami pieniaczy. Gdyby odjąć tylko te pozwy, których autorem jest Macierewicz...
Zaloguj się
 • klarneta8

  0

  Moze by bylo stosowne uchwalenie prawa, ze kazde ''PIENIACKIE'' zawiadomienie winno byc oplacone przez PIENIACZA.

 • mietty1941

  0

  Pan Macierewicz, jako polityk jest wyjątkowym szkodnikiem, niezależnie od systemu politycznego Kraju.Taki ma parszywy charakter, ale dobrze z tym się czuje pod skrzydłem p. Kaczyńskiego.

 • sharn1

  0

  "[...]sądy są zalane sprawami pieniaczy. Gdyby odjąć tylko pozwy Antoniego Macierewicza, pewnie uzyskalibyśmy błyskawiczny awans w rankingach sprawności wymiaru sprawiedliwości"

  A jak odejmniemy te zakładane przez Adama Michnika to będziemy na czele z dużą przewagą.

 • obserwer81

  Oceniono 1 raz -1

  Gdyby platforma bezpodstawnie nie obrzucała Macierewicza błotem nie byłoby pozwów.
  Tusk boi się go jak ognia i dlatego tak jest.Tylko opatrzność wie co po na niego wymyśli.

 • zfd3

  Oceniono 1 raz -1

  no cóz Pant Tusk i jego otoczenie jest przerażone skutkami swojej polityki uprzejmośiowej wobec syjonoliberałów i liberałło

 • marekfru

  Oceniono 3 razy -1

  Co te miernoty Tuskolandi wymysla ,zeby wejs do sejmu.wasza droga to UW.Jak tam wasze afery.Slonce peru zostalo oslepione sukcesem kleski. kazda wyspa ma swojego Jasia Fasole albo Foresta Gampa a my mamy swego Dyzme

 • jusekp

  Oceniono 1 raz 1

  @andmas

  Co ma zrobić kochany, dobry polityk jak ludziska w tym kraju takie wredne..? :)

  Pie.r doleni hipochondrycy zapełniają kolejki do specjalistów udając chorych "pacjentów".:)

  A rozpędzić to "bydło" granatami, coby uczciwy polityk mógł się leczyć jak 'ludź', a nie cichaczem - po jakichś szemranych rządowych klinikach w Leśnej Górze, wśród meneli... :)

 • zygosz

  Oceniono 3 razy -1

  Album !

  A kiedy sady zakoncza pozwy
  pieniaczy,znow beda mialy wiele
  pracy,czekaja w kolejce albumy,
  a w nich bardzo wazne zdjecie .

  Ci dwaj panowie otwieraja serie
  zdjec w tej cichej zmowie .
  A sa ich pelne regaly ,bo ukryte
  kamery jednak ciagle filmowaly.
  Sady oglosza wyrok jednoznaczny
  te zdjecja z oklatki "W Sieci"wyjasnia
  problem smolenski. .

 • jusekp

  Oceniono 3 razy -1

  Pie.r dolisz populisto dla ćwiar na poziomie pewnego kozła z Pacanowa.

  Mój /jakże wyczekiwany:)/ proces rozwodowy ciągnął się jak kontenerowiec flaków bez oleju - calusie 7 /sie-dem/ roków.
  Jakoś takoś 01- 07...:)

  Antonio to "interesujący" przypadek, ale nie miał z tym "ślimaczeniem" poznańskiego sądu nic wspólnego...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX