20-latka całuje policjanta. Pisze: "To znak pogardy, nie pokoju". Policja: Molestowanie. Będzie proces?

Podczas demonstracji w północnych Włoszech studentka Nina de Chiffre, pocałowała szybę hełmu policjanta z oddziałów prewencji, a potem dotknęła jej językiem. Wiele osób odebrało ten gest jako przekaz pokoju. Ale dziewczyna sama temu zaprzeczyła, a włoski związek zawodowy policjantów COISP oskarżył dziewczynę o molestowanie seksualne - informuje "La Repubblica".


Do nietypowego pocałunku doszło podczas demonstracji przeciwko budowie linii kolejowej w mieście Susa pod Turynem na północy Włoch. Moment, w którym 20-letnia Nina de Chiffre pocałowała szybkę hełmu policjanta, został uwieczniony na zdjęciu, które szybko zaczęło zdobywać popularność w sieci. Wielu internatów odebrało gest jako działanie na rzecz spokoju, pokoju i rozładowania sytuacji.

Ale włoski związek zawodowy policjantów COISP uznał, że działanie dziewczyny to napastowanie seksualne, i złożył zawiadomienie w sądzie w Turynie - pisze "La Repubblica".

"Gdyby to on ją pocałował, wybuchłaby III wojna światowa"

- Oskarżyliśmy demonstrantkę o przemoc seksualną i obrazę funkcjonariusza publicznego - powiedział sekretarz generalny COISP Franco Maccari. Dodał, że związek "oczekuje, że zacznie się [w tej sprawie] śledztwo".

- Gdyby to policjant ją pocałował, wybuchłaby trzecia wojna światowa - stwierdził Maccari. - A gdyby klepnął ją w pośladek? Byłaby wściekła. Więc czy można tolerować to, że ona robi to mężczyźnie na służbie? - cytuje go "Russia Today". Sekretarz generalny COISP dodał, że "pocałunek to pozytywna rzecz", ale "w tym kontekście, między tym dwojgiem ludzi to był po prostu brak szacunku.

Pokój? Jaki pokój? Studentka: To był akt prowokacji i pogardy

Tłumaczenie samej studentki również raczej nie pomoże jej zbudować dobrej linii obrony w ewentualnym procesie - sama podkreślała, że jej działanie było aktem pogardy i prowokacji wymierzonej w policjantów. "To nie przekaz pokoju. Powiesiłabym najchętniej te odrażające świnie do góry nogami" - napisała na swoim facebookowym profilu Nina de Chiffre. W rozmowie z "La Repubbliką" dziewczyna wyjaśniła, że całus miał być wyrazem oburzenia za pobicie przez policję w ubiegłym roku kobiety podczas innej demonstracji.

Chcesz na bieżąco śledzić sytuację za granicą? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o:
Komentarze (68)
20-latka całuje policjanta. Pisze: "To znak pogardy, nie pokoju". Policja: Molestowanie. Będzie proces?
Zaloguj się
 • micdep

  0

  Jak tak wszystkich policiantow molestuja to sam sie do nich zapisze ..chce byc molestowany przez te studentki ...

 • anton_pl

  Oceniono 3 razy 1

  Policjant to ciężki zawód, na co dzień styka się z ku...mi, alfonsami, złodziejami, wszelkiej maści żulikami i oszustami...

 • adammichnikoff

  Oceniono 2 razy 2

  Jakoś nikt nie protestuje przeciwko brutalności policji ani tam, ani w hiszpanii, ani w USA podczas rozwalania obozu oburzonych na Manhattanie. Tylko ukraiński Berkut atakujący bez pałek jest brutalny i totalitarny. Burżujskie sługusy w kapitaliźmie biją zgodnie z zasadami demokracji i prawami człowieka.

 • chumski

  Oceniono 2 razy 2

  Ona pocałowała szybkę a nie policjanta.Chyba że to robokop.

 • fakej

  Oceniono 2 razy 2

  "Tłumaczenie samej studentki również raczej nie pomoże jej zbudować dobrej linii obrony w ewentualnym procesie - sama podkreślała, że jej działanie było aktem pogardy i prowokacji wymierzonej w policjantów."

  Ale co ma argumentacja oskarżonego już post-factum do oceny sytuacji przez sąd?

 • smurfmadrala

  Oceniono 1 raz 1

  Gdyby to była policjantka i demonstrujący "wieprz szowinistyczny"...
  Jaki poziom w dB osiągnąłby jazgot Szczuko-, Środo-, Gretkowsko-podobnych rycerek równości?

 • polsz

  Oceniono 3 razy 1

  feministki prowokują , obrażają, opluwają atakują fizycznie. A wszystko to imię równouprawnienia. Ale są potwornie zdziwione i obrażone gdy w ramach tegoż równouprawnienia dostaną w pysk.
  Większość policjantów potwierdzi, że podczas interwencji najgorsze są kobiety. Nie mają hamulców

 • jarzebiaknaczczo

  Oceniono 3 razy 3

  W razie jakby włoska policja nie dawała rady z tymi studentkami, to ja jestem gotów pospieszyć z braterską pomocą.

 • dziub108

  Oceniono 2 razy 2

  Chłopak zamknął oczy :) Dziewczyna fajna :), to jakaś ustawka dla prasy. Prawdziwa terrorystka, mogła go zadźgać nożem w dowolnym momencie. Nie wierzę w taki brak profesjonalizmu "ZOMO", nawet włoskiego. Ale zdjęcie przyjemne.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX