Wałęsa: Tuska bez przerwy kopią, bez przerwy są afery. Pomóżmy mu, żeby coś z siebie wykrzesał

- Tusk jest ospały w ostatnim czasie? No w tych warunkach, kiedy bez przerwy go kopią, bez przerwy są afery i inne rzeczy... Czy to on te afery robi? Mamy taki stan społeczeństwa po komunizmie i taki patriotyzm, jaki mamy, a on z tym wszystkim próbuje coś zrobić. Pomóżmy mu, żeby coś z siebie wykrzesał - mówi w Radiu RMF FM prezydent Lech Wałęsa.
- Czy wybaczy pan Tuskowi, jeśli jego rządy doprowadzą PiS do władzy? - pytał byłego prezydenta prowadzący Konrad Piasecki. - Jeśli PiS dojdzie do władzy, to dopiero przegra. A co on, z nieba weźmie pieniądze? I w jakich warunkach będzie musiał rządzić? Naraził się Sowietom, naraził się Niemcom, i co zrobi? Zbankrutuje szybciej, niż wejdzie we władzę - ocenił Wałęsa.

- Myśli pan, że Tusk jeszcze coś z siebie wykrzesze? Ostatnimi czasy jest taki ospały... - stwierdził Piasecki. - Proszę pana, no to pomóżmy mu, żeby coś z siebie wykrzesał. Co pan myśli, że on tego nie chce? Że on nie chciałby dać każdemu Polakowi pół miliona? Tusk jest ospały? No w tych warunkach, kiedy bez przerwy go kopią, bez przerwy są afery i inne rzeczy... Czy to on te afery robi? Mamy taki stan społeczeństwa po komunizmie i taki patriotyzm, jaki mamy, a on z tym wszystkim próbuje coś zrobić - zaznaczył były prezydent.

"Stan wojenny był wielką zbrodnią na narodzie"

Wałęsa był pytany również o ocenę wprowadzenia stanu wojennego .- Stan wojenny przetrącił nam kręgosłup. Podzielił nas jeszcze raz. Wykopał topór. To była wielka zbrodnia na narodzie. Trzeba pamiętać, żeby nikt nie popełnił takiego błędu w przyszłości - zaznaczył były prezydent.

Odnosząc się zaś do kwestii osądzenia Jaruzelskiego, stwierdził: - Trzeba osądzić stan wojenny, ale nie personalnie, a kompleksowo. Nie chciałem sądzić Jaruzelskiego, ja chciałem osądzić historię. Dlatego czekałem na mądre rozwiązania, na dobre przygotowanie, aż opadną emocje, żeby to zrobić mądrze i skutecznie.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o:
Komentarze (184)
Wałęsa: Tuska bez przerwy kopią, bez przerwy są afery. Pomóżmy mu, żeby coś z siebie wykrzesał
Zaloguj się
 • jozek46

  0

  A no już wykrzesał Irlandię,a Bolek Japonię.Obaj wykrzesali sobie!!!Teraz czas ich rozliczyć jak rozliczono Tymoszenko na Ukrainie!!!

 • michu-najlepszy

  0

  Bolek dorwał się do kasy i pensji ma tyle że wszyscy z jego wsi rodzinnej nie maja na miesiąc i teraz krzyczy że wszyscy Ich kopią. Bolek zakłamany elektryku . W komunie nie było wolności ale w zamian coś dawali bynajmniej pracę obowiązkowo mieszkanie a jak za długo siedziałeś w parku na ławce to się tobą zaopiekowali. Obecnie Ci sami ludzie rządzą tylko puściły Im bariery przyzwoitości i strachu i nie muszą się ukrywać z swoim dobrobytem przed biedakami tylko próbują się litować nad Nimi i wymądrzać. Mentalność komucha była od Waszej mentalności mniej zakłamana gdyż Oni stawiali się ponad masy ale wiele więcej mieli serca od Was gdyż mówili jeżeli akceptujecie taki stan rzeczy to nie damy Wam umrzeć. Wy zakłamani byliście od początku i ze strachu przyjęliście Ich warunki w stanie wojennym, wystarczyło na takich chojraków pusta stodoła parę przelotów helikopterem, kilka polań wodą i lojalki podpisaliście a Ci co nie podpisali do władzy nie weszli . Nie łódź się że to Wy coś zmieniliście ustrój socjalistyczny porostu zbankrutował i przemian wszystkich dokonali Oni ,Wy tylko byliście słupami tak jak bezdomny na którego gangsterzy otworzą przedsiębiorstwo i zrobią go właścicielem i zapłacą mu pensję a On nie wie co ta firma robi. Bolek czyś ty tak głupi czy zarozumiały widziałeś kiedyś żeby baranowi za beczenie płacili na hali po 100 tysięcy złotych.
  Z poważaniem

 • kotgrzeska

  Oceniono 2 razy 2

  na drzewo gnoju

 • razb1947

  Oceniono 1 raz 1

  Tusk jak widać nie chce walczyć z aferami i korupcjami -róbta co chceta.

 • jack20

  Oceniono 1 raz 1

  Obludny sqrw.. szuja nad stujani ta nasza GNDA Bolek

 • indian57

  Oceniono 1 raz 1

  bolek,
  komunistow zes przegonil,teraz trzeba tez to zrobic,tylko z klerem,oszustami i tymi co chca sprzedac polske.
  Pomoz, tak jak ja ci w70/80latach pomoglem.

 • Irena Kolodziej

  Oceniono 3 razy 3

  POlacy dali się oszukać. Tęsknota za zachodem i wiara w uczciwość tzw. Solidarności - której gwarantem miał być robol z ludu Lech - POzwoliła czerwonym pająkom przejąć majątek narodowy wypracowany przez naszych ojców i dziadów po pożodze wojennej. Miał być zachód, bezpieczeństwo socjalne - bezterminowo można było PObierać zasiłek dla bezrobotnych - raj - podstęp na ok. 3 lata. Jak jest teraz? Koń Trojański bolek namawia nas byśmy dobrowolnie oddali do końca wszystko NIEMCOM - już jesteśmy podludźmi u Niemców, a co będzie dalej??? bolek żyje z patologiczną rodzinką lepiej jak angielska królowa, a teraz donek tyle naszej podatników kasiory w bolka-agenta wkłada i go lansuje na różne sposoby, że aż się ...... chce...bolku już nic nie POmoże ani tobie ani donkowi...

 • indian57

  Oceniono 2 razy 2

  Bolek
  ...a co ty bys chcial zrobic dla Tuska,przeciez ,narod juz na tobie sie "pomyli".Teraz cie to boli,ze narod ma oczy?

 • Anna Gerlich

  Oceniono 5 razy -5

  madra wypowiedz Walesy tylko niestety bez pokrycia w polskim spoleczenstwie ktorego w wiekszosci mentalnosc nastaiona jest na uwsteczniani panstwa a Tusk nie jest konsekwentny w swoim dzialaniu i to go gubi

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX