Skarga do Komisji Europejskiej na USA ws. wiz. Poseł PiS: Nie mamy co liczyć na Sikorskiego

?Mimo upływu 3 lat, w sprawie zniesienia wiz do USA dla obywateli Polski, Rumunii i Bułgarii nic się nie zmieniło? - głosi skarga wysłana do Komisji Europejskiej przez posła PiS Andrzeja Jaworskiego. Do jej treści dotarła telewizja Superstacja.
"W marcu 2010 roku KE wyraziła zadowolenie z decyzji władz USA o zniesieniu obowiązku wizowego dla obywateli Grecji i jednocześnie zaapelowała, aby Waszyngton zniósł również wizy dla obywateli czterech ostatnich krajów UE, w tym Polski" - przypomina w skardze Jaworski.

"Na Radosława Sikorskiego nie mamy co liczyć"

- To problem dyskryminacyjny dla obywateli trzech państw Unii i dlatego zwróciłem się z petycją do pani komisarz Viviane Reding, aby w końcu zajęła się tym problemem - powiedział poseł PiS w wywiadzie dla Superstacji. - Nie możemy dzisiaj liczyć na Radosława Sikorskiego, który jest zajęty zupełnie innymi sprawami. W związku z tym mam nadzieję, że pani Reding tym tematem się zajmie - dodał.

Andrzej Jaworski przypomniał, że Traktat o Funkcjonowaniu Unii Europejskiej zakazuje "dyskryminacji ze względu na przynależność państwową w zakresie zastosowania traktatów". Jego zdaniem obowiązek wizowy dla obywateli Polski jest niezgodny z tym przepisem.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o: