"GW": Syn szefa PiS z Nowego Sącza zarobił miliony. Za zgodą rady miasta

Jerzy Wituszyński - szef zarządu PiS w Nowym Sączu i szef miejscowej rady miasta - zrezygnował z członkostwa w partii, gdy wyszło na jaw, że rada miasta pozwoliła zrobić intratny interes jego synowi. Jak pisze "Gazeta Wyborcza", sprawa sięga 2010 r., kiedy władze Nowego Sącza postanowiły sprzedać działkę po byłym placu targowym.
Za 30 mln zł kupiła ją firma CD Locum jako miejsce pod budowę galerii handlowej Trzy Korony. Firma należy do rzeszowskiego biznesmena Stanisława K. - jednego z oskarżonych w aferze paliwowej mającej polegać na organizowaniu fikcyjnego obrotu paliwem. Krakowski sąd skazał go w 2011 r. na dwa lata więzienia w zawieszeniu na pięć lat, ale po apelacji wyrok uchylono.

Tuż przed głosowaniem ws. budowy na działce centrum handlowego przewodniczący rady miasta Jerzy Wituszyński - przez lata jeden z najważniejszych działaczy PiS w Nowym Sączu i szef zarządu partii w mieście - przekazał prowadzenie obrad swojemu zastępcy i wyszedł z sali.

Dlaczego? To wyjaśniło się po roku. Wituszyński z zawodu jest geodetą. Prowadził firmę geodezyjną, którą w 2002 r. przepisał na syna, gdy zaczął robić karierę w samorządzie i PiS. Jednak nadal w niej pracował. Lokalny portal internetowy Sądeczanin Info ujawnił, że spółka syna przewodniczącego dostała od inwestora zlecenie na obsługę geodezyjną budowy galerii handlowej Trzy Korony. Przewodniczący rady miasta w roli geodety osobiście doglądał prac mierniczych na placu budowy.

Cały artykuł w "Gazecie Wyborczej".

Więcej o:
Komentarze (221)
"GW": Syn szefa PiS z Nowego Sącza zarobił miliony. Za zgodą rady miasta
Zaloguj się
 • 13kwis

  Oceniono 1 raz 1

  W tytule napisali „zarobił miliony”—nawet nie ukradł No a ile zarobił? No ale gdzie te miliony?

  W komentarzach się zastanawiają internauci, co czytali artykuł UWAŻNIE. Jakaś spółka kupiła plac za 30 mln. Nie pisze w artykule że za tanio. No to gdzie coś jest? Spółka kupiła bez pośrednika, no to zarobek nie był na tym.

  Acha—gdyby kto inny plac mierzył, a nie ten geodeta, to by było wszystko w porządku? Powinni byli brać geodetę, którego tata jest z PO. A ile zarobił jako geodeta za tą usługę? Nie napisali. Brakło im informacji? Czy dla leminga [dla smaczku] napisali MILIONY—a sami nie wiedzą ile?

  No to poczytaj Amelio co tam wypisują pod artykułem osoby umiejące czytać uważnie.
  Spółka syna przewodniczącego dostała od inwestora zlecenie na obsługę geodezyjną budowy galerii handlowej Trzy Korony.

  Przewodniczący rady miasta w roli geodety osobiście doglądał prac mierniczych na placu budowy. O rety--toż to ZBRODNIA--bo doglądał czy syn sobie radzi?
  No i tak dobrze żarło. Artykuł jakby sam wielki Alfred Hickok pisał--a okazało się że to popiół. Dla leminga wystarczy. Bo w komentarzach się tu zachłystują. Wystarczyło wpisać miliony w tytuł i aż wypieków dostają jak piszą pod artykułem.

 • iremus

  Oceniono 1 raz 1

  Po 1989r polska stała się jednym bagnem niezależnie od tego, kto warował przy korycie na Wiejskiej.

 • 13kwis

  Oceniono 2 razy 0

  Jakoś nie piszą w artykule ile milionów? Z sufitu pisali że nie wiedzą? Jakaś firma kupiła za 30 mln. no i co DALEJ? Za ile kto kupił? Za ile sprzedał? Gdzie przekręt? A dostrzegacie FAKT, że jak syn cos zrobił, to tato zrezygnował DOBROWOLNIE z członkostwa w partii? Gdzie takie coś w PO? Tusk musi wyrzucać osobiście. lub zawieszać.

  A czy ktoś pobije rekord łapówki tego od informatyki? To 5 milionów.

 • smurfmadrala

  Oceniono 1 raz -1

  PiS to faszyści i nienawistni aferzyści,
  dlatego władza POwinna należeć do wybranych przez młodych,
  TV-wykształconych , z dużych miast i jeszcze większych wsi.
  Ewentualnie w grę wchodzi koalicja z autorytetami etyczno-moralnymi z SLD.

 • tak.ale

  Oceniono 1 raz 1

  Czytam te komentarze, czytam.. Lem miał rację. Gdyby nie internet, trudno by uwierzyć, że tylu jest w Polsce idiotów!

 • cbr1000rrrepsol

  Oceniono 3 razy 1

  Nie cierpię PiSiorów ale gdzie tu jest przekręt? Kto poniósł szkodę?

 • mamrot33

  Oceniono 2 razy 0

  to są czyste ręce PIS

 • nty

  Oceniono 4 razy 2

  Już teraz wiem skąd prezes weźmie ten BILION PLN.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX