"Ubierz sobie Jastrzębowskiego" - jest odpowiedź na "zabawę" "Super Expressu"

Wczorajszy "Super Express" zaprosił czytelników do "zabawy", która oburzyła komentatorów: opublikował zdjęcia lalki w bieliźnie z dołączonymi ubrankami, które można wyciąć. Lalka ma twarz wicepremier Elżbiety Bieńkowskiej. "Ubierz sobie Bieńkowską" - zachęcił tabloid. Dostał nietypową odpowiedź.
Dzisiejsze 30-latki pamiętają popularne zabawy lalkami wycinanymi z kartoników, do których dołączone były kartonikowe ubranka. W podobny sposób postanowił pobawić się "Super Express" - tyle, że kosztem nowej wicepremier Elżbiety Bieńkowskiej.

"Wicepremier Elżbieta Bieńkowska (49 l.) w swoich kreacjach jest zmienna jak starsza od niej o 5 lat plastikowa lalka Barbie (54 l.)" - tak tabloid zachęca do ubieranki.


Źródło: Super Express, 7.12.2013

Na wczorajszą "zabawę" "Super Expressu" zareagowali komentatorzy w internecie - nie pozostawili na tabloidzie suchej nitki.

"Ten Jastrzębowski to ma fantazje, pogratulować. Gratuluję też komentatorom, którzy występują w tym rynsztoku" - napisał Wojciech Szacki z "Polityki". "Nie wierzę w to, co widzę" - wtórowała mu Agnieszka Gozdyra z Polsatu.

Nieco później publikacja doczekała się innej reakcji - "Codziennik Feministyczny" przygotował własną ubierankę, w której w roli lalki obsadził redaktora naczelnego "Super Expressu" - "Sławomira Jastrzębowskiego (45 l.), (...) zmiennego w swoich wcieleniach jak starszy od niego o 7 lat plastikowy mężczyzna-lalka Ken (52 l.)".


Źródło: Codziennik Feministyczny, 7.12.2013

"Ministra Mucha odeszła, więc trzeba było znaleźć nową ofiarę seksistowskich dowcipów i znaleźć ujście dla mizoginicznego, a przy okazji beznadziejnego poczucia humoru. Ponieważ jednak redaktor naczelny 'gazety', a raczej szmatławca jakim jest Super Express, pojęcia pewnie nie ma o rozwoju regionalnym (bo tam się już nie gra w hokeja czy nie walczy o Puchar Polski) to zdecydował się na żenującą zagrywkę. Sprawa jasna i prosta, seksistowska i żenująca" - tłumaczą redaktorki "Codziennika".

Jeśli macie ochotę przyodziać naczelnego "SE", tutaj znajdziecie ubierankę >>>

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o:
Komentarze (182)
"Ubierz sobie Jastrzębowskiego" - jest odpowiedź na "zabawę" "Super Expressu"
Zaloguj się
 • szechteteszechteraaaron

  0

  Ta odPOwiedź jasno POkazuje, że SE trafił w samo sedno - aczkolwiek zagorzałym fanem tego tabloidu bynajmniej nie jestem ;-)

 • batura3

  Oceniono 3 razy 1

  co za spasione prosie - o mózgu nie mówię - nie ma o czym:):) Głowę to ma tylko po to, żeby deszcz nie padał do środka

 • abhaod

  Oceniono 2 razy 0

  Kobiecina zapracowana...
  wpolityce.pl/galerie/69205-ale-cyrk-z-dlugiej-listy-sukcesow-rzadu-prymus-bienkowska-spaceruje-i-otwiera-niespelna-2-slownie-dwa-kilometry-nowej-szosy-zobacz-zdjecia

 • helpfooluser

  Oceniono 6 razy -4

  Wyborcza zaczyna kąsać krytyków Pani Wicepremier?

 • izydor43

  Oceniono 5 razy 3

  Jaki szmatlawiec taki redaktorzyna.

 • jan.w2

  Oceniono 4 razy -2

  Skoro jest taki pokraczny językowy twór jak "ministra", Którego redaktory z GW z nagminnie używacie, to bądźcie konsekwentni i nazywajcie Bieńkowską wicepremiera.

 • dziobak_w_kolczatce

  Oceniono 5 razy 3

  Ale czemu chrumcio ma takie długie gacie?... Poniżej pasa też się chętnie pośmiejemy.

 • 6rolnikzwilkowiecka

  Oceniono 7 razy -5

  „Ubierz sobie Jastrzębowskiego" - jest odpowiedź na "zabawę" "Super Expressu"
  … wcześniej wytatułuj sobie na plecach słońce no i koniecznie nie zapomnij o włożeniu jarmułki !!!

  Bydziesz takie współczesne „żydoskie słońce Peru” !!!

 • jobibabu

  Oceniono 4 razy 4

  Obejrzałem sobie tego pajaca na zdjęciach.. sweterki w serki, kołnierzyki na to, kolory z szamba... ohyda.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX