Ks. Isakowicz-Zaleski: Kaczyński stanął u boku banderowca i faszysty. Nie wybieram się więc na marsz PiS-u

"Przez ostatnie dwa lata uczestniczyłem w Marszach Niepodległości i Solidarności, organizowanych 13 grudnia w Warszawie przez PiS i życzliwe mu środowiska" - napisał ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski w oświadczeniu na swojej stronie internetowej. "Byłem nawet w komitecie honorowym. W tym roku na marsz ten jednak nie udam się" - dodał. Jako jeden z powodów swej decyzji ksiądz podał to, że "Jarosław Kaczyński wystąpił na kijowskim Majdanie w cieniu czerwono-czarnych flag UPA".
W pierwszych akapitach swego oświadczenia ks. Isakowicz-Zaleski umotywował swą decyzję tym, że "Jarosław Kaczyński nie wziął udziału w Marszu Pamięci, organizowanym 11 lipca br. przez rodziny pomordowanych przez zbrodniarzy z UPA i SS Galizien. Wysłał jedynie swoich przybocznych. W podobny sposób zachował się jego brat, śp. prezydent Lech Kaczyński, który, pomimo wcześniejszych deklaracji, nie przyszedł 11 lipca 2008 r. na skwer Wołyński w Warszawie, aby pomodlić się za ofiary "Krwawej Niedzieli" na Wołyniu".

"Kaczyński na Majdanie stanął w cieniu flag UPA"

"Ponad pamięć o pomordowanych obywatelach Drugiej Rzeczypospolitej, w tym też sprawiedliwych Ukraińcach, (Lech Kaczyński - red.) postawił doraźny sojusz z "pomarańczowym" prezydentem Wiktorem Juszczenko, który zbrodniarzy Stepana Banderę i Romana Szuchewycza ogłosił bohaterami narodowymi Ukrainy" - napisał ostro ks. Isakowicz-Zaleski.

Ksiądz odniósł się też do obecności Jarosława Kaczyńskiego na Majdanie w Kijowie. "Parę dni temu w Kijowie Jarosław Kaczyński stanął w cieniu czerwono-czarnych flag UPA przy boku banderowca i faszysty Oleha Tiahnyboka, szefa antypolskiej i antysemickiej partii "Swoboda", która depcze pamięć pomordowanych Polaków, Ormian i Żydów oraz domaga się m.in. oderwania 19 południowo-wschodnich powiatów od Polski" - napisał na swojej stronie internetowej. "Czy którykolwiek polityk niemiecki czy francuski stanąłby przy boku gloryfikatora SS i Gestapo lub kogoś, kto domaga się rewizji granic państw należących do Unii Europejskiej i NATO?" - dodał.

"Popieram większość postulatów Marszu Niepodległości i Solidarności. Mam wielki szacunek do członków komitetu honorowego. Popieram aspiracje niepodległościowe Ukraińców. Jednak z politykiem, który fraternizuje się z Olehem Tiahnybokiem i przemawia pod banderowskimi sztandarami nie pójdę w tym sam marszu" - czytamy na końcu oświadczenia.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o:
Komentarze (489)
Ks. Isakowicz-Zaleski: Kaczyński stanął u boku banderowca i faszysty. Nie wybieram się więc na marsz PiS-u
Zaloguj się
 • sundragonnet

  0

  Rosyjski punkt widzenia po raz kolejny przekazuje nam ksiądz Zaleski

 • 0

  Nie jest facet głupi, ale w niektórych sprawach brakuje mu dystansu i szerszej perspektywy. Dał sie wcisnąć w zaścianek waśni maluczkich, jakby rozmienił sie na drobne. Trzeba patrzeć tam gdzie wzrok nie sięga, a kto tego nie rozumie okazuje się nie głupim, ale maluczkim, nierozgarniętym, sięgającym do tego czego z natury rzeczy dosięgnąć nie może.

 • emeryt21

  0

  Panie Isakowicz (a może Isakijewicz...wie Pan o co mi chodzi..). Ja tez pochodze z rodziny "poszkodowanej". Jak slysze o "braciach Ukraincach" to dostaje gęsiej skorki......
  Protestuje przeciwko uprawianiu przez naszych politykow "turystyki protestacyjnej"....szczególnie na Ukraine.....
  Ja jestem za postawieniem wysokiego plotu na granicy z Ukraina....Tak jak robia to Amerykanie na granicy z Meksykiem.....oni sa chyba gorsi niż Rosjanie.....

 • vida69

  0

  Kim był Jozafat Kocyłowski?
  www.kworum.com.pl/art3424,klakier_hitlera_blogoslawionym_.html

 • vida69

  0

  A kim był Jozafat Kocyłowski?

  www.kworum.com.pl/art3424,klakier_hitlera_blogoslawionym_.html

 • opel30

  0

  Żyd Żyda Żydem pogania. Autochtoni ukraińscy czy polscy są sekowani przez Żydów w każdym kraju. Ukraina - to walka Żydów o nowy rynek zbytu. Tu nie chodzi o dobro zwykłego obywatela. Przykład polski winien wszystkim uświadomić to, że największym zagrożeniem dla Europy i Świata są nienasyceni Żydzi. Mam nadzieję, że doczekam chwili gdy narody zbuntują się przeciwko dominacji Żydów i pogonią ich tak jak stało się w XVI wieku w Holandii. Panie Isakiewicz - jest Pan księdzem - to Pana zobowiązuje do mówienia i pisania prawdy. Nie Pańskiej prawdy tylko BOŻEJ...!!! Nie jest Pan ani odrobinę lepszym od Kaczyńskiego. Podjudzasz człowieku wielu innych ludzi do niecnego zachowania. Zresztą - czego mogę oczekiwać od Żyda...

 • opel30

  0

  Panie Isakowicz. Jak Kaczyński tak i Pan robi wodę z mózgu tym, którzy jeszcze ufają i wierzą księżom. Prawda jest zgoła inna. Te wszelkie zmiany gospodarczo-polityczne w Europie - to przecież nic innego - jak dążenie Żydów do całkowitej dominacji nad innymi nacjami. Ci banderowcy z UPA, prezydenci państw, posłowie, senatorowie, premierzy, ministrowie, burmistrzowie, biskupi, generalicja itd, - to są Żydzi niemieccy, ukraińscy , polscy itd. Ucisk człowieka przez człowieka wymyślili Żydzi. Jeżeli jest Pan tym zaskoczony - to proszę o wyjaśnienie moich twierdzeń i sprowadzenie mnie na drogę mądrości. Przykładem na to co piszę niech będzie kanclerz Niemiec pani Angela Merkel - Żydówka z Łodzi - zd Kasperczak. A w moim kraju POLSCE - proszę podać jednego posła, senatora, ministra, premiera, prezydenta itd, który nie ma pochodzenia żydowskiego. Ja wiem, że wszyscy są Polakami tylko bez pochodzenia. A Pan Panie ISAKOWICZ - jakie jest Pana pochodzenie. Ja znam jednego księdza, który ma pochodzenie polskie, ale został spłodzony w wyniku gwałtu na swojej mamie przez akowca niby Polaka. Bo jak zapewne Panu wiadomo, w AK-a nie było Polaków z pochodzeniem polskim.

 • angrusz1

  0

  Taak, J.Kaczyński chce być taki " do przodu " w sprawie Ukrainy a tu okazuje się, że będzie mu brakować z tyłu .

 • jankiel77

  0

  wstyd, ksiądz miesza, pomawia?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX