Sejm uchwalił zmiany w systemie emerytalnym [KTO JAK GŁOSOWAŁ]

Za zmianami głosowała cała koalicja - wszyscy obecni posłowie PO i PSL oraz dwóch posłów niezależnych: Ryszard Galla z mniejszości niemieckiej i Jarosław Jagiełło. Cała opozycja była przeciw. Wynik głosowania to: 232 posłów za zmianami, 216 przeciw, 1 wstrzymał się, 11 było nieobecnych.
Głosowali prawie wszyscy posłowie koalicji z PO i PSL. Od głosu wstrzymał się poseł PSL - Andrzej Dąbrowski. Nieobecna była jedna posłanka PO - Krystyna Poślednia.

Przeciw było 133 posłów PiS, 4 było nieobecnych. Z Twojego Ruchu przeciw głosowało 33 posłów, a 3, w tym Anna Grodzka było nieobecnych. W komplecie przeciw zmianom głosowali posłowie SLD i Solidarnej Polski.

Wśród niezależnych przeciw głosowało 6 posłów m.in. Jarosław Gowin, John Godson i Ryszard Kalisz.

Zobacz szczegółowe wyniki głosowania >>

Więcej o:
Komentarze (121)
Sejm uchwalił zmiany w systemie emerytalnym [KTO JAK GŁOSOWAŁ]
Zaloguj się
 • sandra999ify

  0

  Pierw się nas zmusza do wyboru OFE dy nas okradano w imie prawa a dziś nas się z niego wyrzuca.Oto cała POLSKA!!!!!!!!

 • koniu800

  0

  złodziej na złodzieju, synonim słowa polityk to złodziej

 • amigos5

  Oceniono 1 raz 1

  I już wszystko wiadomo, kto za OFE i ich limuzynami, gażami w kwotach 100 tyś miesięcznie i skubaniem emerytów, a kto za Kowalskim, któremu OFE funduje zamiast obiecanych wczasów na Bali śmietniki opodal Biedronki. Węgrzy już w 2008 r. przegonili OFE, a Polskie rządy pełnymi garściami napychały im kieszenie.
  Prowizja jaką OFE pobierały od Kowalskiego to 7%, teraz 3,5%, za NIC! Żeby mieć dla prezesów, nawiasem mówiąc wynagrodzenia w OFE są tajne łamane przez poufne. Wsydzą się, że tak Polaków okradają?
  Jeśli zainwestują źle rozłożą ręce "sorry" nie udało się, idź emerycie do opieki społecznej jak w Chile, czy Argentynie ...
  Mnie nie dano wyboru, mnie ZMUSZONO do przystąpienia do OFE, zawdzęczam to Unii Wolności, plus AWS z Buzkiem na czele i wielkiemu zwolennikowi OFE - Balcerowiczowi.
  Przynajmniej Rostowski miał jaja i powiedział STOP, cego nie zrobiły poprzednie tchórzliwe rządy.
  Brawo Rostowski

 • oli4442

  Oceniono 1 raz 1

  NAJMĄDRZEJSZE KOMENTARZE KTÓRE WINNY TRAFIĆ DO POLAKÓW TO TE KTÓRE NAWOŁUJĄ BY NIE GŁOSOWAĆ NA ZDRAJCÓW - POPIERAJĄCY ZŁODZIEJSKĄ USTAWE. PODPISUJE SIE POD TYM DWOMA RĘKAMI.PROSZĘ O WYKAZ TYCH POSŁÓW W INTERNECIE I GDZIE TYLKO MOŻNA DO PUBLICZNEJ WIADOMOŚCI./////

 • skazuk

  Oceniono 3 razy 3

  www.przeglad-tygodnik.pl/pl/artykul/leokadia-oreziak-jak-wprowadzono-polsce-ofe
  Dowiedz sie wiecej o OFE

 • plpolak

  Oceniono 2 razy -2

  Ja głosuje na PiS bo to jedyna partia która może zamknąć PO w więzieniu.

 • miguelsantiago

  Oceniono 3 razy 1

  No to mamy liste zdrajcow ojczyzny. Www.niezaglosuje.pl.

 • lepszawina

  Oceniono 3 razy -1

  OFE to nie tylko bandytyzm to przede wszystkim niewolnictwo !!! Ja sam potrafię zadbać o moją przyszłość !!! Zmuszanie mnie do płacenia bajońskich sum na miedzy narodowy kapitał to hańba !!! Proszę bardzo proszę przekład po dwudziestu latach oszczędzania w OFE sąsiad dostaje rentę siedemnaście zł netto miesięcznie taka jest prawda o OFE !!! I właśnie takich przykładów boją się i unikają jak ognia !!!

 • wikul

  Oceniono 9 razy 3

  Entuzjaści OFE powinni przeczytać jak wprowadzono w Polsce OFE a nie pleść bzdury. o kradzieży "ich"pieniędzy,

  www.przeglad-tygodnik.pl/pl/artykul/leokadia-oreziak-jak-wprowadzono-polsce-ofe

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX