Paradowska: Bieńkowska umacnia swój wizerunek "ostrej baby". Ośmieszyła PiS

W podsumowaniu tygodnia w najnowszej "Polityce" Janina Paradowska chwali sposób, w jaki nowa wicepremier Elżbieta Bieńkowska poradziła sobie z atakami PiS tuż po rekonstrukcji rządu: - Umacnia więc swój wizerunek "ostrej baby". Pierwszy atak PiS zdecydowanie się nie udał, konferencję ośmieszono, podziw dla Bieńkowskiej wzrósł.
Tuż po rekonstrukcji rządu, w której kluczową postacią okazała się Bieńkowska, prezes PiS zaatakował nową wicepremier, dość ogólnie argumentując na konferencji prasowej, dlaczego "nie ma ona się czym chwalić". Ocenił, że minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska przyszła do rządu "na gotowe", czyli w sytuacji, kiedy - jak mówił - gotowe były już projekty wydatkowania środków unijnych na lata 2007-2013. - Niesłusznie uważana jest za prymuskę - stwierdził Kaczyński.

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego na bieżąco odpierało argumenty za pośrednictwem Twittera. "Życia nie starczy, by to sprostować" - napisała rzeczniczka resortu. Czytaj jej komentarze do wystąpienia Kaczyńskiego >>>.

Mocną polemikę z prezesem PiS opublikował też w serwisie Instytutu Obywatelskiego, think tanku PO, Konrad Niklewicz. Czytaj tekst Niklewicza >>>

W najnowszej "Polityce" Janina Paradowska ocenia te działania jako PR-owy strzał w dziesiątkę. "Wicepremier Bieńkowska i jej ludzie pokazali, że nie są tylko merytorycznie przygotowani do walczenia o unijne pieniądze i ich niezłego wydawania, ale także do ostrych i szybkich polemik, czego ospały raczej rząd Tuska dotychczas nie praktykował. Konferencje Kaczyńskiego rozbito szybkimi twittami ze sprostowaniami, jak to uprzejmie napisano, 'nieprawd', dzięki którym dziennikarze mogli się czegoś nauczyć i zadawać konkretne pytania, a nie tylko słuchać wywodów prezesa" - pisze publicystka "Polityki".

Zauważa, że zaraz po prezesie PiS podobnego chwytu spróbował rzecznik SLD Dariusz Joński, ale przeszedł on bez echa. "Nowa wicepremier umacnia więc swój wizerunek 'ostrej baby'. Zaraz po nominacji za jednym zamachem zdymisjonowała czterech wiceministrów od spraw transportu i infrastruktury, które teraz podlegają jej megaresortowi. Wzięła swoich sprawdzonych urzędników" - ocenia Paradowska.

Więcej, m.in. o sprawie gen. Skrzypczaka i prokuraturze, w komentarzu Janiny Paradowskiej najnowszej "Polityce" >>>

Więcej o:
Komentarze (40)
Paradowska: Bieńkowska umacnia swój wizerunek "ostrej baby". Ośmieszyła PiS
Zaloguj się
 • renklod

  0

  Był już jeden taki który mówił po czym poznać prawdziwego mężczyznę. Ciekawe po czym poznać "ostrą babę"? To musi uważać bo jeden z POsłów też jest ostrym :P

 • michu-najlepszy

  0

  Dziennikarskie zachwyty czyli dyletanctwo pospolite. Jak można zachwycać się wice premier dlatego że dokonał ciętego wpisu na Twitterze Budowanie autorytetów przez laików w mediach jest tak samo szkodliwe dla kraju jak zubożanie kraju przez złodziei. Obecne dziennikarstwo jest takich samych lotów jak poziom polskich polityków, czym większy cwaniak tym wyżej ląduje. Nawet relacji sportowych nie można w spokoju słuchać ponieważ nie dotyczą spektaklu sportowego tylko plotek i rzeczy które w danej chwili spektaklu wytracają z równowagi, bo jak można się zachwycać piłkarzem który nic nie robi oprócz kopania w piłkę i płacą mu za to miliony podczas meczu przyjmie czysto podanie i taki sprawozdawca robi z niego geniusza tak jak z wicepremier że pisze na Twitterze.
  Z poważaniem

 • hurdy-gurdy-x

  Oceniono 1 raz -1

  Dlaczego takie paradowskie ciągle jeżdżą po PIS?

  wpolityce.pl/wydarzenia/68739-zobacz-jak-rzad-tuska-pompuje-publiczne-pieniadze-w-gazete-wyborcza-tvn-i-inne-posluszne-media-szokujacy-raport-sejmowego-zespolu
  bo za to rząd ich utrzymuje

 • dzikimietek

  Oceniono 1 raz -1

  ostra baba lepsza niz ciepla klucha prezesa

 • hurdy-gurdy-x

  Oceniono 4 razy -2

  Pani prukwo paradowska. Czy Bieńkowska jest ostra, to poznamy po jej ministrowaniu, a nie gadaniu i twiterowaniu

  Już tusk ma jednego ministra co dużo gada, a mało potrafi (Sienkiewicz "już po was idziemy"), dwóch może być za dużo

 • michalmos

  Oceniono 8 razy 2

  Ale bardzo dobrze! Na takim stanowisku powinna mieć właśnie taki wizerunek "ostrej baby", jak określiliście. Inaczej po prostu nie byłaby skuteczna.

 • chi_neng1

  Oceniono 4 razy 0

  Rozumiem, ze milosnicy i zwolennicy sekty smolenskiej czuja sie zagrozeni ze strony tej pani.... Co widac po komentarzach owych w tym klubie....A co dopiero sie dzieje w samym zarzadzie PiS:u ??? Tam musza mozgi dopiero teraz pracowac ....

 • chi_neng1

  Oceniono 7 razy 3

  Moze tego rodzaju cechy powinnismy zobaczyc wreszcie u samego premiera, takze ?

  A jesli chodzi o pania Bienkowska, to mam nadzieje, ze na jej korzysc pan premier poda sie do dymisji, jako ze w niej jest wiecej krutu niz w calym tym rzadzie :).
  Mysle, ze ona nie mialaby problemu uporania sie ze smolenszczyzna, Kaczynskim, Macierewiczem z pseudonaukowcami, i reszta tej sekty zamokowanej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX