Islandia. Policjant podczas akcji zabił napastnika. Pierwszy raz w historii kraju

Do zdarzenia doszło w poniedziałek w Reykjaviku. Mężczyzna zaczął strzelać ze strzelby w swoim mieszkaniu. Wezwana policja, po próbach negocjacji, odpowiedziała ogniem. Mężczyzna zginął. To pierwszy taki przypadek w wyjątkowo bezpiecznej Islandii - donosi BBC.
Policja została wezwana do mieszkania w Reykjaviku. Po przybyciu na miejsce próbowała negocjacji z mężczyzną. Gdy te się nie powiodły, zdecydowała się użyć gazu łzawiącego, 59-latek jednak się nie poddawał i kontynuował ostrzał policjantów. Kiedy policjanci spróbowali wejść do budynku, znów strzelił.

Tym razem funkcjonariusze odpowiedzieli ogniem, mężczyzna zginął.

Przed śmiercią udało mu się ranić dwóch policjantów. Jednego w rękę, drugiego w twarz. W całej akcji brało udział około 15-20 funkcjonariuszy. Wsparcie stanowiły jednostki specjalne.

Motywy pozostają nieznane

Policja powiadomiła media, że mężczyzna był w mieszkaniu sam, a motywy jego działań pozostają nieznane. - Policja żałuje tego zdarzenia i pragnie przekazać swoje kondolencje rodzinie mężczyzny - powiedział reprezentujący policję Haraldur Johannessen.

Islandia, z populacją liczącą 322.000 ludzi, posiada jeden z najniższych wskaźników przestępstw na świecie. Incydenty z bronią są tam rzadkością.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o:
Komentarze (37)
Islandia. Policjant podczas akcji zabił napastnika. Pierwszy raz w historii kraju
Zaloguj się
 • zonzonel

  Oceniono 7 razy 3

  U nas Policja nie przepuści.
  Zwłaszcza weterynarzowi.

 • lipek771

  Oceniono 10 razy 4

  pierwszy raz jest najgorszy a potem to juz poleci.na szczęście nie był to polus tylko rodowity islandczyk,wojował,wojował i oberwał.nażarł sie jakiś prochów i mu odbiło.

 • lipek771

  Oceniono 5 razy -5

  pierwszy raz jest najtrudniejszy,potem to juz poleci.naszczęście nie był to polus tylko rodowity islandczyk,nażarł sie jakiś prochów i szalał więc oberwał.

 • lucasbush

  Oceniono 5 razy -5

  policjant powinien dostać karę śmierci za tak haniebny czyn!

 • elasp

  Oceniono 10 razy -2

  Płatkowa - wariatka z tytułem profesora prawa - najchętniej ogłosiłaby tam
  teraz dzień żałoby narodowej.

 • tadeusz542

  Oceniono 7 razy -1

  Jakie kondolencje ! Ten facet był zwykłym bandytą i powinien zaraz dostać kulkę .

 • patrzy-kat

  Oceniono 11 razy -1

  Nie udało się z krachem kredytowym to próbują z drugiej mańki.

 • maruti800

  Oceniono 33 razy 13

  To specyficzne miejsce. Przy tak małej liczbie mieszkańców, a w dodatku na wyspie, trudno o popełnienie przestępstwa. Np. kradzież samochodu mija się z celem: bo po co? Wywieźć za granicę się nie da, a na miejscu nie da się ukryć. To dlatego mają takie wyniki jeśli chodzi o przestępczość.
  sprzedam dom

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX