To koniec szarej eminencji PiS? "Po tym konflikcie z prezesem, jego pozycja jest słaba jak nigdy"

Wieloletni skarbnik PiS Stanisław Kostrzewski nie został wybrany na kolejną kadencję - ustalił Michał Krzymowski z "Newsweeka". Jego mandatu nie przedłużyła rada polityczna PiS. Z informacji tygodnika wynika, że między Jarosławem Kaczyńskim a Kostrzewskim doszło do ostrego konfliktu.
- Wszystko zaczęło się od tekstów "Newsweeka", który opisał, kto i ile zarabia na zleceniach akceptowanych przez Kostrzewskiego. Prezes był tymi informacjami zaskoczony, wielu rzeczy nie wiedział. A czara goryczy przepełniła się po zapowiedzi Donalda Tuska, że finansowanie partii z budżetu zostanie zniesione - pisze Krzymowski, powołując się na źródło w kierownictwie partii Kaczyńskiego.

Kostrzewski miał nie być w stanie odpowiedzieć na pytanie prezesa, jak wygląda stan konta partii. W komitecie politycznym PiS powołano - według tygodnika - specjalny zespół w tej sprawie, ale i jemu nie udało się uzyskać "precyzyjnych informacji".

"Jego pozycja jeszcze nigdy nie była tak słaba"

- Widziałem już wiele konfliktów prezesa z Kostrzewskim. Zawsze kończyło się tak, że Stanisław jednak się utrzymywał. Być może tak będzie i tym razem, ale jego pozycja jeszcze nigdy nie była tak słaba - mówi w rozmowie z "Newsweekiem" jeden z ważnych polityków PiS.

Po ostatniej radzie politycznej partii Kostrzewski został członkiem komitetu politycznego, ale nie odbyło się głosowanie ws. powołania skarbnika. - To, kto będzie dalej sprawował tę funkcję, jest zagadką - podsumowuje Michał Krzymowski.

- Nie został pan wybrany. Dlaczego? - dziennikarz pyta Kostrzewskiego. - To pańska opinia. - To nie opinia, tylko fakt. Rada wybrała tylko komitet, a skarbnika - nie. Będzie pan dalej pełnił swoją funkcję czy nie? - Jestem w domu, a nie w pracy i nie odpowiem panu. Jak chce się pan czegoś dowiedzieć, to proszę wysłać pytania na piśmie - mówi Kostrzewski.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o:
Komentarze (147)
To koniec szarej eminencji PiS? "Po tym konflikcie z prezesem, jego pozycja jest słaba jak nigdy"
Zaloguj się
 • s.o.s.i.a

  0

  wiecie, że to ojciec Małgorzty Rozenek, Perfekcyjnej Pani Domu?

 • s.o.s.i.a

  0

  wiecie, że to tatuś Perfekcyjnej Pani Domu, Małgosi Rozenek?

 • s.o.s.i.a

  0

  wiecie, że to tatuś Małgorzaty Rozenek?

 • klan_fan

  0

  Uwaga ten sam spamiarz od tygodnia: drokz304.

 • klan_fan

  Oceniono 2 razy 2

  PiS powołał 'własny' zespół w sprawie 'własnych' funduszy i nic nie uzyskał, hahahahahahahahahaha...
  Poproście o Komisję Śledczą albo lepiej niech się NIK waszym funduszom przyjrzy.

 • bog43

  Oceniono 8 razy 8

  Kasa PIS-u jest w tak "doskonałym " stanie jak kasa SKOK-ów , na które z dniem 29 listopada uzyskały gwarancje Państwa . Jak myślicie , czyim kosztem ? oczywiście klientów banków , bo SKOKI nie śmierdzą groszem a część z nich jest w fatalnym stanie finansowym . Dlaczego o tym piszę , bo banda pisowskich nieudaczników pcha się po władzę a nie potrafi zrządzać własną kasą i kasą SKOK-ów , która jest na ich usługach. Dziwne ,że nikt o tym nie trąbi , tylko gdzieś nie gdzieś coś tam ktoś bąknie .

 • kociewiak999

  Oceniono 4 razy 4

  ...beton PISowski doszedl do wladzy w partii zaraz mamy efekt ,,zjadania towarzysza,,

 • karnisz1

  Oceniono 4 razy 4

  A kostrzewski to jakiś debil że musi patrzeć prze godzine na pytanie żeby je zrozumieć?

 • grzegorz-lowicki

  Oceniono 4 razy -4

  dziwne, że GW i Michnik nie rozpisują się tak bardzo o przekrętach w PO i SLD - tylko wciąż maglują PiS

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX