Abp Jędraszewski: Gender prowadzi do śmierci cywilizacji. To stanowisko całej wspólnoty polskich biskupów

- Osobiście bałbym się jakiegoś irracjonalnego lęku przed poznawaniem ideologii gender. Trzeba ją poznawać, aby tym bardziej uświadomić sobie niebezpieczeństwa, jakie niesie. Nowy ateizm jest w zasadzie neomarksizmem. To stanowisko całej wspólnoty polskich biskupów - mówi abp Marek Jędraszewski, metropolita łódzki, w wywiadzie dla ?Gościa Niedzielnego?.
- To nie jest mój odosobniony głos. To także stanowisko całej wspólnoty polskich biskupów. Ideologia gender jest bardzo niebezpieczna, bo tak naprawdę kwestionuje tożsamość człowieka określaną już przez same struktury biologiczne. Ciekawe, że zwolennicy gender konsekwentnie nie chcą mieć za partnerów w publicznych dyskusjach biologów, a zwłaszcza genetyków. Boją się ich, ponieważ dobrze wiedzą, że z ich strony padną twarde argumenty naukowe mówiące o tym, że człowiek już od chwili poczęcia jest albo kobietą, albo mężczyzną. Od momentu poczęcia wszystko jest już zdecydowane, jeśli chodzi o naszą strukturę genetyczną - mówi abp Marek Jędraszewski, metropolita łódzki, w wywiadzie dla "Gościa Niedzielnego".

Gender uderza w rodzinę

Jego zdaniem "ideologia gender uderza w rodzinę, a przez to w przyszłość społeczeństwa". - Dla mnie to także dowód na to, że tak zwany nowy ateizm jest w zasadzie neomarksizmem. Ideologia głoszona przez Engelsa była wpisana w materializm i w przekonanie, że nie ma Boga i życia po śmierci - uważa abp Jędraszewski. - Chrześcijaństwo nie ucieka od tego, co jawi się jako niezrozumiałe, ale pragnie to niezrozumiałe przeniknąć - na ile jest to możliwe - światłem rozumu - stwierdza w rozmowie z tygodnikiem. Dodaje również: - W obecnej sytuacji kulturowej mamy do czynienia z paradoksalną sprawą. Kościół bywa nazywany ciemnogrodem, a tymczasem stoi on na straży rozumu.

"Mamy dowody na irracjonalność gender"

- Osobiście bałbym się jakiegoś irracjonalnego lęku przed poznawaniem ideologii gender - mówi abp Jedraszewski. - Trzeba ją poznawać, aby tym bardziej uświadomić sobie niebezpieczeństwa, jakie niesie. Nie można uciekać od dyskusji, zwłaszcza że mamy bardzo mocne argumenty na irracjonalność tej ideologii.

Hierarcha dodał także, że gender jest nie do przyjęcia "nie tylko dla katolików, ale dla każdego, kto zdaje sobie sprawę z tego, że świat to nie tylko materia, i że życie człowieka nie kończy się na jego śmierci biologicznej".

Cała rozmowa w najnowszym wydaniu "Gościa Niedzielnego">>

Więcej o:
Komentarze (48)
Abp Jędraszewski: Gender prowadzi do śmierci cywilizacji. To stanowisko całej wspólnoty polskich biskupów
Zaloguj się
 • Miłosz Skrodzki

  Oceniono 1 raz 1

  To nie jest żadne odkrycie. To oczywiste dla każdego normalnego człowieka.

 • 7goldie

  0

  Co za brednie chrzanicie ? ? ?

 • grosz-ek

  0

  wUwielbiam, jak księża się powołują na naukę do swoich celów - w tym wypadku na genetykę. I ta teza, że dziecko od momentu poczęcia ma zderminowaną płeć. A guzik z pętelką: tuż po zapłodnieniu wszyscy są dziewczynkami. Dopiero na późniejszym etapie rozwoju embrionalnego włączają się geny z chromosomu Y, które przerabiają dziewczynki na chłopców. Jeśli ten włącznik nie zaskoczy - rodzi się pełnoprawna dziewczynka. Ale czasami się zdarza, że geny z chromosomy Y przenoszą się na chromosom X. I wtedy może się urodzić chłopiec pomimo braku chromosomu Y.

 • ayouseptim

  Oceniono 2 razy 0

  To tak zwani biskupi prowadzą ludzi do śmierci i to wiecznej. Oszuści religijni.

 • sta-n2

  0

  No proszę, co za jednomyślność. Jak w PRL -owskim sejmie i Komitecie Centralnym PZPR. Tylko, że wtedy
  nie było tak strasznego zagrożenia dla Polski, jak obecnie GENDER.

 • wlodzimierz.iljicz

  Oceniono 4 razy -4

  Gender to chora ideologia subkultury pederastów.
  Ci osobnicy mają męskie narządy płciowe ale często chcieliby występować jako kobiety by podobać się mężczyznom.
  Stąd pomysł, że płeć można zmienić zakładając sukienkę, biorąc damską torebkę i nakładając makijaż.
  Homoseksualista przebrany w kobiecy strój uważa, że w penym stopniu "stanie się kobietą" i zyska względy mężczyzn na czym mu zależy.

  "Drag queen - forma transwestytyzmu w którym mężczyzna upodabnia się strojem i makijażem do kobiety. Zjawisko to ma bardzo różne oblicza, czasem wiąże się z widowiskowością i występowaniem na scenie, a innym razem z ekshibicjonizmem lub homoseksualizmem."
  pl.wikipedia.org/wiki/Drag_queen
  Subkultura homoseksualistów pragnie narzucić swoje chore wyobrażenia nie tylko normalnym dorosłym ludziom ale chce zacząć indoktrynację od dzieci.
  Liczy bowiem, że wychowując na swój wzór dzieci uzyskają stałą akceptację społeczną i nowych adeptow uprawiania zboczeń wychowywanych do tego od dziecka.
  Dlatego taki nacisk jest kładziony przez nich na wdrażanie ideologii gender wśród małoletnich, nawet w przedszkolach.

  Czynni homoseksualiści i ich praktyki nie są akceptowani przez kościół katolicki.
  Dlatego tu w tym wątku roi się od ich brutalnych ataków na moralność i ten kościół.

 • paastafarai

  Oceniono 4 razy 2

  "Rozglądając się po świecie, wprędce spostrzegamy, że każdy, choćby najmniejszy wzrost uczuć humanitarnych, każda reforma kodeksu karnego, każdy krok w kierunku zmniejszenia niebezpieczeństwa wojny, każda próba poprawy położenia ras kolorowych lub złagodzenia niewolnictwa, każdy postęp moralny, który się udało osiągnąć, był stale zwalczany przez zorganizowane Kościoły całego świata."
  Bertrand Russel

 • paastafarai

  Oceniono 6 razy 4

  Nie lubią kobiet, przynajmniej oficjalnie. Niektórzy lubią dzieci trochę za bardzo. Wielu z nich to geje, ale zioną do gejów nienawiścią. Nie lubia prawa chyba, że jest dla im przychylne - w każdym innym przypadku stawiają się ponad nim. Uwielbiają śmierć i rozkład wierząc, że dopiero jak człowiek zgnije to żyje. Nawołują do ubóstwa opływając w dostatki, odmawiają paciorki, nie odmawiają kasy i ziemi, nawet, jak nie jest ich. Oszukują, kręcą, handlują. Nienawidzą żydów mając żyda za nauczyciela i czcząc żydwskiego boga. Ubierają się w sukienki, wpiep.rzają w najintymniejsze sfery życia i zmieniają poglądy o 180 stopni raz paląc ludzi na stosie by za czas jakiś nazywać ich wielkimi. Jak coś się uda to przypisują sobie zasługi choćby od sprawy byli daleko jak Sobecka od seksapilu, jak coś spiep.rzą, to zawsze nie jest ich wina.

  Ludzie wstańcie z kolan!

 • paastafarai

  Oceniono 4 razy 2

  “Trzeba przyznać, że wszyscy ludzie posiadają dosyć zdrowego rozsądku, by odróżniać dobro od zła, zachowywać się , rozumować, pojmować i porównywać relacje, a także rozwijać swoje idee poprzez rozważania lub badania (za wyjątkiem małej liczby tych, którzy są obłąkani od urodzenia), ale po to są szpitale, żeby przeszkodzić im w wyrządzaniu szkód.

  Czyż nie byłoby lepiej zacząć od przemawiania ludziom do rozsądku, uświadamiając im, że w ich prawdziwym interesie leży raczej, by postępowali prawie i sprawiedliwe, byli dobrymi ojcami, dobrymi synami, kochającymi Ojczyznę i przestrzegającymi prawa niż szkodzili sobie i oszukiwali się nawzajem, tracąc spokój ducha w nieustannej krzątaninie dla pokrzyżowania planów zasadzek i podstępów ze strony innych ludzi; jeśli do takiego wychowania dodacie dobre prawo, które karząc za przestępstwa jednocześnie przeciwdziała szerzeniu się przywar; jeśli ponadto sami będziecie dawać przykład cnoty w każdych okolicznościach, bądźcie pewni, że Lud pójdzie za wami, gdyż ludzie są w sposób naturalny naśladowcami jak małpy.

  Jeśli jednak, na odwrót, rozpoczniecie od oświecania Księży, dacie im /tym samym/ więcej środków, by zniewalali Lud i trzymali go w jeszcze silniejszym uzależnieniu, bowiem każde wydzielone ciało w Narodzie będzie mieć zawsze swój własny interes, przeciwny do interesu Państwa, bądź będzie występować przeciwko działaniom rządu, bądź będą miały miejsce potajemne bunty i konspiracje, w które niestety obfituje historia. Nie można mieć nadziei, że zmieni się ich zachowanie, gdyż w ich podstawowym interesie leży mamienie ludu kłamstwami, strachem przed piekłem, dziwacznymi dogmatami oraz abstrakcyjnymi i niezrozumiałymi ideami teologicznymi. Księża będą zawsze wykorzystywać ignorancję i przesądy Ludu, posługiwać się (proszę w to nie wątpić) religią jako maską przykrywającą ich hipokryzję i niecne uczynki. Ale w końcu jaki jest tego rezultat: lud nie wierzy już w nic, jak np. we Francji, gdzie chłopi nie znają ani obyczajności, ani religii; są bardzo ciemni, chytrzy i niegodziwi.

  Widzieliśmy Rządy Despotyczne, które posługiwały się zasłoną religii w przekonaniu, że to będzie najmocniejsza podpora ich władzy, wyposażano więc Księży w największe możliwe bogactwa kosztem nędzy ludu, nadawano im najbardziej oburzające przywileje aż po miejsce u Tronu, jednym słowem, tak mnożono względy, dobra i bogactwa Duchownych, że połowa Narodu cierpiała i jęczała z biedy, podczas gdy oni, nie robiąc nic, opływali we wszelkie dostatki.

  (…)”

  Własną ręką Tadeusza Kościuszki napisane i księciu Adamowi Czartoryskiemu od niego samego powierzone. W Paryżu w czasie Kongresu Wiedeńskiego 1816.

  Rękopism Tadeusza Kościuszki, W czasie kongresu te bezbożne uwagi powierzył xięciu Adamowi Czartoryskiemu — własną Kościuszki ręką skreślone."

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX