Bieńkowska w TVP Info: Tajfunu nie będzie. Ale muszę sprawić, by dwa ministerstwa były jak pięść

- Muszę sprawić, żeby dwa resorty - Rozwoju Regionalnego i Transportu - pracowały jak firma, jak jedna pięść. Żeby to była jedna drużyna - powiedziała Elżbieta Bieńkowska w TVP Info Z uznaniem wypowiedziała się o resorcie prowadzonym do niedawna przez Sławomira Nowaka. - Osiągnęło wszystkie cele - stwierdziła. Dodała też, że bardzo przeżyła zainteresowanie sobą po zostaniu wicepremierem.
Jak powiedziała Bieńkowska rozmowy na temat połączenia resortów rozwoju regionalnego i transportu "odbywały się od kilku ostatnich miesięcy". Po aferze z oświadczeniem majątkowym Sławomira Nowaka dostała propozycję poprowadzenia "superresortu". Wcześniej jednak wiedziała już, że wkrótce może zostać wicepremierem. - Dla mnie decyzja o połączeniu resortów była dość szybka, myślałam nad nią cały weekend, ale stwierdziłam, że właśnie teraz będzie można usprawnić koleje i drogi. One 90 proc. zasilone są pieniędzmi europejskimi. "Jak zwykle" zdecydowałam się na takie rzeczy. "Jak zwykle", bo zwykle się decyduję na takie rzeczy - powiedziała.

Nie będzie tajfunu w Ministerstwie Transportu

Bieńkowska odniosła się też do komentarzy, że poprzez nominację jej na stanowisko wicepremiera Donald Tusk wskazał swojego następcę. - Absolutnie nie czuję takiej presji. Nowa funkcja to duże zadanie dla mnie. Nawet nie wicepremierowanie, a dwa duże, połączone resorty, bo to jest bardzo wiele różnych działań, od scalenia resortów do zmian technicznych. Muszę sprawić, żeby te dwa resorty pracowały jak do tej pory MRR - jak firma, jak jedna pięść, żeby to była jedna drużyna - powiedziała Bieńkowska w TVP Info.

Czy należy spodziewać się zmian w ministerstwie transportu? - Nie należy spodziewać się tajfunu, ale muszę sprawić, żeby te dwa resorty - rozwoju regionalnego i transportu - sprawnie ze sobą współpracowały - odpowiedziała.

"Nie będziemy kupować patentów z zewnątrz"

Bieńkowska nie zgodziła się z opinią, że pieniądze europejskie są często wydawane bez sensu. - Nauczyliśmy się dobrze wydawać te pieniądze. Nauczyliśmy się dobrze planować projekty i że te środki muszą być tak wydawane, żeby w roku 2020 one nam napędziły pieniądze z podatków - powiedziała.

Obiecała, że największy skok w wielkości dotacji europejskich odczują m.in. przedsiębiorcy, którzy współpracują z polskimi uczelniami - tak, żeby zwiększyć polską innowacyjność i konkurencyjność. - Nie będziemy kupować patentów z zewnątrz - to mają być nasze własne patenty. Nakłady na badania i rozwój to jest rzecz, która musi się w Polsce zdarzyć - oceniła wicepremier.

"Przeżyłam" szum medialny wokół siebie

Wicepremier odniosła się też do medialnego zainteresowania jej osobą. - W weekend dowiedziałam się, że mój tatuaż przez kilka dni był głównym tematem. Wydaje mi się to trochę dziwne - powiedziała. Dodała też, że "bardzo przeżyła" szum medialny wokół niej.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o:
Komentarze (88)
Bieńkowska w TVP Info: Tajfunu nie będzie. Ale muszę sprawić, by dwa ministerstwa były jak pięść
Zaloguj się
 • politol59

  Oceniono 2 razy 2

  Należy tej Pani życzyć sukcesu.

 • uzdek98

  Oceniono 2 razy 0

  co te platfusiary fujary z tymi piesciami non stop wyjezdzaja ... ryzy picer tez jakis czas temu o piesciach POlerowal ... a POtem o jakis smierdzacych klach ... chyba swoich ... co to za nowomowa ?

  ... platfusiary POczekajcie jeszcze, kiedy bedziecie musieli nauczyc sie naprawde grypsowac, jak was kaczor POsadzi za kraty ... teraz jeszcze mozna mowic PO ludzku ....

 • kniazwitold

  0

  "te pieniądze były wydawane dobrze", "kupowanie Polskich patentów"... A na koniec dnia Nowak z Sikorem kupuje włoskie Pie.rdo.lino, które może pojechać 250 km/h po 80 km torów w kraju, zamiast polskich, o połowę tańśzych, które sa dostosowane do maszych prawdziwych prędkości i jeżdzą po torach w niemczech.

 • krycha_73

  Oceniono 2 razy 0

  Pani Minister, proszę nie czytać nic o sobie w gazetach i w necie, bo to panią tylko zdekoncentruje. Szkoda czasu na tę lekturę, zwłaszcza, że połowa to bzdury wyssane z palca. No i jak najmniej wywiadów dla szmatławców o swoim życiu. Tylko merytoryczne wypowiedzi dla powaznych pism, inaczej panią zjedzą. Jako kobieta ze Śląska mówię pani, jest pani dobra w tym co robi, inteligentna, w dodatku atrakcyjna i potrafi się pani ubrać. Znajdzie się kupa zawistników, których na pani widok będzie brała cholera. Niech pani ich oleje, takie france są wszędzie. Skupić się na pracy i będzie ok. Pozdrawiam, miłośniczka perfum jak pani :)

 • kaczy_czubek123

  Oceniono 2 razy 0

  Bardzo dziwnie jej z oczu patrzy :)

 • jozef.ok

  Oceniono 3 razy -3

  Bieńkowska to WUNDERWAFFE Herr Tuske.
  Ale są też skojarzenia z tą "cudowną bronią"-liczył też kiedyś na nią niejaki Herr Adolf H.....

 • trzezwy.umysl

  0

  Przy całej złości na nieróbstwo tego rządku przez 2 kadencje trzymam kciuki za panią Bieńkowską i pana Szczurka. Dla naszego własnego dobra powinniśmy ich dopingować. Od Szczurka spodziewam się ucywilizowania stosunków obywatel - służby fiskalne a od Bieńkowskiej urealnienie współpracy polskiej nauki z polskim przemysłem. Jeśli coś ruszą w tej kewstii to będą jasnymi punktami ostatnich 8 lat (wliczając w to 2 lata PiSu, którego w ogóle nie obchodziła sytuacja gospodarcza tylko agenci, szpiedzy rosyjscy, przerośnięte ego Polski i inne takie)

 • kwiecien45

  Oceniono 2 razy 0

  Kobieta za mocno koncentruje się na sobie. To świadczy o wybujałej miłości własnej.
  Wiecej empatii i spojrzenia na zewnątrz a nie zajmowanie się swoim tatuażem i śledzeniem tego co sądzą o pani inni.

 • kaczy_czubek123

  Oceniono 3 razy -3

  Gdzie ona ma te tatuaże ... może warto by POkazać w TVN-ie :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX