Tęczowe flagi nad kijowskim Majdanem. "Dali im po 100 hrywien!", "To prowokacja!"

Prowokacja podczas demonstracji na kijowskim Majdanie. Wśród zwolenników integracji europejskiej pojawiła się grupa demonstrantów z tęczowymi flagami. Według ukraińskich mediów byli to kijowscy bezdomni opłaceni przez związaną z Wiktorem Janukowyczem Partię Regionów.
Wczoraj ulicami Kijowa przeszło około 50 osób niosących tęczowe flagi ruchu LGBT i pomarańczowe, jakimi posługują się uczestnicy demonstracji za UE. Zgromadzeni na "euromajdanie" powitali ich okrzykami "prowokacja!". - To prowokacja, przepuście kolumnę prowokatorów - ogłosił przez megafon jeden z demonstrantów, uspokajając zebranych.Jak podaje serwis Gazeta.ua, w marszu wzięli udział bezdomni. - Niektórzy mieli bardzo brudne ubrania, część była pijana - relacjonują cytowani przez dziennikarza uczestnicy proeuropejskiej manifestacji.100 hrywien i flaszka

- Wynajęli nas na dworcu, żebyśmy przeszli z tymi flagami. Dopóki tu nie przyszedłem, nie wiedziałem nawet, co ta flaga oznacza - opowiada jeden z uczestników dziennikarzowi Gazeta.ua. - Dali nam po 50 hrywien i drugie tyle obiecali dać po wszystkim. Dostaliśmy jeszcze po flaszce wódki - wyjaśnia mężczyzna.

Na koniec doszło do przepychanek z pozostałymi manifestantami, którzy odbierali i łamali tęczowe flagi. Bezdomni nie wdawali się w awantury - bez większego sprzeciwu oddali transparenty i odeszli.

Według komentatorów ukraińskich mediów za całą akcją stoją aktywiści rządzącej Partii Regionów, którzy łącząc ruch LGBT z demonstracjami proeuropejskimi chcą zniechęcić społeczeństwo do przeciwników zbliżenia z Rosją.

Chcesz na bieżąco śledzić sytuację na Ukrainie? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o:
Komentarze (29)
Tęczowe flagi nad kijowskim Majdanem. "Dali im po 100 hrywien!", "To prowokacja!"
Zaloguj się
 • drupal

  0

  @anton_pl
  Realnie patrząc flaga Unii to tęcza z półksiężycem a nie jakieś gwiazdki. Kosmiczny kataklizm.

 • ulebyk

  0

  U nas, niemalże siłą, spędzano dzieci ze szkół na "parady Schumana" aby wymachiwały unijnymi chorągiewkami i cytowały do mediów wyuczone w szkole sloganiki.
  Niezła sponsorowana z Zachodu demonstracja na Ukrainie. Też spędzono dzieci i rozdawano kiełbaski za darmo aby ludzi ściągnąć?

 • anton_pl

  Oceniono 3 razy 1

  Czego sie pultaja - przecież to oficjalna ideologia UE - no co?, może tak nie jest?

 • canabissativa

  Oceniono 1 raz -1

  Jak Ukrainaa przystapi do Unii to beda mieli na majdanie zbawiciela taka fajną tecze. Powiedział im to ktoś? Liberalizm względem kultury gender jest norma w UE. Przed Polakami tez to ukryto, a teraz.......Niech sobie każdy odpowie. Mniejszości seksualne również, bo żyjemy we wspólnym kraju. Ja nie chcę nikomu zagladać do łóżka a jestem zmuszany do tego przez środowiska gejowskie. ALOHA

 • niekandydujacy_niepolityk

  Oceniono 15 razy -3

  Trzeba być wyjątkowym BYDLAKIEM, aby uciekać się do takich metod...
  JANUKOWYCZ to wyjątkowy nikczemnik, jeśli to inspirował, lub jeśli tyko na to się zgodził.
  UKRAIŃCY to nie ciemna masa...TO MĄDRY NARÓD i nie nabierze się na PRYMITYWNE PROWOKACJE.
  Wiadomość o tej podłej prowokacji musi się roznieść po Europie i po Ukrainie.
  Delegację rządową Ukrainy trzeba koniecznie o to zapytać w WILNIE !

  UkrainEUkraine !!!

 • wlodzimierz.iljicz

  Oceniono 9 razy 1

  A to nie pederaści przypadkiem wynajęli tych typków aby było ich razem "więcej"?

 • europejczyk_prawdziwy

  Oceniono 14 razy 4

  Czysta prowokacja,a wziąwszy pod uwagę poziom homofobii na Ukrainie i z tym związane wypadki okrutnych morderstw, jak np.Spalenie żywcem syna geja przez ojca, który na wieść że ma geja w rodzinie wylał kanister benzyny na syna., to skutek łatwy będzie do przewidzenia!

 • czerstwy.stefek

  Oceniono 15 razy 1

  Gdyby na marsz kochających inaczej przyszli brudni i smierdzący geje z tęczowymi flagami, to też uznano by to za prowokację? Gdzie wasza tolerancja? :)

 • born81

  Oceniono 9 razy 5

  A myślicie, że w Polsce taki proceder nie kwitnie? Bezdomni są wykorzystywani jak zwierzęta. Cała ta społeczniacka ruina śmierdzi korupcją i udawactwem. Ludzie udają, że coś robią, pieniądze wyparowują, nawet te liche kwoty są marnowane, a zamiast pracowników społecznych za marne grosze na ich stanowiskach siedzą ludzie, którzy sami byli bezdomni - bez przygotowania, bez kursów, budują nieoficjalną hierarchię, wspierając objawy całej tej patologii.

  Tak samo z uchodźcami - ktoś wziął łapę i wpuścił wietnamską mafię. Pomyślcie sami, dobrzy ludzie - w całej Europie w wietnamskich knajpach żarcie robione jest z tych samych półproduktów. Ludzie pracujący w tych knajpach nie są uchodźcami! Wszystko jest kontrolowane przez wąską grupę, a pracujący w barach Wietnamczycy są niewolnikami wysłanymi tu, aby dalej pracować dla swoich panów. Na naszych oczach.

  Pozwolili na to nasi skorumpowani urzędnicy, a konkurencja tworzona przez wietnamską sieć jest naprawdę ogromna. Jestem jak najbardziej za pomocą dla uchodźców, i widzę jeden prosty sposób - odciąć bary z wietnamskim żarciem od tych wszystkich mrożonek i dostaw z szemranych źródeł, żeby robili żarcie z polskich produktów, samodzielnie się zaopatrując w miejscowych sklepach i hurtowniach. Bo przecież o tych ludzi chodzi, którzy nawet w Polsce cały czas są niewolnikami, a nie o mafię, która wszystko organizuje i czerpie z ich pracy zyski.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX