Pietryszyn: Hofman prosił mnie o pomoc. Udzieliłem mu jej w dobrej wierze. To prywatna sprawa

Nierozliczone przelewy na konto Adama Hofmana, którymi zainteresowało się CBA, pochodziły od Roberta Pietryszyna. - Udzieliłem Adamowi Hofmanowi wsparcia w dobrej wierze - powiedział Pietryszyn w rozmowie z Radiem TOK FM.
- Mogę potwierdzić, że w latach 2007-2009 Adam Hofman prosił mnie o pomoc. W życiu zdarzają się różne problemy, człowiek potrzebuje kilkudniowego wsparcia. Takiej pomocy Adamowi Hofmanowi udzieliłem w dobrej wierze - powiedział w rozmowie z Radiem TOK FM Robert Pietryszyn, przyjaciel byłego już rzecznika PiS.

"Kiedy przedstawi dokumenty, sensacja pryśnie"

Według CBA na koncie Hofmana w latach 2007-2012 pojawiały się pieniądze, których polityk nie uwzględnił w swoim oświadczeniu majątkowym, ani w zeznaniach podatkowych. Według "Super Expressu" chodzi nawet o 100 tys. zł. Pietryszyn powiedział jednak Radiu TOK FM, że kwoty były "dużo niższe".

- Sprawa ma wymiar prywatny i zdziwiony jestem nadawaniem jej wymiaru sensacji - mówił Pietryszyn. - Znamy się kilkanaście lat, mam o Adamie Hofmanie najlepsze zdanie. Kiedy przedstawi wszystkie dokumenty, sensacja szybko pryśnie - zaznaczył.

Zawrotna kariera przyjaciela Hofmana

Pietryszyn to przyjaciel Hofmana jeszcze ze studiów. W czasie rządów PiS zrobił zawrotną karierę. W wieku 26 lat został szefem klubu piłkarskiego Zagłębie Lubin, którego głównym sponsorem jest państwowy koncern KGHM. Później zasiadał we władzach w sumie sześciu spółek skarbu państwa. Obecnie jest prezesem spółki Wrocław 2012 zarządzającej miejskim stadionem.

Sam Hofman na briefingu w Sejmie wyjaśniał, że chodzi o niezapłacenie podatku od pożyczki. I przekonywał, że jego osoba ma przykryć korupcję m.in. w MSWiA i MSZ.

Więcej o:
Komentarze (67)
Pietryszyn: Hofman prosił mnie o pomoc. Udzieliłem mu jej w dobrej wierze. To prywatna sprawa
Zaloguj się
 • Eugeniusz Badowiec

  0

  I wez zyj w tym panstwie.Pozyczys od kogos kilka tysiecy i nie zglos do US ,to masz przechlapane.Taki podatek naloza ze sie nie pozbierasz.A elyta moze wszystko,pozyczaja niw zglaszaja i co??? Figa. Panstwo to my, i kto nam co zrobi?

 • bog43

  Oceniono 1 raz 1

  Cholera , kolejne cudowne dziecko PIS-u ---- tu na pewno nie było żadnej korupcji , tu tylko pomoc koleżeńska .
  Wont szmaty pisowskie bo mi się niedobrze robi .

 • dublet

  Oceniono 3 razy 3

  Nowa definicja łapówki: "pożyczka"!

 • koniu800

  0

  no cóż korupcja i nepotyzm to norma w tym kraju

 • iremus

  Oceniono 1 raz 1

  A kto to jest cen cały Pietryszyn zarabiający 300tys. na rok w firmie nie przynoszącej dochodów? Czy jest to jakaś wybitna na skalę co najmniej europejską jednostka?
  _____________________________________________________________________
  .....Kim jest Robert Pietryszyn, prezes spółki Wrocław 2012? Na Dolnym Śląsku zrobiło się o nim głośno, gdy w 2006 roku objął stery piłkarskiego KGHM Zagłębia Lubin. Wtedy też słychać było opinie, że posadę dostał dzięki przynależności do Prawa i Sprawiedliwości, które wtedy rządziło w Polsce. - To nieprawda, bo od dwóch lat w PiS już nie byłem - mówi teraz Pietryszyn.- Ale nie ukrywam, że znajomości ze świata polityki mi pomogły...... (www.gazetawroclawska.pl/) A czy przypadkiem rok 2007 nie wypadł w apogeum władzy PiSu? Przecież w 2007 to ten cały Pietryszyn miał 27 lat a jakimi wybitnymi kwalifikacjami może się ktoś w takim wieku pochwalić? A może on jest jedynie "słupem" z kontem bankowym? Nie wiem.
  Niech żyje koalicja POPiS i PSL !!!!

 • 2perfecthousewife

  Oceniono 2 razy -2

  Nie cierpię Hofmana, ale rozdmuchiwaniem sprawy jego pożyczki przez propeowskie media jestem zdecydowanie zniesmaczony. Jestem pewien, że gdy wylazła sprawa gigantycznej korupcji, której dopuszczali się ludzie platformy, CBA "musiało" znaleźć coś, co mogłoby "przykryć" tę jakże niewygodną dla Tuska aferę. Pogrzebali i znaleźli, chociaż w efekcie sprawa Hofmana zostanie umorzona, bo to żadne przestępstwo, tylko wkroczenie. Zapłaci grzywnę i tyle. Ale póki co temat się intensywnie eksploatuje, wystarczy spojrzeć na TVN24.

 • glomar

  0

  O jaka szkoda, że nie jestem kolegą Hoffmana. Też bym mu chętnie udzielił bezzwrotnej pożyczki, gdybym został prezesem jakiejś spółki skarbu państwa albo spółki miejskiej.

  Ciekawe czy Hoffman zwracał pieniądze przelewem czy w gotówce.

 • katon61

  Oceniono 4 razy 2

  Zegarek posła Nowaka to też sprawa prywatna !!!!!!!!

 • iremus

  Oceniono 1 raz 1

  Ciekawe ilu jeszcze jest wybrańców ludu na Wiejskiej którzy mają takich Pietryszynów i nie muszą płacić podatków, które sami uchwalają dla motłochu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX