Młode pokolenie niszczy państwo? "Jeśli jest zepsute, to przez starszych. Ale to nie kwestia pokoleń" [PUBLICYŚCI]

Julia Pitera stwierdziła w Poranku Radia TOK FM, że ostatnia afera korupcyjna to dzieło młodego pokolenia urzędników. - Jeżeli młode pokolenie jest zepsute, to znaczy, że zapatrzyło się na nauczycieli - wskazywała Eliza Olczyk z "Rzeczpospolitej". Jednak zdaniem Renaty Kim z "Newsweeka" nie można generalizować. - Czarne owce się zdarzają - wskazywała.
Julia Pitera mówiła w Poranku Radia TOK FM, że afera wokół przetargów informatycznych to dzieło młodego pokolenia urzędników. - Bohaterami tej afery są 30-latkowie. Nowy, bohaterski narybek - wskazywała. Teza posłanka PO stała się tematem dyskusji publicystów w studiu Radia TOK FM.

"Nie oglądajmy się na pierwszą dekadę demokracji. Jesteśmy w trzeciej"

- Na początku lat 90. standardy i zachowania bywały podobne, co pokazała afera Rywina. A to było inne pokolenie - mówiła Anna Gielewska z "Wprost". - Nie jest to więc kwestia pokolenia, ale ciągłego braku możliwości wyzwolenia się z mentalności, że to, co publiczne, nie jest święte. Urzędnik, polityk, bierze jak swoje i ma poczucie, że prawo go nie obowiązuje. To problem kultury politycznej, mentalności - wskazywała.

- W ogóle nie powinniśmy się oglądać na pierwszą dekadę demokracji. Jesteśmy już w trzeciej - podkreśliła Eliza Olczyk z "Rzeczpospolitej". - Jeżeli młode pokolenie jest zepsute, to znaczy, że zapatrzyło się na nauczycieli, starszych kolegów. Na pokolenie Julii Pitery. Wygodnie jest zrzucać na młodych, jeśli ściągnęło się ich do polityki - skwitowała.

Politycy służą wyborcom? Nie, szefowi partii

- Nie stawiałabym tezy, że jakieś pokolenie można nazwać pokoleniem zimnych drani, zepsutych polityków o lepkich rękach - mówiła Renata Kim z "Newsweeka". - Czarne owce się zdarzają, dlatego potrzebna jest tarcza antykorupcyjna. Leszek Balcerowicz mówił wczoraj, że politycy powinni pamiętać o kategoriach etyki i moralności, pamiętać, komu mają służyć. Nie sobie i partii, ale ludziom, którzy ich wybrali - wskazywała.

- Przecież wiedzą, że wybrał ich szef partii. Więc jemu służą - wtrącił prowadzący Poranek Radia TOK FM Jan Wróbel. - A skoro to trudna służba, to jeszcze biorą na boku - dodał. - Bo mandat wolnych wyborów jest iluzją - westchnęła Eliza Olczyk.

- Wiemy, jak są konstruowane listy wyborcze - powiedziała Kim. - Balcerowicz mówi bardzo idealistycznie, ale słusznie o tym, że w życiu publicznym powinny przyświecać ideały. Wspierane przepisami, kodeksami. Jeśli ktoś nie będzie miał ideałów i moralności, będzie się bał kodeksów. Kiedyś się nauczy, że łapówki i przekręty się nie opłacają - skwitowała dziennikarka.

Więcej o:
Komentarze (9)
Młode pokolenie niszczy państwo? "Jeśli jest zepsute, to przez starszych. Ale to nie kwestia pokoleń" [PUBLICYŚCI]
Zaloguj się
 • wodakrolewska

  0

  Młodzież mamy dobrą i współczesną.

 • sonix24

  Oceniono 4 razy 4

  "Czarne owce się zdarzają - wskazywała"
  Szkoda tylko że u nas większosć czarnych owiec wepchała się do polityki i urzędów.

 • ej_ski

  Oceniono 3 razy 3

  Zawsze przykład idzie z góry. Młody nie jest w stanie wymyślić tego, co stary rep.

 • moro01

  Oceniono 6 razy 0

  Teraz to wszystko juz nie wina PiSu tylko nasza. Pogonimy to zasrane kurestwo pełowskie po wyborach a PiS dostanie prikaz od obywateli rozliczyć tych śmieci co do złotówki za zdradę i zniszczenie Polski.

 • tot14

  Oceniono 10 razy 6

  Julia Pitera szkodzi wizerunkowi PLATFORMY OBYWATELSKIEJ!

  Nie wiem dlaczego Tusk ją chroni, ale już po totalnym blamażu jej śledztwa i najsłynniejszego dorsza IV RP powinna zostać odsunięta na głębokie partyjne zaplecze!

  Powiedzenie "mierny, ale wierny" pasuje do tej polityk jak ulał, bo inaczej nie potrafię uzasadnić nad jej głową parasola ochronnego w partii!

 • rudi_0

  Oceniono 10 razy 8

  Cyt : "Mlode pokolenie niszczy panstwo.Jesli jest zepsute to przez starszych.Ale to nie kwestia pokolen".

  Juz po konstrukcji myslowo-logicznej tytulu wnosze , ze ow arykul pisal przedstawiciel Bardzo Mlodego Pokolenia !
  O tempora , o mores !
  :( !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX