"Żeby żyło się lepiej - to jest plan? To już słyszeliśmy..." Grupiński: Trudno się dziwić, że premier...

- Ważne są hierarchie celów, które się stawia w polityce, kiedy się kieruje państwem. To, że praca jest tu na pierwszym miejscu, to oczywiste. Z naszego punktu widzenia i z punktu widzenia młodego pokolenia, to temat najważniejszy - mówił w PR1 Rafał Grupiński, szef klubu PO.
- Kiedy premier przestanie zajmować się tym, co się dzieje w partii, a zajmie się kierowaniem państwem? - zapytał swojego porannego gościa w Programie 1 Polskiego Radia Krzysztof Grzesiowski. Rafał Grupiński, szef klubu parlamentarnego PO, bronił jednak szefa rządu: - Zeszłotygodniowe zmiany, przedstawienie wstępnych założeń pracy ministrów, to dowody tego, że pan premier intensywnie pracował nad koncepcją następnych dwóch lat, jeśli chodzi o prowadzenie nawy państwowej.

"To, że praca jest na pierwszym miejscu, to oczywiste"

- Czy to jest plan: "żeby żyło się nam lepiej"? To już słyszeliśmy kiedyś i różnie z tym bywało... - drążył prowadzący. - Ważne są hierarchie celów, które się stawia w polityce, kiedy się kieruje państwem - odpowiadał Grupiński. - To, że praca jest na pierwszym miejscu, to oczywiste. Z naszego punktu widzenia i z punktu widzenia młodego pokolenia to temat najważniejszy. Trudno się dziwić, że premier stawia pracę na pierwszym miejscu - podkreślał.

Donald Tusk podczas sobotniej konwencji Platformy Obywatelskiej mówił, że PO i jego rząd mają precyzyjny plan, który dotyczy "polskiej rodziny, polskich dzieci, ich edukacji, opieki, wsparcia dla młodych, kiedy chcą budować lub kupować nowe mieszkania, dofinansowania działań, które spowodują, że urzędy będą służyły ludziom, a nie panowały nad ludźmi".

Przekonywał, że jego plan przewiduje też "inwestowanie w polską drobną firmę, w polski intelekt, w szkolenia zawodowe, startupy i jedno czy dwuosobowe firmy". - Na to będą szły miliardy złotych, potrzebne także po to, by w tej konkurencji, w jakiej Polska zaczyna wygrywać jako państwo z innymi, zaczynali wygrywać polscy robotnicy, polscy inżynierowie, polscy naukowcy, artyści i polscy przedsiębiorcy przede wszystkim - zapowiedział.

Więcej o:
Komentarze (6)
"Żeby żyło się lepiej - to jest plan? To już słyszeliśmy..." Grupiński: Trudno się dziwić, że premier...
Zaloguj się
 • uzdek98

  Oceniono 2 razy 0

  nawet na propagande juz platfusiary nie maja POmyslu ... ryzy picer musi POlerowac starymi zgranymi bajeczkami ... nawet zezik juz w to nie wierzy ... albo kaszubski kominiarz juz kompletnie odlecial ....

 • rysiyk

  Oceniono 6 razy 0

  Cel jest już oczywisty Eksterminacja Polaków z tych ziem.

 • marcin1956

  Oceniono 4 razy 0

  Czekam z utęsknieniem na kolejne "dobrodziejstwo" ustawodawcy pod postacią oskładkowania wszystkich umów (zleceń i o dzieło). Z założenia posunięcie mające na celu zmniejszenie długu ZUS, w istocie wpychające większość w szarą strefę i cofające Polskę w rozwoju o 20 lat.
  Tusk okazał się pojętnym uczniem Kobry-Goryszewskiego z jego pamiętnymi słowami: "Co by tu jeszcze spieprzyć, Panowie, co by tu jeszcze spieprzyć?"

 • tot14

  Oceniono 9 razy 1

  To się nazywa kreatywność!

  w 2007 r. był plan na papierze. Niestety realizacja była odmienna niż program partii za co Tusk był i jest krytykowany.

  Wpadli na prosty i genialny sposób:

  Odwrócili schemat działań:

  Realizacja, a jak coś wyjdzie to się powie, ze taki był plan.

  Brak założeń do realizacji to brak ocen i krytyki, że plan nie został zrealizowany :)

 • 31.februarius

  Oceniono 7 razy 1

  "- Ważne są hierarchie celów,..." ?

  Ważne są cel hierarchów!

 • yarrrr

  Oceniono 10 razy 0

  PO nie ma planu rozwoju kraju, wykorzystania potencjału społeczeństwa i polepszenia standardu życia ludzi.

  PO ma jedynie plan wydawania pieniędzy z Unii Dłużników. Poza tym:
  - nic nie robi
  - zadłuża nas
  - oddaje pod kuratelę Brukseli i włazi w tyłek USA.

  Stoimy w obliczu katastrofy demograficznej i emerytalnej. A tak łatwo można by prowadzić politykę prorodzinną:
  - zmniejszyć VAT na produkty dla dzieci
  - zwiększyć VAT na dobra luksusowe (elektronika, samochody itd.)
  - ograniczać wydatki (KRUS, Kościół, mundurowi, górnicy)
  - wspierać polski biznes, zwłaszcza ten mały
  - zmniejszać obciążenia (podatek dochodowy, ZUS), co spowoduje zmniejszenie szarej strefy.

  W ogóle obecny system finansowy świata zachodniego jest chory! Emisja pieniądza FIAT, tj. kompletnie bez pokrycia w niczym, odsetkowego, przez prywatne banki, wydawanie przez kraje 90% pieniędzy na obsługę zadłużenia, rynek derywat kilkanaście razy przekraczający produkt brutto świata, ratowanie banków z pieniędzy podatników, itp itd. To jest CHORE!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX