Michnik: "Janukowycz nie ma interesu w przetrzymywaniu Tymoszenko. To jest osobista mściwość"

- Janukowycz nie ma żadnego interesu w przetrzymywaniu Tymoszenko, podobnie jak Putin nie ma interesu w przetrzymywaniu Chodorkowskiego. To jest przede wszystkim osobista mściwość i uraza - mówił w Radiu TOK FM Adam Michnik, red. naczelny "Gazety Wyborczej".
- Anegdota mówi, że Janukowycz zapytany, dlaczego trzyma Tymoszenko w więzieniu, odpowiedział: Ona, kiedy wyjdzie, natychmiast aresztuje mojego syna - komentował Michnik w TOK FM sytuację na Ukrainie.

Rząd Ukrainy wstrzymał proces przygotowań do podpisania umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską. Według szefowej unijnej dyplomacji Catherine Ashton decyzja Kijowa jest rozczarowaniem dla Unii, ale także ukraińskiego narodu. Rząd w Kijowie tłumaczył decyzję "interesami bezpieczeństwa narodowego".

"To nie przegrana polskiej dyplomacji"

- Polska jest rozczarowana, że Ukraina okazała się niegotowa do podjęcia wysiłku modernizacyjnego - tak decyzję Kijowa skomentował szef polskiego MSZ Radosław Sikorski. Przypomniał też, że to w czasie polskiego przewodnictwa w Radzie UE wynegocjowana została umowa stowarzyszeniowa UE-Ukraina i "zamknięty jej tekst, gotowy do podpisania". - On nadal jest gotowy do podpisania, gdy tylko Ukraina znowu będzie gotowa do reformy swojej gospodarki i do europeizacji swojego państwa - podkreślił szef polskiej dyplomacji.

Redaktor naczelny "Gazety Wyborczej", również broni działań polskiej dyplomacji: - Decyzja Ukrainy to nie jest przegrana polskiej dyplomacji. Nie było błędów z naszej strony, zrobiliśmy maksimum tego, co mogliśmy zrobić. Ja jestem pełen podziwu, dla polityki wschodniej polskiego rządu, nie mogę jej absolutnie nic zarzucić. Zachowali się w zgodzie z polską racją stanu i interesem narodowym. - mówił Adam Michnik w programie "Piwo" u Mikołaja Lizuta.

Więcej o:
Komentarze (17)
Michnik: "Janukowycz nie ma interesu w przetrzymywaniu Tymoszenko. To jest osobista mściwość"
Zaloguj się
 • leslaw28

  Oceniono 1 raz -1

  idiota Michnik, jego komentarze przypominaja Trybune Ludu

 • supertlumacz

  Oceniono 3 razy 3

  Dowcip dobry ale reszta wypowiedzi Redaktora Naczelnego bez wartości merytorycznej.

  Stąd czytelnicy to osoby upośledzone niezdolne do podjęcia pracy zagranicznej., budżeciaki i związkowcy.

 • kibic_rudego

  Oceniono 21 razy 11

  Michnik taki demokrata a ma w dupie praworządność, o którą tak niby walczył z komuną.
  Dlaczego nie broni szefa Julki złodziejki, Lazareneke, którego zamknęli w USA ?

 • 2560a

  Oceniono 29 razy 15

  Tez sie znalazl spec od prawa.
  "To jest przede wszystkim osobista mściwość i uraza...." Aaaadamie, to sie w demokracji nazywa sprawiedliwosc. Chyba ze o inna demokracje walczyles. Odsiedzi swoje i wyjdzie.
  Jezeli Tymoszenko byla jednym z warunkow w dyskusji z UE to KAZDY szanujacy sie prezydent nie przyjmie jako warunku wstepnego uwolnienie prawomocnie skazanej. Spelnienie takie warunku jest ponizajace dla Ukrainy i ...tzw demokracji.

 • kacap_z_moskwy

  Oceniono 30 razy 18

  Glowny rusofob glos dal.

 • radix10

  Oceniono 26 razy 6

  Altruizm UE wzorcowy: broni różnych narodów przed ich rządami. Dzisiaj broni Ukraińców przed Janukowiczem, albo Węgrów przed Orbanem. Jeśli rządzący zachowują się jak pionki brukselskich urzędników, wtedy wszystko jest w porządku.

 • 31.februarius

  Oceniono 33 razy 11

  "Michnik: "Janukowycz nie ma interesu w przetrzymywaniu Tymoszenko. To jest osobista mściwość"

  Świąta racja!
  To nie taki szlachetny i honorowy gość, jak np. wielcy polscy patrioci, Wojtuś J. i Czesiu K. co to Adasiów i Jacusiów latami bez wyroku więzili.

  Przy okazji;
  "Według szefowej unijnej dyplomacji Catherine Ashton decyzja Kijowa jest rozczarowaniem dla Unii, ale także ukraińskiego narodu."
  Pani baronowa wie doskonale, że dotyczy to, co najwyżej tylko części polityków unijnych.
  A wypowiadanie się o stanie uczuć narodu ukraiskiego, jest już szczytem bezczelności i euroarogancji!

  Podobnie jak sikorskie: "- Polska jest rozczarowana, że Ukraina okazała się niegotowa do podjęcia wysiłku modernizacyjnego"
  Rozczarowanym może być on, jego "dyplomaci", czy rząd w Warszawie, część "klasy" politycznej i establishment, co nie upoważnia jeszcze do wycierania sobie gęby (całą) Polską.

 • stachkaz47

  Oceniono 33 razy 3

  Panie Michnik.
  Czy prezydent Janukowycz ma wyłamać kraty i ją wypuścić.?????
  Jest prawomocnie skazana i żadne leczenie za granicą. Ma dobrą opiekę.
  Czy był kiedyś leczony jakiś więzień ukraiński w Szwajcarii??
  Najczęstszym zabiegiem dla więźniów była krioterapia na Syberii.
  Pokazała Ukraina MUMII EUROPEJSKIEJ środkowy palec.
  Nie dali się zniewolić -wielkie brawo.

 • proteusz33

  Oceniono 34 razy 12

  A jaki interes miał Stefan Michnik w przetrzymywaniu polskich patriotów ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX