Buzek: Ustawa o OFE łamie wszelkie reguły życia społecznego. Liczę, że Sejm pójdzie po rozum do głowy

- OFE znalazło się w budżecie, kiedy ustawa była jeszcze konsultowana, co wskazuje, że konsultacje nikomu nie były potrzebne. Mnie to dziwi. Ustawa o OFE burzy zaufanie do instytucji publicznych i łamie wszelkie reguły życia społecznego - mówi europoseł Jerzy Buzek w Kontrwywiadzie RMF FM.
Były premier i członek PO twierdzi, że "jest nadzieja, że nowy minister finansów będzie bardziej otwarty w sprawie OFE". Buzek ostro krytykuje ustawę o OFE: - Najbardziej zdziwiło mnie, że w ustawie budżetowej znalazły się wszystkie rozwiązania tej zaproponowanej ustawy o emeryturach i OFE, a tymczasem konsultacje trwały jeszcze przez wiele tygodni. Niepokoi mnie również to, że przyjęto taką zasadę, iż ci, którzy chcą być w OFE, muszą się o to prosić, pisać o to podanie - tłumaczy.

- Sejm jest zazwyczaj maszynką do głosowania, ale mam nadzieję, że tym razem pójdzie po rozum do głowy i w tym kształcie ustawa o OFE nie przejdzie - mówi Buzek. Nie chce odpowiedzieć wprost na pytanie, czy jeśli reforma o OFE jednak przejdzie, zrezygnuje z kandydowania z list PO.

Buzek w RMF komentuje także zawieszenie przygotowań do podpisania umowy stowarzyszeniowej z UE przez Ukrainę: - Na krótką metę to Janukowycz robi w jakimś sensie dobrze dla Ukraińców, bo Unia wymaga dostosowania. Na krótką metę, jeśli ceny energii będą niższe dzięki współpracy z Rosją, jeśli tam będzie można wysłać bardzo wiele towarów np. bez ceł, to jest interes dla Ukrainy i ten interes wybiera Ukraina.

- Tymoszenko wykonuje wielkie, heroiczne zadanie, twierdząc, że ona jest gotowa przesiedzieć jeszcze kilka lat w więzieniu, byle Ukraina podpisała tę umowę. A więc starajmy się jeszcze o to walczyć - podsumował.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>>A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o:
Komentarze (241)
Buzek: Ustawa o OFE łamie wszelkie reguły życia społecznego. Liczę, że Sejm pójdzie po rozum do głowy
Zaloguj się
 • zsazsa56

  0

  największą aferą III RP był wprowadzony przez J.Buzka i obejmujący miliony obywateli przymus gry na giełdzie poprzez OFE.Niewielka grupa inwestorów, głównie zagranicznych, dostała w prezencie od rządu RP miliardy złotych pochodzące z kieszeni obywateli. Ciekawe kto z autorów tej monstrualnej grandy dostał od OFE działkę.

 • senior2244

  0

  Buzek nakręcił się jak stara katarynka i w kółko pieprzy to samo o OFE.

 • iremus

  Oceniono 6 razy 0

  Buzek: Ustawa o OFE łamie wszelkie reguły życia społecznego. Liczę, że Sejm pójdzie po rozum do głowy
  ___________________________________________________________________
  Ma chłop rację. Trzeba z III RP wyprowadzić jeszcze kilkaset miliardów żeby osiągnąć pełnię szczęścia.

 • alexy-dwa

  Oceniono 4 razy 0

  Buzkowi to można tylko pokazać to co Skiba podczas występu.

  www.wykop.pl/link/1606935/skiba-pokazuje-goly-tylek-buzkowi/

  Za to k u r e w s t w o jego z a s r a n y c h rządów.

 • michu-najlepszy

  Oceniono 2 razy -2

  Pan profesor I z panem profesorem II założyli biznes w OFE i chcieli swoje rody z profitów na pokolenia ustawić a wiek emerytalny przyznawać na rok przed śmiercią wydłużając staż pracy ludziom.
  Panie profesorze dlaczego Wy wszyscy myślicie o sobie że jesteście tacy inteligentni a reszta społeczeństwa to plebs nie myślący. Gdyby którykolwiek z Was myślał o ludziach a nie o sobie to zupełnie inaczej ustawy emerytalne by wyglądały byłyby proste czytelne, określałyby je staże pracy a człowiek który przepracował uczciwie 40 lat po śmietnikach nie grzebałby. A z Waszej filozofii wynika jedno, wam wszystko a reszcie co spadnie z pańskiego stołu żaden z Was nie zasługuje na miano człowieka bo człowiek to brzmi dla Was za dumnie.

  Z poważaniem

 • komunikat.4

  Oceniono 10 razy -2

  po kie licho ten łoBuzek zabiera głos w temacie , w którym jest zielony?

 • aa_6

  Oceniono 7 razy -1

  Po co właściwie PO wyciągnęła Buzka z politycznego niebytu po sromotnej klęsce AWS-u i klęsce polityki rządu tego premiera? Nie dość, że wprowadził w Polsce te zabójcze dla polskich finansów OFF, to jeszcze teraz ma czelność bronić ich niczym lobbysta tych, którzy na istnieniu tej patologicznej instytucji dorabiają się kosztem polskich emerytów. Dla mnie ta wypowiedź to po prostu skandal!

 • bezportek

  Oceniono 4 razy -2

  Prawie A. de Tocqueville: "Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby liberalny rząd, kiedy już zabraknie mu pieniędzy."
  Złodziejstwa kliki donalda ruska potwierdzają starą prawdę - a szczekające na forum kacapie trolle i mendy z lewej nogawki jako żywo ukazują, jak dalece socjalizm i pederastia cofają ewolucję.
  Z drugiej strony - gdzie jak nie na forum gadzinówki jest miejsce dla tego obżydliwstwa (uwaga do korekty: tak, ma być "ż").

 • klarneta8

  Oceniono 8 razy 0

  Moze mi ktos powie, ktore panstwa maja OFE i ile na tym skorzystali emeryci i panstwo?Dziwi mnie,ze zaden dziennikarz nie zadal krytykom tego pytania.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX