"Czy staliście się 'naziolskim pisemkiem'?" - organizacje równościowe w liście otwartym do "Newsweeka"

- Cejrowski jest protektorem bandytów. Czy zwiększanie sprzedaży jest wartością - w imię której - eksponuje się jego jawnie ksenofobiczne poglądy? - pyta 17 organizacji zrzeszonych w koalicji "Partnerstwo Dla Związków".
Organizacje zrzeszone w koalicji wystosowały dziś oświadczenie w sprawie publikacji głośnego wywiadu Tomasza Kwaśniewskiego z Wojciechem Cejrowskim i okładki "Newsweeka", który opublikował fragmenty rozmowy. Okładka przedstawiała Cejrowskiego, płonącą tęczę i podpis "Won z pederastami".

Działacze przypominają w swoim piśmie słowa redaktora naczelnego "Newsweeka" - Tomasza Lisa, który w dwa dni po zamieszkach ostro potępił je na swoim blogu. "Media nie powinny uznawać nazioli i protektorów bandytów za pełnowartościowych uczestników debaty publicznej. Nie podoba im się, jak mówią, republika, to do widzenia. Niech opowiadają swe głupoty w naziolskich pisemkach, a nie w ogólnopolskich stacjach telewizyjnych" - pisał Lis. Organizacje zwracają uwagę na to, że Cejrowski, legitymizując przemoc i agresję, jest wspomnianym przez Lisa "protektorem bandytów".

"Naziolskie pisemka"

Działacze podpisanych pod oświadczeniem organizacji zarzucają redaktorowi naczelnemu 'Newsweeka', że zmienia poglądy i dopuszcza Cejrowskiego do debaty publicznej w imię zwiększenia sprzedaży pisma.

"Okładka aktualnego 'Newsweeka' niestety niczym nie ustępuje okładkom magazynów, które Lis nazywa 'naziolskimi'" - piszą w oświadczeniu i podkreślają, że hasło "Won z pederastami" widziane na półkach kiosków i w Internecie, jest "kolejną szykaną, z jaką spotykają się w codziennym życiu". W tym samym tygodniu na okładce "Wprost" znalazł się tytuł "Zabić geja".

Zawiadomienie do prokuratury

W poniedziałek, po ukazaniu się najnowszego "Newsweeka", działacze Kampanii Przeciw Homofobii, złożyli do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. To, co oburzyło działaczy KPH, to pochwały dla przestępstw wyrządzonych 11 listopada i nawoływanie do kolejnych. "Należy palić takie pomniki, należy zwalczać wszelkimi sposobami, nielegalnymi również" - mówił Cejrowski o spaleniu tęczy w czasie Marszu Niepodległości.

Więcej o:
Komentarze (9)
"Czy staliście się 'naziolskim pisemkiem'?" - organizacje równościowe w liście otwartym do "Newsweeka"
Zaloguj się
 • aghrra

  Oceniono 8 razy 6

  Wyzwiska zastraszanie donosy do prokuratury tak wygląda tolerancja sodomitów którzy domagają się tolerancji dla swoich zboczeń

 • ulebyk

  Oceniono 8 razy 0

  "Organizacje równościowe"... dziękuje.

 • litrahalf

  Oceniono 5 razy 3

  Do pewnego czasu wydawało mi się że mamy z Lisem zbliżone poglądy, ale teraz sądzę, że jego poglądy waluta wymienialna...na każdą inną dochodową walutę. Zrobił to nawet a własnym bieganiem, które przedstawił jako swoje hobby. Czy sprzeda wkrótce swoich najbliższych? Kasa zapewniona.

 • kain_brat_abla

  Oceniono 19 razy 9

  "Należy palić takie pomniki, należy zwalczać wszelkimi sposobami, nielegalnymi również" - mądre słowa, zacznę od ołtarzyków pozostawionych na osiedlu po procesji bożego ciała.

 • 7xi1917

  Oceniono 9 razy -3

  Ten wywiad to fszywka Lisienki !! Cejrowski "Nie udzielałem wywiadu gó...anemu brukowcowi Lisienki"- Wojciech Cejrowski.

 • alexy-dwa

  Oceniono 38 razy 14

  Lisek jest chytry i zrobi wszystko aby lepiej sprzedać swoją gazetkę.
  Jeśli zaś chodzi o Cejrowskiego to zbyt głośno o nim ostatnio.
  Ten katolicki oszołom na to nie zasługuje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX