Kolejny protest w Teatrze Starym. Zarzucają pracownikom brak kultury. Chcą walczyć z "kulturą śmierci"

W Teatrze Starym znów doszło do akcji protestacyjnej. Tym razem było spokojniej, okrzyki nie przerwały przedstawienia. Za to dyrektor artystyczny otrzymał list protestacyjny, w którym autorzy skarżą się na kulturę pracowników teatru.
- Musieliśmy w końcu zabrać publicznie głos i zrobić to w taki sposób, żeby być słyszalni. Przede wszystkim liczymy na to, że opinia publiczna w Polsce znajdzie sposoby walki z "kulturą śmierci" - mówi dla PCh24.pl Stanisław Markowski, fotograf, organizator protestu i jeden z autorów listu, który wręczono dyrektorowi artystycznemu Teatru Starego.

Tym razem obyło się bez emocji, które towarzyszyły przedstawieniu Jana Klaty "Do Damaszku". Wtedy to grupa oburzonych widzów, zaczęła krzyczeć: "wstyd!", "hańba!". Wczoraj protestujący zaczekali do końca spektaklu "Zamach na Swinarskiego" i dopiero wtedy wręczyli dyrektorowi artystycznemu list, w którym zarzucają pracownikom teatru braku kultury i wyrażają swoje zasadnicze zastrzeżenia co do repertuaru spektaklu.Komentarze (3)
Kolejny protest w Teatrze Starym. Zarzucają pracownikom brak kultury. Chcą walczyć z "kulturą śmierci"
Zaloguj się
 • i_am_keyser_soze

  Oceniono 8 razy 4

  "Przede wszystkim liczymy na to, że opinia publiczna w Polsce znajdzie sposoby walki z "kulturą śmierci" - znaczy takiego np. Makbeta wystawiać nie wolno? Nie ma czegoś takiego jak "kultura śmierci".

 • blogfiles

  Oceniono 10 razy 4

  Może czas żebyśmy i my zorganizowali protest albo jeszcze lepiej - artystyczny performance w którymś ze znaczniejszych polskich kościołów?

 • funkenschlag

  Oceniono 14 razy 8

  A kto zmusza do oglądania przedstawienia? Przecież jedni lubią w kinie "Władcę Pierścienia" inni komedie romantyczne a inni filmy Wong Kar-Wai'a lub Kieślowskiego. Tak samo jest w teatrze i z czytaniem książek.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX