Abp Wesołowski "palił i wciągał narkotyki"? Tak donoszą media z Dominikany

Z zeznań diakona Francisco Javiera Occis Reyesa wynika, że abp Józef Wesołowski "palił i wciągał narkotyki"- informuje TVN24.pl, powołując się na dominikańskich dziennikarzy. Duchownego przesłuchał watykański wysłannik.
Poza rewelacjami o zażywaniu przez Józefa Wesołowskiego narkotyków w materiałach śledczych, do których dotarła dominikańska telewizja NCDN, znajdują się także zeznania pięciorga dzieci. Wcześniej mówiono o trzech. Przesłuchany przez wysłannika watykańskiego diakon Javier Occis Reyes prawdopodobnie znał szczegóły poczynań abp. Wesołowskiego i sam utrzymywał z nim kontakty intymne - informuje serwis Tvn24.pl.

Diakon miał zeznać m.in., że Wesołowski kupował narkotyki na ulicy. Reyes obecnie przebywa w areszcie. Postawiono mu zarzuty agresji seksualnej.

Wszystkie materiały śledcze dotyczące podejrzanego o pedofilię nuncjusza abp. Józefa Wesołowskiego zostały już przesłane do Watykanu. Teraz postępowanie toczy się w Kongregacji Nauki Wiary.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o:
Komentarze (57)
Abp Wesołowski "palił i wciągał narkotyki"? Tak donoszą media z Dominikany
Zaloguj się
 • wels5

  0

  A dlaczego Wesołowski nie jest w areszcie?

 • rympalek11

  Oceniono 2 razy 2

  A czy to jest dziwne? Ubecki kapuś wącha. I ćpa. To raczej normalne.

 • anton_pl

  Oceniono 1 raz 1

  No to chyba Ruch Palikota stanie w obronie Wesołowskiego?

 • blogfiles

  Oceniono 5 razy 3

  Co chcecie? Bardzo porządny biskup. Ba! Nawet arcybiskup.

  "I jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki. To nie ludzie, to wilki".

 • siqora

  Oceniono 6 razy 4

  Zaraz się odezwie jakiś abp, że media znowu atakują kościół i winni są inni, a nie ci co zawinili.
  Jakie to oczywiste wśród sukienkowych.

 • kain_brat_abla

  Oceniono 7 razy 7

  Wszystko się zgadza. Jego fluorescencja brał narkotyki od mafii która chciała wrobić księdza Gila-pedofila w molestowanie nieletnich.

 • zb1k

  Oceniono 7 razy 7

  to ta sama Kongregacja Nauki Wiary?

  Crimen sollicitationis (łacina: przestępstwo nagabywania) – dokument z 16 marca 1962 roku wydany przez Święte Oficjum (obecna Kongregacja Nauki Wiary), który ujednolicał procedury postępowania w przypadku kapłanów lub biskupów Kościoła katolickiego oskarżonych m.in. o wykorzystywanie sakramentu pokuty do solicytacji, czyli składania propozycji seksualnych penitentom. Instrukcja była precyzyjnym opisem szczegółowo określonych kroków, które miały doprowadzić do procesu kanonicznego, czyli wewnątrzkościelnego procesu decydującego o tym czy oskarżony kapłan może wykonywać obowiązki duszpasterskie.

 • odowk

  Oceniono 11 razy 11

  Podobno Wesołowski w latach 2002–2008 (więc przed pobytem w Dominikanie) był nuncjuszem apostolskim w Kazachstanie, Tadżykistanie, Turkmenistanie i Uzbekistanie.

  Trzeba by sprawdzić, jaki wtedy seks uprawiał i akie zioła jarał.

 • wielkigatsby33

  Oceniono 12 razy 8

  Czym trzeba się wykazać, żeby być nuncjuszem apostolskim tej pedofilskiej religii? Trzeba być prawym, moralnym olbrzymem z etycznymi zasadami prosto z nieba? BO chyba tylko kogoś takiego na swojego ambasadora mógł mianować Wojtyła. Czy ludzie są tak głupi wierząc w to, że Wojtyła czy inny papież obsadzają na takich stanowiskach ludzi nieprześwietlonych uprzednio niczym agenci CIA? Wszyscy sobie doskonale zdawali sprawę z tego, że Wesołowski to jest pedofilski sku...el i właśnie dlatego go tam wysłali. Ale wcale nie po to żeby się go pozbyć, wysłali go tam po to, żeby mieć swoją wypadową bazę do bzykania dzieci. I tak jest na większości tych ich pedofislkich misji. A potem się ludzie dziwią, że w Indiach palą parafie. A co się ludziom dziwić, jak na tych parafiach, na zadupiach świata się gwałci małe dzieci.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX