Wielowieyska zaskoczona opiniami nt. Nowaka: Politycy, którzy dziś oskarżają, sami mieli podobne problemy - np. Cimoszewicz

- Chciałabym dowiedzieć się, w jakim celu Sławomir Nowak zataił fakt posiadania zegarka. Na razie to, co mówi prokuratura, wydaje się bardzo nieprzekonujące - mówiła Dominika Wielowieyska w TOK FM. Dziennikarka jest zaskoczona falą krytycznych ocen ze strony polityków opozycji pod adresem Nowaka. - Np. Włodzimierz Cimoszewicz występuje w mediach w roli Katona. A mam przed oczami oświadczenie, w którym sam składa dosyć poważną korektę oświadczenia. Bo zapomniał o dość potężnej sumie oszczędności.
Sławomir Nowak rozstał się z fotelem ministra transportu, po wniosku prokuratura o uchylenie mu immunitetu. Wystąpienia prokuratorów, związanych ze sprawą oświadczenia majątkowego byłego już ministra, nie przekonały jednak Dominiki Wielowieyskiej. - Chciałabym dowiedzieć się od śledczych, w jakim celu Nowak zataił fakt posiadania zegarka, który dostał od żony i rodziny. Bo jeśli to ma być bardzo poważne przestępstwo, to dobrze wiedzieć, co się wydarzyło. Na razie to, co mówi prokuratura, wydaje mi się bardzo nieprzekonujące - oceniła dziennikarka "Gazety Wyborczej" w TOK FM.

Równocześnie jednak zaznaczyła, że skoro wniosek śledczych został przygotowany, to jedyną słuszną decyzją była dymisja ministra Nowaka.

Czy będzie rozliczenie?

Oczywiście na pełne wyjaśnienie sprawy - czyli wyrok sądu w sprawie oświadczenia Sławomira Nowaka - przyjdzie nam trochę poczekać. Ale Dominika Wielowieyska już dziś apeluje do prokuratora generalnego o rozliczanie śledczych. - Bo to bardzo poważne oskarżenia i poważne uderzenie w rząd. Tak jak wcześniej prokuratorzy uderzali w poważne firmy, przygotowując akty oskarżenia. A często oskarżeni byli uniewinniani przez sądy. Chciałabym, żeby Andrzej Seremet rozliczał prokuratorów z tego, ile spraw przegrali w sądzie - mówiła w "Poranku Radia TOK FM".

"Niech każdy pilnuje swojego oświadczenia"

Dziennikarka nie jest zachwycona także zachowaniem polityków, którzy ochoczo ruszyli do ataku po ujawnieniu przez prokuratorów zarzutów wobec Sławomira Nowaka. - Przypomnę, że wielu polityków, którzy dziś ostro wypowiadają się w tej sprawie, też miało kłopoty z oświadczeniami majątkowymi. Na przykład Włodzimierz Cimoszewicz, który od dawna w mediach występuje w roli Katona. Mam przed oczami dokument, w którym sam składa dosyć poważną korektę oświadczenia majątkowego. Bo zapomniał o dość potężnej sumie oszczędności, których nie wpisał. Niech więc każdy przede wszystkim pilnuje swojego oświadczenia majątkowego - apelowała Dominika Wielowieyska.

"Zegarki Nowaka będą odliczać czas do upadku rządu" - ocenia Jacek Żalek>>

Więcej o:
Komentarze (9)
Wielowieyska zaskoczona opiniami nt. Nowaka: Politycy, którzy dziś oskarżają, sami mieli podobne problemy - np. Cimoszewicz
Zaloguj się
 • tetradrachma

  Oceniono 2 razy 0

  A dlaczego nie wyciągnie Pani wniosku, że od 60 lat rządzi Polską podróbka "ćwierćinteligenta" !?

 • celebryta-na-lancuchu-po

  Oceniono 5 razy -5

  I to właśnie przyznała Wielowieyska. Kontynuacja grabieżczych rządów postkomuny.

  Cimoszewicz nie został rozliczony za fabrykę osocza i 36 mln dolarów. A takich

  jak on jest mnóstwo. Teraz śmiało działają w PO bo dla Tuska liczy się szeroki

  front i wygrana za wszelką cenę. Nawet za cenę słabej Polski. Nikt tak nie

  POdzielił Polaków jak ryży Kaszub.

 • kobiety_wino_taniec_spiew

  Oceniono 1 raz -1

  www.rp.pl/artykul/92106,1065669-Slawomir-Nowak-dostarczyl-prokuraturze-podrobke-zegarka.html

 • ludzie-sa-rozni2

  Oceniono 3 razy 1

  Ja jestem zaskoczony, że ktokolwiek tego pieska rządu jeszcze chcę słuchać.

  ---

  Popis braku tolerancji w wykonaniu Michała Piróga: kawalek-chodnika.blogspot.com/2013/11/popis-braku-tolernacji-w-wykonaniu.html

 • michu-najlepszy

  Oceniono 8 razy 0

  „Chciałabym dowiedzieć się, w jakim celu Sławomir Nowak zataił fakt posiadania zegarka. „

  Bawi się P. Nowowiejska w psychoanalityka a nie zna tak podstawowych zagadnień.
  Alkapone mordował śmiał się z prawa a poszedł siedzieć za podatki.
  Jeżeli ktoś bierze milionowe łapówy to zegarek za 100 tys traktuje jako prezent imieninowy i nie stanowi dla niego takiej wartości jak dla tego co jest na zasiłku, wobec tego nie zawraca sobie głowy opracowaniem legendy i dlatego póżniej plącze się w wyjaśnieniach.
  Natomiast ten co daje taki drogi prezent personie musi być z nią w zażyłych stosunkach , a ten co bierze i ma zapędy megalomańskie chce zaistnieć również swoim posiadaniem, zapominając o tym że ludzie bacznie obserwują i rozliczają z posiadania przez zazdrość lub prostą ciekawość albo jeszcze innych pobudek i prędzej czy później będą wyliczać czy stać go było z pensji.
  Z poważaniem

 • unamatita

  Oceniono 4 razy 2

  "Na razie to, co mówi prokuratura, wydaje się bardzo nieprzekonujące" - sama więc pani widzi, że ta sprawa ma drugie dno. Sprawa pewnie wyjdzie za jakiś czas, ale Donald będzie wtedy czysty, bo Nowak już nie będzie w rządzie.
  u.

 • fakiba

  Oceniono 12 razy 6

  A może to chytry plan prokuratury ?
  Najpierw uchylą immunitet Nowakowi za zegarek a za chwilę Jarkowi za 400 tyś , i ciekawe jak wtedy Hofman będzie się pluł

 • fakiba

  Oceniono 9 razy 5

  Przecież to normalne w narodzie Polskim , że cudze widzimy pod lasem , a nie widzimy swojego pod nosem , nie może być inaczej wsród przedstawicieli tego narodu , rozumiem że o zegarku można zapomnieć , ale o samolocie albo o przytuleniu 400 tyś to raczej ciężko

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX