Halicki: Nowak powinien zrzec się immunitetu

- Myślę, że minister Nowak powinien, bo inaczej nie będzie mógł tego uczynić, poprosić Izbę o przychylenie się do tego wniosku [o uchylenie immunitetu - red.] właśnie celem wyjaśnienia tej sprawy - powiedział Andrzej Halicki w Polsat News. Tak polityk PO skomentował sprawę zarzutów dla ministra transportu w związku ze złożeniem fałszywego oświadczenia majątkowego.
Zdaniem posła Halickiego wniosek prokuratorski powinien być rozstrzygnięty tak, by nie było żadnych wątpliwości. - Osoba publiczna nie może się zasłaniać immunitetem w takiej kwestii, tak uważam - powiedział w Polsat News polityk.

Pod koniec kwietnia "Wprost" napisał, że minister transportu w ciągu ostatnich dwóch lat nosił zegarki warte w sumie 70 tys. zł. Autorzy artykułu twierdzili, że Nowak wymienia się zegarkami z biznesmenem Piotrem Wawrzynowiczem.

W wyniku publikacji prokuratura wszczęła śledztwo ws. złożenia fałszywego oświadczenia majątkowego przez ministra. Prokurator poinformował, że chodziło o "nieujawnienie w oświadczeniu majątkowym posiadania zegarka o wartości powyżej 10 tys. zł i leasingowania samochodu volvo. Zawiadomienie do prokuratury złożył poseł Solidarnej Polski". Sprawę powierzono wówczas do prowadzenia CBA.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o:
Komentarze (9)
Halicki: Nowak powinien zrzec się immunitetu
Zaloguj się
 • m_chimal

  Oceniono 1 raz -1

  Wysłuchałem na info wypowiedzi niejakiego Michała Majewskiego. Facet bredził jak potłuczony. W tonie wypowiedzi pobrzmiewała zazdrość i nie chodziło o nie zgłoszenie wartości zegarka do oświadczenia tylko na zasadzie ja nie mam to dlaczego Nowak ma.

 • uzdek98

  Oceniono 1 raz 1

  nie wierze, ze mordziaty atakuje tik-taka ... pewno mu ryzy picer kazal byc adwokatem diabla ... rany, co ja pisze ... przeciez te prymsciuchy nie znaja takich pojec ...

 • elkipan

  Oceniono 2 razy 0

  Brak inteligencji temu Nowakowi kurna.
  Mógł powiedzieć, że to była podróba za 40pln. Niedawno mi taką ofertę przedstawiano i obejrzałem, z kilku metrów wygląda na oryginał. A może elegancik Nowak woli umoczyć dupsko, niż się przyznać do noszenia podróbek ?

 • bardzouparty

  Oceniono 4 razy 2

  Mam 2 psy i 1 kota rasy warmińsko-mazurskiej.
  Bezcenne.
  Gdzie mam to zgłosić?

 • fujiyama

  Oceniono 13 razy 5

  Niech Nowak przekaże zegarek na odbudowę Tęczy. TĘCZA JEST NAJWAZNIEJSZA.

 • sureshot1

  Oceniono 15 razy 7

  Nic mu nie zrobią, to nasz!
  Niesiołowski na prezydenta!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX