2 miesiące aresztu dla podejrzanego o podpalenie budki pod ambasadą

Stołeczny sąd zdecydował właśnie o tymczasowym aresztowaniu 22-letniego Kamila Z. To on miał podłożyć ogień pod stróżówką na tyłach rosyjskiej ambasady.
Podpalenie budki policyjnego wartownika na ul. Spacerowej (czyli na tyłach rosyjskiej ambasady) to najpoważniejszy incydent podczas Marszu Niepodległości, który w poniedziałek przeszedł ulicami Warszawy. Nie tylko spłonęła budka (oraz altanka śmietnikowa w sąsiedniej kamienicy), ale też ktoś wrzucił kamienie i race na teren rosyjskiej placówki. Ludzie napierali na bramę, niektórzy próbowali wspinać się na ogrodzenie. Setki skandowały też "ruska ku...", bili brawo, robili sobie zdjęcia na tle płomieni.

Zdaniem policji i prokuratury, ogień pod budką (oraz w altance) podłożył 22-letni Kamil Z. To pochodzący z Radomska student warszawskiej SGGW, zagorzały kibic czwartoligowego RKS Radomsko i działacz lokalnego oddziału ONR.

Prokuratura postawiła mu zarzuty w środę wieczorem. Nie przyznał się do nich. Dziś przed sądem miał szczegółowo opowiedzieć swoją wersję wydarzeń. Co powiedział? Nie wiadomo, bo posiedzenie odbyło się za zamkniętymi drzwiami. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na dwa miesiące.

W tej sprawie zatrzymano też dwie inne osoby, ale prokuratura zdecydowała, że zostaną oni zwolnieni bez stawiania zarzutów. - Materiał dowodowy okazał się niewystarczający - mówi prok. Przemysław Nowak, rzecznik stołecznej prokuratury.Komentarze (200)
2 miesiące aresztu dla podejrzanego o podpalenie budki pod ambasadą
Zaloguj się
 • 17janek

  Oceniono 1 raz 1

  Premier Tusk pochodzi z Gdańska jest zagorzałym kibicem miejscowej Lechii i jest działaczem miejscowego PO. Reszta to zamknięte drzwi.

 • kwiatuszek2014

  Oceniono 1 raz 1

  Dwa miesiące aresztu? a gdzie wyrównanie strat?. Dlaczego to ja mam płacić za tych gnoi ?. Bosaka i Zawiszę pod sąd !!!!

 • ulebyk

  Oceniono 3 razy 3

  A jak ze sprawą Oberpedała Biedronia, który zaatakował policjanta (tak twierdziła policja i jej rzecznik) podczas Marszu Niepodległości biorąc udział w NIELEGALNYM zbiegowisku i atakując legalną demonstracje? Czy zapadł jakiś wyrok? Gdzie ci surowi sędziowie? Protekcja michnikowszczyzny robi swoje.

 • xj1234

  Oceniono 1 raz -1

  Llewacy znaleźli jelenia , oskarżą go o nacjonalizm, szowinizm, atypedalstwo, nazizm, hitleryzm, prawicowy ekstremizm (chociaż takiego niema, jest tylko lewicowy), kibolstwoo no i jeszcze żeby się nie wylizał z oskarżeń - o antysemityzm hehehe. Homotęcza stanie ponownie z moich podatków, za sprzedaż kwiatków zarobi pewna pani, której na ręke byłoby jeszcze podpalić ją jeszcze ze 100 razy. Kazy z moich podatków nigdy za mało. Komorr klęknie przed swoim panem Putinem. III RP w całej okazałości.

 • vertigo13

  0

  .
  zawisze brunatne i wszechgalaktyczni
  polacy twierdza ze byl to fenomen
  znany kazdemu strazakowi zwany
  „spontaneous shack combustion”

  spontaneous human combustion
  jest naukowo potwierdzonym faktem….

  :-)

 • plumgazeta

  Oceniono 1 raz -1

  Taki wybuch w Ostrowie , a wy wciąż o jakiejś zasranej budce.
  Ogarnijcie się.

 • himils

  Oceniono 1 raz 1

  Wszystko jedno czy podpalił ciceciówkę, wystarczy że jest z ONRu - wiadomo że jest wystarczająco głupi, żeby ją podpalić i za to mu się należy wp..dol.

 • supertlumacz

  Oceniono 7 razy 1

  Brak dowodów, brak świadków. Został WYTYPOWANY.
  Rozprawa NIEJAWNA aby ukryć ten skandal śledczy i sądowy

 • abhaod

  Oceniono 8 razy 0

  Wybiórcza agitacja przynosi owoce.
  wpolityce.pl/artykuly/67009-chlopcy-z-zapalkami-czy-redaktorzy-gazety-wyborczej-szykuja-sobie-stos-wiele-na-to-wskazuje-spojrzmy-na-wklad-gw-w-odrodzenie-ruchu-narodowego-w-polsce

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX