Kownacki: Dziękuję za donos. Moje słowa o pedalskiej tęczy nie były wulgarne, miały tylko pejoratywne zabarwienie

- Tęcza na placu Zbawiciela obraża uczucia religijne nie tylko moje, no ale to już Pana zapewne nie obchodzi. Słowa nie były wulgarne, a jedynie miały pejoratywne zabarwienie - pisze poseł Bartosz Kownacki do czytelnika w odpowiedzi na złożoną przez niego skargę do Okręgowej Rady Adwokackiej.
Bartosz Kownacki, poseł PiS i adwokat, przy okazji zamieszek 11 listopada zamieścił na Facebooku wpisy o "pedalskiej tęczy". "Płonie pedalska tęcza na Placu Zbawiciela. Ciekawe ile jeszcze kasy wyda bufetowa na jej renowacje zanim zdecyduje się ją usunąć" - napisał. W kolejnym poście dodał, że prezydent Warszawy od wsparcia głodnych dzieci woli "promocję pedalstwa i fajerwerki".

Internauci błyskawicznie zareagowali na jego słowa i oprócz zgłoszenia wpisów administratorom portalu część z nich wysłała też skargi do Okręgowej Rady Adwokackiej. Kodeks etyki adwokackiej mówi, że adwokat odpowiada dyscyplinarnie za uchybienie etyce adwokackiej lub naruszenie godności zawodu także w życiu prywatnym. Powinien również zachować umiar i oględność w wypowiedziach. Rzecznik dyscyplinarny rady podjął już "czynności sprawdzające", które mają na celu udowodnienie, że wpisu na pewno dokonał Kownacki. Poseł nie zaprzecza, że były to jego słowa, więc w grę wchodzi wystąpienie przed korporacyjnym sądem dyscyplinarnym, a w konsekwencji nawet wydalenie z palestry.

"Tęcza dzieli i prowokuje"

Jedna z osób, które zdecydowały się złożyć skargę na posła, przysłała nam kopię wiadomości, którą po jej złożeniu otrzymała od Kownackiego. "Dziękuje za ten, jak rozumiem, pański donos. Na pewno go sobie zachowam ku pamięci" - pisze poseł i dodaje - "Nie sądziłem, że tak ogranicza się wolność słowa, ale dzięki Pana pracy będę miał materiał do przyszłych pozwów".Próbuje też odeprzeć zarzut o pochwale chuligańskich wybryków. "Pragnę zauważyć że nigdzie nie pochwalałem łamania prawa. Wręcz przeciwnie, bulwersuje mnie to, jak również wydawanie przez Panią Prezydent, setek tysięcy złotych na tęcze która dzieli i prowokuje. Ponadto w tym miejscu - na Placu Zbawiciela obraża ona uczucia religijne nie tylko moje, no ale to już Pana zapewne nie obchodzi" - pisze Kownacki.

Na sugestię czytelnika, że jako adwokat i reprezentant narodu powinien wyrażać się w sposób kulturalny, a w swoich wypowiedziach zachować "umiar i oględność", Kownacki odpowiedział, że wyrażał jedynie swoje niezadowolenie z marnowania publicznych pieniędzy i obrażania uczuć religijnych. "W mojej ocenie umiar i oględność wypowiedzi zostały zachowane, słowa nie były wulgarne a jedynie miały pejoratywne zabarwienie" - skwitował.Więcej o:
Komentarze (13)
Kownacki: Dziękuję za donos. Moje słowa o pedalskiej tęczy nie były wulgarne, miały tylko pejoratywne zabarwienie
Zaloguj się
 • johanna_haase

  Oceniono 3 razy 3

  W mojej subiektywnej opinii pańskie zachowanie zawiera symptomy tępego bucolstwa, co mogłoby sugerować, podobnie jak charakterystycznie opadająca lewa powieka, efekt długotrwałego krzyżowania się w obrębie tej samej puli genetycznej.

 • lehoo

  Oceniono 4 razy 4

  Jest Pan durniem, Panie Pośle.

 • a_chacun_son_paradis

  Oceniono 12 razy 12

  "Kownacki: Dziękuję za donos. Moje słowa o pedalskiej tęczy nie były wulgarne, miały tylko pejoratywne zabarwienie"

  Właściwie można wyrazić się o Kownackim zabarwiając pejoratywnie, że to zwykły pedał jest :))

 • spence

  Oceniono 26 razy 26

  "obraża ona uczucia religijne"
  Tęcza nie była instalowana jako symbol antychrześcijański ani przed siedzibą PE w Brukseli, ani na Pl. Zbawiciela w Warszawie. Jeśli p. Kownackiemu się z czymś kojarzy to jego problem. Może niech spróbuje jakiegoś leczenia.

  A tak z ciekawości - dwa pytania do p. Kownackiego:
  - w jakiej odległości od najbliższego kościoła mogłyby być używane barwy tęczy (na plakatach, dekoracjach, klombach itp)?
  - czy ma Pan takie same skojarzenia, gdy na niebie pojawia się naturalna tęcza, a jeśli tak, to u kogo będzie Pan interweniować?

 • mirek11768

  Oceniono 26 razy 24

  jak on obraża , ,,bufetowa, pedalska tęcza itp.'' to jest cacy . A jeśli się to komuś nie podoba to już jest DONOS na świętego pana który wie najlepiej i wszystko o kulturze

 • t0maszek44

  Oceniono 22 razy 22

  Jezus powiedział do swoich uczniów: "Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem" (J 13, 34).
  Panie pośle organizuje pan Kongres Kujawsko-Pomorskich Katolików odbędzie się w sobotę w bydgoskiej bazylice, ale Katechizm jak widać jest panu obcy.

 • ludzie-sa-rozni2

  Oceniono 29 razy 27

  kownacki stwierdził, że "bufetowa wydała 100 000 ciekawe ile dzieci można za to wykarmić.

  Niech się zastanowi lepiej ile dzieci można wykarmić za jego pensję za bezużyteczną pracę.

  ---

  Kobieto, sama się domyśl: kawalek-chodnika.blogspot.com/2013/11/kobieto-sama-sie-domysl.html

 • anty-lady

  Oceniono 32 razy 32

  Wulgarne nie były, ale nie jest to też słownictwo, które pozytywnie wpływa na wizerunek prawnika. Natomiast donos w tym przypadku jest bardzo pozytywnym działaniem. Życzyłabym sobie by wszystkie środowiska zawodowe - np. lekarze, dziennikarze, sędziowie, nauczyciele - mieli odwagę takie donosy pisać i wykluczać ze swojego grona wszelkie mendy, niedouczonych badziewiarzy, łapówkarzy i złodziei.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX