Polsat News zaprasza posła od "pedalskiej tęczy". Hofman go nie puszcza. TV ostro: Politycy nie będą u nas wydawcami, my decydujemy

Telewizja Polsat News zaprosiła do programu posła PiS Bartosza Kownackiego, który zebrał krytykę po wpisie na Facebooku o "pedalskiej tęczy" spalonej 11.11. Kownacki się zgodził, ale rzecznik PiS Adam Hofman nie puścił go do mediów i zaproponował kogoś innego. "Nie pozwolimy sobie na to, by Pan (lub ktokolwiek inny) ustawiał nam gości do programu" - napisała stacja. Na Twitterze rozpętała się dyskusja.
Według oświadczenia Polsat News, które opublikowała na swoim profilu na Facebooku dziennikarka tej stacji Agnieszka Gozdyra, Kownacki zgodził się przyjść do programu Tak Czy Nie, ale Adam Hofman nie zgodził się na to. "Biuro prasowe Prawa i Sprawiedliwości zaproponowało nam, czy też, jak to się mówi, "wystawiło" innego posła, którego zaakceptował rzecznik partii. Uprzejmie odmówiliśmy" - głosi oświadczenie stacji.

Polsat News: To my decydujemy, kogo zapraszamy

Polsat News odpowiada ostro. "Szanowni politycy PiS i konkretnie panie rzeczniku Hofman, nie jest Pan wydawcą programu Tak Czy Nie ani jego producentem. To nie Pan ustala listę gości do naszego programu. Nie pozwolimy sobie na to, by Pan (lub ktokolwiek inny) ustawiał nam gości do programu. To my decydujemy o tym, jakie poruszamy tematy i kogo zapraszamy, a dana osoba - czy takie zaproszenie przyjmuje" - napisała stacja.

Oświadczenie podkreśla, że "nowa polityka personalna PiS to próba wpływania na niezależne media". I pyta kpiąco, czy następnym etapem nie będzie "lista pytań od rzecznika Hofmana".

Stacja zaznacza, że posłowie PiS są w niej "bardzo mile widziani". "Ale ci, których MY zapraszamy do danego tematu, a nie ci, których wskaże nam partia. Bo nie jesteśmy programem żadnej partii" - tyle oświadczenie.

Na Twitterze Hofmana zawrzało. "Głupota"

Na reakcję Hofmana nie trzeba było długo czekać. Rzecznik PiS napisał na Twitterze:I rozpętał dyskusję. Krytycznie o zastrzeganiu przez PiS, kto z partii może, a kto nie może iść do mediów, wypowiadali się m.in. Michał Majewski i Agnieszka Burzyńska z "Wprost" i Konrad Piasecki z RMF FM:Hofmanowi odpowiedziała też sama Agnieszka Gozdyra, autorka postu na Facebooku, od którego się zaczęła cała awantura.

.

"Macie Państwo prawo nawet do największych głupot. A to głupota imponujących rozmiarów" - uderzył wreszcie reporter śledczy "DGP" Robert Zieliński. "Głupotą jest pozwolenie, by media prowadziły politykę medialną partii" - odparował Hofman. Dziennikarzy nie przekonał.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>.

Więcej o:
Komentarze (402)
Polsat News zaprasza posła od "pedalskiej tęczy". Hofman go nie puszcza. TV ostro: Politycy nie będą u nas wydawcami, my decydujemy
Zaloguj się
 • bator99

  0

  byłbym szczęśliwy i wdzięczny stacji Polsat News, gdybym nie musiał słuchać i oglądać tego pisdzielstwa. Swoją drogą, to dlaczego ta stacja tak lansuje tych półgłówków z PIS i czy to jest dla poprawienia ich wizerunku, czy też odwrotnie ?

 • xxy_yzz

  Oceniono 2 razy 2

  Ciągle z sejmem włącznie reklamujecie pedziorstwo w Rosji płaci się 300 rubli używają rozumu.Dzieciom wykłady robicie uczcie ich tabliczki mnożenia ? Bez kalkulatora jej nie zna ? Masonerio chcecie nas wyludnić do zera szykujecie sobie miejsce macie swój kraj tam wasze miejsce ?
  Wasz strategii manipulacji to: ODWRÓĆ UWAGĘ
  Kluczowym elementem kontroli społeczeństwa jest strategia polegająca na odwróceniu uwagi publicznej od istotnych spraw i zmian dokonywanych przez polityczne i ekonomiczne elity, poprzez technikę ciągłego rozpraszania uwagi i nagromadzenia nieistotnych informacji. Strategia odwrócenia uwagi jest również niezbędna aby zapobiec zainteresowaniu społeczeństwa podstawową wiedzą z zakresu nauki, ekonomii, psychologii, neurobiologii i cybernetyki. “Opinia publiczna odwrócona od realnych problemów społecznych, zniewolona przez nieważne sprawy. Spraw, by społeczeństwo było zajęte, zajęte, zajęte, bez czasu na myślenie.

 • poszlazimadomorza

  Oceniono 1 raz 1

  Super. Bez tych przygłupów telewizja stanie się normalna. Tylko jestem ciekawy jak długo ten cał splugawiony PiS w tym postanowieniu wytrzyma. Rok przed wyborami (a nawet wcześniej) zaczną się ci idioci pokazywać w stacjach telewizyjnych i będą rżnąc głupów, że nigdy nic takiego nie obowiązywało.

 • hunter1111

  Oceniono 1 raz 1

  i gzdie jest wolnosc wypowiedzi?...potwirdza pis ze jest bolszewia

 • kmicic65

  Oceniono 1 raz 1

  Odwalcie się od Hofmana jak chłop nie zdał egzaminu z tego co by Yaro odpowiedział to przecież nie może w tv występować. Jeszcze powiedziałby inne kłamstwo niż linia partii przewiduje.

 • napohybel.live

  Oceniono 2 razy 2

  Komisarz Ludowy d/s propagandy w akcji......

 • kenjed

  Oceniono 5 razy 5

  Już nawet nie próbują udawać, zerwali maski i bezczelnie w oczy ludziom mówią- demokracja, ale taka jaką my ustalimy. czyli tak jak było za najgłębszej komuny. Cenzura i zamordyzm. Już mieliśmy próbkę za IV RP, wyobraźcie sobie co będzie za V, gdyby PiS doszedł do władzy. Polska jak za stalinizmu, a może jeszcze gorzej jak Kambodża z Czerwonych Kmerów. Przestrzegam - nie należy lekceważyć takich sygnałów jak dzisiaj dał Hofman, uwierzcie, że ci ludzie to poważne zagrożenie dla demokratycznego państwa, dla większości obywateli, dla Polski !

 • gandan-10

  Oceniono 2 razy -2

  Jezeli moge powiedziec cos o tz. polsacie,prezes a wlasciciel polsatu,to przepasc.Tz.technologia przekazu obrazu,ba technologicznych spraw LTE,TO DNO,jako byly odbiorca.Umowy to fikcja,chamstwo w odpowiedziach tz.konsultantow.Prosze nagrac wypowiedzi,zawsze to robie.

 • tad-tad

  Oceniono 4 razy 4

  Jest świetna okazja, aby uzdrowić sytuacje w mediach, gdzie występuje niewielka grupa , namaszczonych przez prezesa , czy innego przewodniczącego, wyszczekanych pyskaczy, Niech dziennikarze zapraszają tych przedstawicieli partii, których chcą, i jeśli nie przyjdzie to , nie zapraszać , nikogo z tego ugrupowania, Nie ucierpi na tym nikt, bo występów Brudzinskiego i Hofmana, mamy po uszy. Najlepszy czas w TVN , byl wtedy, gdy PIS bojkotowal wystepy u nich.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX