Uczestnicy Marszu Niepodległości nie podpalili tęczy? To zdjęcie ma być dowodem. Nie jest

"Tęcza płonęła w obecności policji i braku manifestantów. Nie prowokacja? To co?" - grzmią prawicowi internauci i na potwierdzenie swoich tez udostępniają zdjęcie podpalonej tęczy, wokół której widać tylko policjantów. Sprawdziliśmy, na ile można ufać w to, co widać na tej jednej fotografii.
"Wbrew rozpuszczonym gadzim językom i paplaninie użytecznych idiotów, na trasie Marszu Niepodległości nie doszło do zamieszek. Dwa wydarzenia pieczołowicie eksploatowane przez media głównego ścieku: ustawka przy lewackim skłocie oraz spalenie tęczy, która była przedmiotem symbolicznego kultu dla dewiantów, odbyły się poza trasą marszu" - przekonuje jeden z prawicowych blogerów. Na dowód zamieszcza zdjęcie podpalonej tęczy, na którym nie widać uczestników marszu. "Dlaczego policja, która była obecna przy podpalaniu tęczy nie reagowała? Na zdjęciu widać, że tuż po podpaleniu nie było jeszcze uczestników marszu" - dodaje bloger.

Chuliganów nie było na placu? Sprawdzamy

Zdjęcie jest bardzo popularne wśród zwolenników teorii o prowokacji w trakcie poniedziałkowego marszu. Wystarczy jednak zobaczyć nagrania z zajść na pl. Zbawiciela, aby zrozumieć, że fotografia nie ukazuje akurat jednej z ulic, na której byli uczestnicy marszu. Na filmach widać też wyraźnie, że to chuligani podpalili tęczę.

Prześledziliśmy jedno z dostępnych w sieci nagrań z zajścia. Poniżej kluczowe momenty:

1. 1:00 Część uczestników Marszu Niepodległości oddzieliła się od grupy i idzie w kierunku tęczy na pl. Zbawiciela.2. 1:50 Przemarsz chuliganów pod tęczą.3. 2:18 Jeden z chuliganów podpala tęczę.4. 2:45 Lecą kolejne race, tęcza zajmuje się ogniem. Chuligani uciekają.5. 3:18 To moment uchwycony na zdjęciu, które ma być dowodem na brak chuliganów na placu. Świadczy o tym pozycja białego auta, paląca się pod tęczą flaga. Plac jest pusty.6. 4:35 Operator kamery pokazuje, że na placu jest kilkuset chuliganów. Skandują "normalna rodzina - chłopak i dziewczyna".7. 7:15 chuligani atakują straż pożarną i skandują "wypie...ć!"8. 7:42 moment podpalenia drugiej strony tęczy.A poniżej całe nagranie:Część internautów zwraca uwagę, że zdjęcie, które ma być dowodem fałszywych oskarżeń pod adresem uczestników marszu, zostało zrobione 3 miesiące temu. Można zobaczyć jednak na nim, że pod palącą się tęczą jest raca, którą widać także na nagraniu.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o:
Komentarze (466)
Uczestnicy Marszu Niepodległości nie podpalili tęczy? To zdjęcie ma być dowodem. Nie jest
Zaloguj się
 • fan2k

  0

  dokonała samospalenia w proteście przeciwko kościołowi który zajmuje jej plac i nie daje jej się paść

 • mysl_to_nie_boli

  Oceniono 2 razy 0

  piękna analiza wybiórczej, żeby tak z równą precyzją opowiadała o wydarzeniach po katastrofie smoleńskiej... wówczas wyszłoby na jaw, że kopacz nie kopała na metr w głąb, ona kopała na dwadzieścia metrów i całą tę wykopaną ziemię samodzielnie przesiała sitkiem do mąki, które odziedziczyła po babci. Żałosne - jakiś gó...arz podpalił tęczę, od tego jest policja, żeby go złapać i wrzepić karę. Tymczasem tęcza urasta do jakiegoś mitycznego symbolu.

 • masonerja

  Oceniono 1 raz 1

  powolac antosia macierwicza i jego ekspertow napweno wyjasnia ze to wpadek tecz sie sama podpalila

 • kyu2

  Oceniono 2 razy 2

  A ja mam takie pytanko. Dlaczego to bydło nie powydłubywało sobie jeszcze nawzajem ślepiów?
  To oni nie wiedzą, że oko składa się m.in. z TĘCZówki?

 • wlodomur49

  0

  na bydło to tylko karabiny maszynowe,w tym roku spalili "teczę" i "ruską budę" w przyszłym przyjdzie im ochota na "pałac Stalina" i HGW,potem będą palić wszystko i wszystkich,wszak ogień podnieca,raduje ich prymityw,pytam czemu organizatorzy wystepują w mediach i opowiadają bzdury miast wystepować przed dorażnym Truybunałem,co reprezentuje takie indiwidyum jak Zawisza,Bosak czy Winnicki? Hitler też zaczynał od pochodni,nie rozumiem też,że lewacy są tolerowani jako bardzo"kulturalni ludzie" /cyt:R.Kalisz/

 • krol93pl

  Oceniono 2 razy 2

  Tęcza według GRONKIEWICZ " BYŁA NIEPALNA " I DLATEGO TYLE KOSZTOWAŁA.!!!

 • marmars

  Oceniono 1 raz 1

  Jasne tecza zaplonela do 4rp albo sam niewiem ......

 • stewex

  Oceniono 1 raz 1

  Tecza spalila sie sama! Ze WSTYDU!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX