"Płonie pedalska tęcza". Potoroczyn komentuje wpis Kownackiego: Panie pośle, jest pan kretynem

- Panie pośle, jest pan kretynem - powiedział w Polsat News Paweł Potoroczyn. Dyrektor Instytutu Adama Mickiewicza odniósł się w ten sposób do wpisu Bartosza Kownackiego, posła Prawa i Sprawiedliwości, który podczas Marszu Niepodległości napisał na Facebooku m.in., że "płonie pedalska tęcza".
Po podpaleniu tęczy na pl. Zbawiciela przez uczestników Marszu Niepodległości, Bartosz Kownacki napisał na Facebooku: "Płonie pedalska tęcza na Placu Zbawiciela. Ciekawe ile jeszcze kasy wyda bufetowa na jej renowacje zanim zdecyduje się ją usunąć". Potem poseł pisał jeszcze: "Bufetowa wydała na jej (tęczy - red.) renowacje 100.000!! Ile głodnych dzieci by się za to wykarmiło, ale ona woli promocje pedalstwa i fajerwerki".

Wpisu nie ma już na profilu posła. Po zgłoszeniu przez jednego z użytkowników post został usunięty przez administratorów Facebooka z powodu "treści propagującej nienawiść".

Postępowanie wyjaśniające w związku z wpisem adwokata i posła

Komentując zachowanie Kownackiego, Paweł Potoroczyn stwierdził: - Panie pośle, jest pan kretynem. Dyrektor Instytutu Adama Mickiewicza przypomniał, że tęcza "pierwszego życia nabrała w klasztorze w Wigrach. - Połowa tego łuku była przyczepiona do muru. Wyglądało to bardzo pięknie. Następny epizod z życia tęczy to była już pełna tęcza postawiona przed wejściem do Parlamentu Europejskiego w Brukseli, gdzie cieszyła przez 6 miesięcy polskiej prezydencji dziesiątki tysięcy ludzi - powiedział.

- Wydawało nam się, że zamiast wydawać to cudo na złom, lepiej będzie znaleźć jakiś sensowny adres dla niej, zaparkować ją w Warszawie. Warszawa potrzebuje sztuki w przestrzeni publicznej, takich rzeczy, które wywołują mimowolny uśmiech na twarzach ludzi, przechodniów - dodał Potoroczyn.

Kownacki jest posłem PiS oraz adwokatem izby warszawskiej. W związku z wpisem polityka na Facebooku rzecznik dyscyplinarny warszawskiej adwokatury wszczął postępowanie wyjaśniające.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o:
Komentarze (444)
"Płonie pedalska tęcza". Potoroczyn komentuje wpis Kownackiego: Panie pośle, jest pan kretynem
Zaloguj się
 • 0

  A ja myślałam, że dla katolików tęcza jest symbolem łączności człowieka z Bogiem. I proszę PIS znów coś zmienia na "lepsze"

 • 0

  Pisowskie "pedały" pompują o wiele większą kasę w "sukienkowych pedałów" i dzisiaj jest OK ?? Dzisiaj już nie potrzeba karmić głodnych dzieci ??

 • marekguz

  0

  Skoro tęcza jest symbolem pedalstwa to znaczy, że bóg był pedałem. Bo to on tę tęczę wymyślił i dał ją ludziom na znak

 • lukki69

  Oceniono 1 raz -1

  kretyn to ten co ustawił tęcze na placu zbawiciela:)

 • zelenyles

  Oceniono 3 razy 1

  Nie ma o czym mówić , Kownacki po prostu pokazał jaką jest chamską mendą i to wszystko, wygląda na to że to właśnie on jest gejo zgiętym zbokiem obrażając w ten sposób kobietę.

 • mamaandrzeja45

  Oceniono 1 raz -1

  Dla naszych dzieci:

  demotywatory.pl/4029700

 • mamaandrzeja45

  Oceniono 2 razy -2

  Ciekawe informacje o T Mazowieckim

  zastanawiam się czy to prawda ?

  www.youtube.com/watch?v=5umpdsjlvnc

 • eu-antonio

  Oceniono 3 razy 1

  Kretyn ,jak to pięknie brzmi

 • eu-antonio

  Oceniono 3 razy 1

  Przecież pan Bartosz Kownacki to chodzące dobro,to przykład porządnego,
  tolerancyjnego katolika - chrześcijanina.
  Trzeba by zapytać Hofmana albo Błaszczaka,co Kownacki miał na myśli.
  Pisiory już tak mają.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX