Sikorski do Bosaka na Twitterze: "To przez harce waszych łysych pał Polska ma za co przepraszać"

Minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski zwrócił się do jednego z liderów Ruchu Narodowego na Twitterze: "To przez harce waszych łysych pał Polska ma za co przepraszać. A wy macie za co przepraszać Polaków". Chodzi o incydenty pod rosyjską ambasadą w czasie Marszu Niepodległości. Wpis został dodany dzisiaj rano. Sikorski przebywa teraz z kilkudniową wizytą w Indiach.
Dyskusja zaczęła się od wyznania Krzysztofa Bosaka: "Zgoda, że Marsz Niepodległości nie był jeszcze doskonały. Ale był lepszy niż rok temu. A Polska z Marszem jest lepsza, niż gdy go nie było". Odpowiedział mu publicysta "Gazety Prawnej" Robert Zieliński: "Zyskiem jest to, że świat zna obrazki z palących się ambasad na najdzikszym wschodzie oraz z Polski? Powinieneś za to płacić".

Bosak stwierdził, że "świat ma w poważaniu nasze marsze i interesuje się tym tyle samo, co my utarczkami na innych peryferiach", co zdenerwowało ministra Sikorskiego:

W następnym wpisie szef MSZ dodał też, że "nawet tu, w Indiach, zauważono ekscesy naszych nacjonalistów. Pseudopatrioci ponownie zaszkodzili wizerunkowi Polski".

Podczas zorganizowanego w poniedziałek w Warszawie przez środowiska narodowe Marszu Niepodległości doszło do burd m.in. w pobliżu budynku ambasady rosyjskiej; spłonęła budka wykorzystywana przez policjantów ochraniających placówkę. Na teren ambasady rzucono petardy i race. Do zamieszek doszło przed squatami przy ul. ks. Skorupki i ul. Wilczej. Na pl. Zbawiciela podpalono instalację artystyczną "Tęcza". Zniszczono kilka samochodów, powybijano szyby, wyrwano znaki drogowe.Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o:
Komentarze (244)
Sikorski do Bosaka na Twitterze: "To przez harce waszych łysych pał Polska ma za co przepraszać"
Zaloguj się
 • zozol66

  0

  ty megalomanie z blokowiska w Bydgoszczy za Polaków sie nie wypowiadaj bo jedyna rzecz jaka ci sie w życiu udała to wyrachowane puknięcie twojej obecnej drugiej połowy. nie wiem co taka mądra kobieta robi z takim palantem jak ty. pewnie naściemniełeś że pół Afganistanu z fragmentem Botswany udało ci się wyzwolić przy pomocy finki i pistoletu na kapiszony a po Tora Bora mógłbyś oprowadzać Navy Seals jak harcerzy po zamku w Malborku

 • 1neo1

  Oceniono 4 razy 0

  Towarzyszu Sikorski , wy Bosakowi do kolan nie dorastacie pod wzgledem wykształcenia, oczytania, i kultury.

  Bosak nijak nie pasuje, do waszej "faszystowskiej" naszywki, Towarzuszu Skorkski. którą chcecie mu przyczepić. Pamiętacie towarzyszu Sikorski rozmowę Bosaka z Olejnik o faszyźmie - Bosak pokazał Olejnik, że jest zwykła maniupulatorką i osobą niewykształconą podczas tego wywiadu.

 • trupyirobaki

  Oceniono 4 razy 0

  To podziękuj Sikor że masz za co przepraszać i sp...aj!

 • szakprowda

  Oceniono 4 razy 2

  Sikorski jest członkiem rządu zdrady narodowej.

 • jusekp

  0

  Nie po drodze mi z mesje L.Dornem, ale uważam, że po części ma rację.

  Decyzja o "opuszczeniu" ambasady FR byla po-li-tycz-ną.

  Co ciekawe, od bajek min. Sienkiewicza na ten temat /że pilnowano/, zdystansował się nawet rzecznik rządu - P.Graś.

  Jest arcyciekawa sprawa -
  /której- były szef MSWiA zapewne nie chciałby, a może nie powinien upubliczniać, nawet jeźeli coś mu tam świta -

  www.tokfm.pl/Tokfm/1,102433,14940918,Dorn__Bede_bronil_policji_po_Marszu_Niepodleglosci_.html?pelna=tak&__utma=125722326.1228155254.1384392853.1384392853.1384392853.1&__utmb=125722326.7.10.1384392853&__utmc=125722326&__utmx=-&__utmz=125722326.1384392853.1.1.utmcsr=(direct)|utmccn=(direct)|utmcmd=(none)&__utmv=-&__utmk=265450639

  No to zapytamowywuję :)

  Winna ta policja, czy Niewinna jak św. Cecylia? /a jeżeli tak, to od którego momentu/

  1. =>C. Z. Y. montując atak na ambasadę - de facto wymierzony w Kaczyńskiego - "posłużono się" własnymi, "firmowymi" karkami i pałami, czy /ACHTUNG!/

  2. => 'współpracowano' z kibolami - bo taka wersja, że -

  3 =>politycy via? policja z.l.e.c.a.j.ą. robotę patridiotom stadionowym => bije o kilka długości wszystkie afery tego typu..!!

  Tak pytam, co nie...

 • adambiernacki69

  Oceniono 1 raz 1

  Chyba waszych:-)

 • tetradrachma

  Oceniono 8 razy 4

  Znam dzieje Europy i na jej tle Polski wzloty i upadki. Za upadki zawsze odpowiadali ci co Polska rządzili i pożal się boże jej elity. Tak było i tak jest. Ta hołota, z Sikorskim na czele ciągnie Polskę ku zgubie. ..

 • kibic_rudego

  Oceniono 6 razy 2

  chłopiec w krótkich majtkach
  niezadowolony bo prowokacja przeciw Kaczorowi nie udała się.

 • calmy

  Oceniono 11 razy 7

  Od ministra spraw zagranicznych RP oczekuję osiągnięć w stosunkach międzynarodowych i godnego reprezentowania Polski na arenie międzynarodowej.

  A nie ćwierkania na twiterze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX