Gugała: Za 10 lat największą siłą polityczną będą ci, którzy dziś podpalają ambasadę

- W Polsce pojawiła się dobrze zorganizowana grupa, która kontestuje rzeczywistość, państwo, ustrój, demokrację - wskazywał w Poranku Radia TOK FM Jarosław Gugała. Dodał też, że bezczynność polityków może wydźwignąć tę grupę na największą siłę polityczną w kraju. Wojciech Maziarski przekonywał natomiast, że za sukces Marszu Niepodległości, a w konsekwencji kolejne burdy, odpowiada PiS.
Ludwik Dorn w Poranku Radia TOK FM przekonywał, że za burdy podczas Marszu Niepodległości odpowiada nie policja, a "czynniki polityczne". - Zgadzam się z Dornem, że należy rozważyć odpowiedzialność polityczną - przyznał podczas spotkania publicystów Wojciech Maziarski z "Gazety Wyborczej". - Ale ja ją lokalizuję zupełnie gdzie indziej niż on. W prawicy, w PiS, w Jarosławie Kaczyńskim, w braciach Karnowskich - wyliczał.

"Poustawiali snopki słomy, porozlewali benzynę, a teraz mówią, że strażacy się nie sprawdzili"

- Do 2010 roku Marsz Niepodległości był marginalną imprezą grupy nacjonalistów. W 2010 w kręgach kierowniczych IV RP zapadła decyzja, żeby w tę imprezę się włączyć i ją nagłośnić. Wówczas wszyscy heroldzi IV RP zaczęli wzywać naród i udzielać legitymacji tej imprezie. Nadmuchali imprezę marginesu - wyjaśniał Maziarski. - Krytyka działań policji ze strony prawicy przypomina krytykę ludzi, którzy poustawiali snopki słomy, porozlewali benzynę, a teraz mówią, że strażacy się nie sprawdzili - dodał.

Jarosław Gugała z Polsatu mówił, że trudno wskazać winnych całej sytuacji wokół Marszu Niepodległości. - Winę ponosi ogólnospołeczne przyzwolenie na niszczenie państwa. Politycy rozwalają państwo, krytykując jego funkcjonowanie. Typowym przykładem jest wizyta Dorna w Radiu TOK FM. On nie powiedział ani jednego słowa o demonstrantach, podsumował zdecydowanie całe państwo polskie i aktualnie rządzących. Zapominając, że za chwilę to on będzie rządził - mówił dziennikarz.

"Największą siłą polityczną będą ci, którzy dziś podpalają ambasadę"

- W czasie tego marszu objawiło się coś, co jest bardzo niebezpieczne - zaznaczył Gugała. - Wygląda na to, że w Polsce pojawiła się coraz bardziej rozpoznawalna i lepiej zorganizowana grupa, która kontestuje rzeczywistość, państwo, ustrój, demokrację. Ona nie jest związana z żadną partią polityczną, może sympatyzować z PiS, ale tak naprawdę gardzi tym wszystkim - wskazywał dziennikarz. Zwrócił także uwagę na wysokie bezrobocie wśród młodych i brak politycznych propozycji dla tego pokolenia. - Za 10 lat ta sytuacja spowoduje, że najlepiej zorganizowaną siłą polityczną na polskiej scenie będą ci, którzy dzisiaj podpalają ambasadę - skwitował Gugała.

Więcej o:
Komentarze (32)
Gugała: Za 10 lat największą siłą polityczną będą ci, którzy dziś podpalają ambasadę
Zaloguj się
 • Woytek Tomasz

  0

  I co tow.gegała? mleko siem wylało i wiemy kto i na czyje zlecenie podpalał bude w ambasadzie :) a GW mogłaby ten kompromitujacy ja i jej opcje polityczna art .wywalic do smieci zeby sobie wstydu nie przynosic !!!

 • 123jna

  0

  Nalezy ciagle wytykac im zaprzanstwo, glownie PiS-owi, ktory jest glownym sprawca burd i "podnosi" te doly spoleczne na szczyty - Kaczynscy czuja sie wsrod takich "elit" dobrze, na swoim miejscu. I sa.

 • celebryta-na-lancuchu-po

  Oceniono 1 raz -1

  Twoja nienawiść Gugała wylewa ci się uszami. Musisz mieć niezłego haki

  na swoich pracodawców skoro po tylu ewidentnych politycznych incydentach

  i opowiedzenia się po konkretnej stronie nadal pracujesz w Polsacie.

  Należałoby prześwietlić tych twoich "zwierzchników" czy czasem mają

  taki sam jak ty rodowód.

 • ciotka_ltd

  Oceniono 2 razy 0

  @ 1neo1

  Pieprzysz jak niezdrowa dupa. Wlasnie w UK Polaczkow policzono, co do sztuki - jest niecaly milion lacznie z progenitura. Rzecz jasna, narodowe szmatlawce wrzeszcza, ze za duzo i ze 90% trzeba wykopac na ojczyzny lono, ale Polak nie glupi - wystepuje o brytyjskie obywatelstwo, a Home Office tylko lapy zaciera, bo przemnoz ten milion po 1000 funciakow za obywatelstwo od lebka?
  A NOP to agentura, choc sama jeszcze nie wiem, czy amerykanska, brytyjska czy niemiecka. A kuku!
  Niemniej piszac o tym tworze pisz prawde: bez pracy - fakt, ale tez bez wyksztalcenia, morale i rozumu, a obraz bedzie pelny - to po prostu White Trash, choc nie wiadomo dlaczego woli sie nazywac White Power.:)

 • 1neo1

  Oceniono 16 razy 6

  Dobrze prawi Towaszysz Gugała. A co niby maja robić ci młodzi z NOP-u - ludzie bez pracy, perspektyw, dojść, znajmości w PO i PSL. Może ich sie wyśle do Towarzysza Gugały na POLityczne szkolenia? A może Towarzysz Gugała wyśle tych młodych ludzia to UKej, tak jak zrobiono to z 2 mln naszych młodych rodaków.

  A za 10 lat z tego Tuskowego bagna nie zostanie kamień na kaminiu - niestety ale ekonomii i demografii nie da sie uszukać.

 • 1spruce

  Oceniono 13 razy 7

  Spalenie tęczy to wydarzenie ARTYSTYCZNE, które wejdzie do światowej historii sztuki . Stała sobie tęcza - jak tęcza, nic szczególnego. Była martwa. Jak ferrari bez benzyny. I nagle przez podpalenie ożyła i stała się obiektem o niesłychanej sile wyrazu! Trzeba koniecznie zidentyfikować sprawców, bo należy się im nagroda ministra kultury oraz TANTIEMY! Można powiedzieć, że to już było: u Nerona czy Hasiora. Ale po raz pierwszy stało się tak, że podpalacze nie mieli świadomości, że tworzą sztukę. Czyli jest to dzieło sztuki OD połowy naiwnej.
  Proponuję (w porozumieniu z Autorką tęczy) powtarzać to co miesiąc. Wtedy wszyscy będą zadowoleni. Koszty odbudowy można pokryć wprowadzając za każdym razem bilety wstępu na plac.

 • 7ogamihcra

  Oceniono 16 razy 8

  Skoro szefem pisowskiego gestapo (zwanego dla niepoznaki CBA ), został kretyn, którego jedyną umiejętnością było rzucanie jajkami w opozycję, to być może redaktorek ma rację...choć zdecydowanie wolałbym, aby nie miał.

 • antua43

  Oceniono 7 razy 5

  - W Polsce pojawiła się dobrze zorganizowana grupa, która kontestuje rzeczywistość, państwo, ustrój, demokrację - wskazywał w Poranku Radia TOK FM Jarosław Gugała. Dodał też, że bezczynność polityków może wydźwignąć tę grupę na największą siłę polityczną w kraju. Wojciech Maziarski przekonywał natomiast, że za sukces Marszu Niepodległości, a w konsekwencji kolejne burdy, odpowiadają politycy PO.

 • ckt.pl

  Oceniono 11 razy -9

  trzeba się będzie do nich przyłączyć albo wyjechać ..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX