Atakujący ambasadę? "Patridioci". A Sienkiewicz? "Potrzebne nie mocne słowa, a mocne działania"

- Idiotyczne zachowanie garstki ludzi idzie w świat jako wizerunek całości - mówił w Poranku Radia TOK FM Andrzej Halicki z PO, komentując poniedziałkowe burdy podczas Marszu Niepodległości. - Mam krytyczny stosunek do tego, co mówi minister Sienkiewicz. Tutaj przydałyby się nie mocne słowa, ale mocne działania - zaznaczył poseł.
- Mam krytyczny stosunek do tego, co mówi minister Sienkiewicz - przyznał w Poranku Radia TOK FM Andrzej Halicki, szef mazowieckiej PO, odnosząc się do tłumaczeń MSW po burdach w trakcie Marszu Niepodległości w Warszawie. - Interwencja policji powinna być wcześniejsza, szybsza i bardziej zdecydowana. Tutaj przydałyby się nie mocne słowa, ale mocne działania - dodał poseł.

"Idiotyczne zachowanie garstki ludzi idzie w świat"

Halicki bardzo krytycznie komentował zajścia przed rosyjską ambasadą. - Ktoś ukuł termin "patridioci" - mówił o chuliganach, którzy atakowali placówkę. Gość Poranka Radia TOK FM zaznaczył, że Rosja "nie jest wzorem, wręcz przeciwnie", wskazując na kondycję tamtejszej demokracji czy tendencje homofobiczne.

Zdaniem Halickiego Polska "mogła mieć mocny głos" w kwestii walki o prawa człowieka w Rosji. - Teraz Rosja łatwo wytknie nam: zobaczcie, co się działo w Warszawie. Ten argument można przewidzieć - wskazywał poseł. - Idiotyczne zachowanie garstki ludzi idzie w świat jako wizerunek całości - dodał.

Polecą głowy? "Nie w tym rzecz"

Prowadzący Poranek Radia TOK FM dopytywał, czy za Marsz Niepodległości w administracji rządowej polecą głowy. - Rzecz nie w głowach. Rzecz w tym, żeby inaczej do takich rzeczy podchodzić - stwierdził Halicki.

Więcej o:
Komentarze (8)
Atakujący ambasadę? "Patridioci". A Sienkiewicz? "Potrzebne nie mocne słowa, a mocne działania"
Zaloguj się
 • razb.1967

  0

  A dlaczego nie było ochrony policji przy ruskiej ambasadzie?

 • uzdek98

  Oceniono 1 raz 1

  uuu czyzby mordziaty zaczal ministerka bartka POdgryzac ... platfusiarskiej wojny o stolki ciag dalszy ...

 • zbigniewjanicki

  0

  Zwykle pies upodabnia się , w pewnym sensie , do swego pana , jednak w przypadku halickim nie będę obrażać psów .

 • felicjan.dulski

  Oceniono 2 razy 2

  Bądźmy szczerzy, nie bierzmy przykładu z biskupów. Otóż w Polsce nastroje antyrosyjskie są starannie budowane przez system władzy i tzw. niezależne media. Teraz przychodzi czas zbierania plonów. To, że zaatakowano ambasadę Rosji nie było przypadkiem. Przecież ktoś zatwierdził trasę marszu. Mało tego, cała impreza zaczęła się od spalenia rosyjskiej flagi (na dobre dwie godziny wcześniej niż atak). Dla kogoś kto się zna, całe te wyrazy ubolewania, te "przeprosiny" pełniącego funkcję prezydenta są jawnie nieszczere. Już nie wspomnę o pogardliwym tonie komentarzy dotyczących Rosji w mediach, o tych reportażach pokazujących jak u nich "biją murzynów". No i mamy to co chcieliśmy. Rosjanie odpowiedzieli nam pięknym za nadobne. Oni wiedzą, że cham szanuje tylko siłę. P/S W tej "wojence" to my jesteśmy agresorem. Rozumiem, że teraz na podobieństwo Gruzji będziemy odwracać kota ogonem, ale w świat poszło już w poniedziałek, a a dziś już środa.

 • princealbert

  Oceniono 4 razy 2

  Qzwa, gdyby to budynek nalezacy do polskiej ambasady byl podpalony w Moskwie, to Macier, kaczor, Zawisza i inni burako-politycy juz by wyli na caly regulator, ze zdziczaly wschodni satrapa atakuje przenajswietsza ojczyzne.

 • jezierskiadam

  Oceniono 6 razy 4

  Taaaa...
  Wypowiedzi min Sienkiewicza są więcej niż dziwne.
  Wydaje mi się, że służby podległe min. Sienkiewiczowi boją się monitorowania ogranizacji, które deklarują się jako prawica.
  Ma to pewne uzasadnienie.
  Po tym jak zamachowiec Macierewicz doprowadził do dekonspiracji polskiego wywiadu wojskowego, mają się czego obawiać. Akcja denuncjacji Polaków była była przeprowadzona pod pretekstem "inwigilacji prawicy", czyli monitorowania zamachowców: - Macierewicza, Obrębskiego, Cieszewskiego i Biniendy.

 • pogodny100

  Oceniono 7 razy 5

  Panie Sienkiewicz, prosze przejsc do Harcerstwa tam Pan bedzie bardziej przydatny. Czuwaj.

 • jerjar

  Oceniono 9 razy 9

  Najgorsze, że nie było żadnego rozpoznania. Przecież oni musieli się wcześniej naradzać i planować.

  Nie ma tego złego, co by na dobrze nie wyszło. Po tych incydentach, w oczywisty sposób antypaństwowych, skrajna prawica i elementy kibolskie staną się z mocy prawa przedmiotem zainteresowania służb bardziej wyrafinowanych niż poczciwa policja.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX