Jeden z najrzadszych ssaków sfotografowany w Wietnamie po raz pierwszy od 15 lat

Jeden z najrzadszych i najbardziej zagrożonych na świecie ssaków, saola, został sfotografowany w Wietnamie, w naturalnym środowisku, po raz pierwszy od 15 lat. Wydarzenie to odnowiło nadzieję na uratowanie gatunku - podała agencja AP.
Saola została sfotografowana w wietnamskim lesie we wrześniu, jednak informację o tym podano dopiero dzisiaj. - To zapierające dech w piersiach odkrycie odnawia nadzieję na uratowanie tego gatunku - powiedział Van Ngoc Thinn z WWF.

Saola to gatunek ssaka z rodziny krętorogich, pokroju antylopy. Jest jednym z największych zwierząt odkrytych w ostatnich latach. Po raz pierwszy zauważono go w 1992 roku w Wietnamie. Ssak występuje także na niektórych obszarach Laosu.

Ostatni raz w Wietnamie zwierzę było widziane w swoim naturalnym środowisku w 1998 roku. Naukowcy nadal niewiele wiedzą o tym gatunku. Trudno jest również oszacować jego populację. - W najlepszym razie jest to nie więcej niż kilkaset, a może i kilkadziesiąt osobników - powiedział Van Ngoc Thinn.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o:
Komentarze (52)
Jeden z najrzadszych ssaków sfotografowany w Wietnamie po raz pierwszy od 15 lat
Zaloguj się
 • dry242

  0

  Jedyną szansą na odrodzenie gatunku ,to przykre, jest hodowla w celach kulinarnych.Świnie i kury nigdy nie wyginą.

 • darino

  0

  Dobrze, że to nie w Polsce, bo by Broniu odstrzelił ...

 • pierwsze_all

  0

  No proszę, poprawiono "najbardziej najrzadszy", ale komentarze zostały, tymczasem mój z wytknięciem pisowni "Saola" (wielką literą) został usunięty - owszem, w tekście poprawili, ale w napisach do filmiku pozostał 'byk', a także "wół" co też zostało usunięte z tekstu po komentarzu.
  No to jeszcze napiszcie, że to najnowsze odkrycie zwierzaka na wolności - nie ma nic wspólnego z pokazanym filmikiem. Najnowsze jest to mało wyraźne zdjęcie na wstępie plus wypowiedź tego pana, ale reszta pochodzi sprzed ok. dziesięciu lat i przedstawia zwierzę w niewoli, gdy udało się złapać jedną sztukę. Tyle tej całej sensacji.
  Usuniecie ten komentarz także, czy może jednak nie?

 • hen354

  Oceniono 4 razy 0

  Ludzie go zjedli, stad ichtak malo a ludzi tak duzo

 • szczurzec1

  Oceniono 11 razy -3

  Ciekawe czy jest smaczny?

 • kain_brat_abla

  Oceniono 9 razy -3

  Najrzadszy to jest osobnik narodowości izraelskiej w rejestrach stanu cywilnego izraela. Stan na dzień dzisiejszy - 0 [zero].

 • grzejnik13

  Oceniono 3 razy -3

  Kilka prywatnych zdjęć z życiowych przeżyć w Wietnamie
  e-pobieralnia.pl/rhxx/zdjatka/854000

 • yerry46

  Oceniono 2 razy 2

  Ładny zwierzak - warto by przetrwał. Bez niego będziemy - jakby nie patrzeć - ubożsi!

  www.google.com/search?q=saola&sa=N&nord=1&rlz=1C2FDUM_plPL472PL472&tbm=isch&tbo=u&source=univ&ei=l4qDUqWSPIfbswbfj4CQCw&ved=0CCYQsAQ4Cg&biw=1092&bih=514

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX