Zamiast narodowej dumy narodowa zadyma i narodowy wstyd [PUBLICYŚCI]

- Z pustą agresją trudno jest walczyć werbalnie. Najlepiej by było, gdyby zapadły wyroki skazujące tych chuliganów. Powinni finansowo odpowiedzieć za te zniszczenia - mówiła w Poranku Radia TOK FM Anna Gielewska z "Wprost". - A potem żeby w okolicznych hipsterskich knajpach byli uśmiechniętymi kelnerami. "Dzień dobry panu, gejowskie drinki, zapraszam" - dodał Jan Wróbel.
Goście Poranka Radia TOK FM rozmawiali o wczorajszych zamieszkach podczas Marszu Niepodległości w Warszawie. - Zamiast narodowej dumy mamy narodową zadymę i narodowy wstyd - stwierdziła Anna Gielewska z "Wprost".

"Od trzech lat dzieje się to samo"

Zdaniem dziennikarki na stołecznych ulicach można było zobaczyć czystą agresję. - Ale niepokoi co innego. Za tymi ludźmi, za pustą agresją stoją cyniczni, inteligentni gracze. To była zaplanowana akcja. Bo nie wierzę, że z marszu wylała się spontaniczna nienawiść - mówiła Gielewska. Wskazywać ma na to przebieg zamieszek, które koncentrowały się na charakterystycznych punktach: tęczy na pl. Zbawiciela, squatach czy ambasadzie.

Paweł Soloch, ekspert Instytutu Sobieskiego i były wiceminister MSWiA zaznaczył, że nie czuje się "ani radosny, ani przygnębiony". - Od trzech lat dzieje się to samo - stwierdził. I zauważył, że prócz Marszu Niepodległości organizowanych jest wiele innych wydarzeń, choćby biegi uliczne.

"Nie wyobrażam sobie, że można nie wydać zgody na Marsz Niepodległości"

- To jest cena, jaką płacimy za to, że żyjemy w wolnym i demokratycznym kraju - mówiła natomiast Renata Kim z "Newsweeka". - Marsze będą się odbywały w kolejnych latach. Nie wyobrażam sobie, że można nie wydać zgody na Marsz Niepodległości. Jednak dopóki uczestnicy nie dojrzeją do tego, że to ma być marsz świętujący odzyskanie niepodległości, będą wywoływać burdy - stwierdziła.

Gielewska zwróciła uwagę na skutki zajść. Nie wiadomo bowiem, kto poczuje się do odpowiedzialności za zdewastowane ulice. - Mamy do czynienia z przerzucaniem się odpowiedzialnością. Policja mówi, że odpowiedzialni są organizatorzy. Organizatorzy zaraz powiedzą, że to policja i MSW - wskazywała.

"Chuligani powinni finansowo odpowiedzieć za te zniszczenia"

- Z pustą agresją trudno jest walczyć werbalnie. Najlepiej by było po tej całej historii, gdyby zapadły wyroki skazujące tych chuliganów. Żeby musieli odbudować tę tęczę z własnych pieniędzy, wyremontowali squaty. Powinni finansowo odpowiedzieć za te zniszczenia - zaznaczyła Gielewska. - A potem żeby w okolicznych hipsterskich knajpach byli uśmiechniętymi kelnerami. "Dzień dobry panu, gejowskie drinki, zapraszam". To by ich nauczyło - ironizował prowadzący Poranek Radia TOK FM.

Wróbel zauważył na koniec, że problemy ze świętowaniem mieli też Francuzi. Podczas obchodów 95. rocznicy zakończenia I wojny światowej wygwizdano prezydenta François Hollande'a. Aresztowano 70 demonstrantów. - W zawodach polska policja - francuska policja polska wygrała 74-70. Niby drobiazg, a cieszy - skomentował w swoim stylu publicysta.

Więcej o:
Komentarze (12)
Zamiast narodowej dumy narodowa zadyma i narodowy wstyd [PUBLICYŚCI]
Zaloguj się
 • hare-hare

  Oceniono 9 razy 5

  narodowa dobroć pokazała swoją siłę

 • iremus

  Oceniono 11 razy 5

  Zamiast narodowej dumy - narodowa zadyma i narodowy wstyd [PUBLICYŚCI]
  ____________________________________________________________________________
  Przecież to ci sami publicyści, którzy wraz z katechetami od 24 lat kontestują okres PRL-u i nauczają "miłości" do mieszkańców tego państwa o innych poglądach. Im do dzisiaj nie przechodzi przez gardło słowo "Związek Radziecki" (podobnie jak "naukowcom" z IPN-u) pomimo, że państwo to istniało przez 75 lat czy to się komu podoba czy nie. Trzeba jeszcze przez kilka lat wtłaczać do mózgów jad abyśmy mieli tutaj demokrację w stylu irackim czy afgańskim z codziennymi wybuchami.

 • kotek.filemon

  Oceniono 15 razy 9

  Polityka miękkiej fai prowadzona przez pokemonów przynosi owoce: z brunatnym goownem trzeba od razu krótko, zanim za wysoko podniesie łeb. Teraz można płakać, a mleko się już rozlało przez ostatnie 5 lat.

 • j-agat

  Oceniono 12 razy -4

  Szkoda,że pani Anna nie zadała sobie pytania:dlaczego w najbardziej newralgicznych miejscach,łatwych do przewidzenia,policja ie zabezpieczyła odpowiednio spraw bezpieczeństwa ???
  ODPOWIEM : bo właśnie o to chodziło aby doszło do takich incydentów !!! PNIUSIU,myśleć,a nie opowiadać głupoty !!!

 • dyrdy.mal

  Oceniono 10 razy -6

  Czyżby okrągło-stołowa "demokracja" sie nie sprawdzała? Czyżby polskie społeczeństwo było tak podzielone i tak zdesperowane? Czyżby zmęczenie "systemem" (i mam na myśli cała samoadorujaca sie bandę od 89 roku) było aż tak duże?
  Proponuje nowy okrągły stół - myślenie oczu zawsze działało...

 • plorg

  Oceniono 16 razy -12

  [PUBLICYŚCI] jak za dobrych czasów śpiewają jak z nut z tego samego klucza.
  Pogratulować obywatelskiej czujności i dyscypliny!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX