Wróbel o "marszu podpalaczy": Dawaj palić kamienice. Tego wymaga polska niepodległość?

- Marsz podpalaczy zawsze wprowadza mnie w zły humor - stwierdził w Poranku Radia TOK FM Jan Wróbel. I komentował poczynania "miłośników kominiarek": - Tego wymaga polska niepodległość, żeby kogoś tego dnia zabić albo przynajmniej wygnać z domu.
Kilkudziesięciu rannych, zdewastowana okolica ambasady Rosji i spalona tęcza na placu Zbawiciela to bilans wczorajszych zamieszek w trakcie Marszu Niepodległości.

"Z pewnością Dmowski, Piłsudski i Witos przyklaskują z nieba tym patriotycznym wydarzeniom"

- Marsz podpalaczy zawsze wprowadza mnie w zły humor - wyznał w Poranku Radia TOK FM Jan Wróbel. - Bo ja Polskę kocham, serce bije mi po prawej stronie w rytm Mazurka Dąbrowskiego. Jest mi więc gorzej, bo gdyby prowadzącemu serduszko biło z lewej strony, mógłby sobie używać po obcych, a ja muszę używać w pewnym sensie po swoich. Trudno - skwitował.

Dalej Wróbel nazwał Marsz Niepodległości "marszem podpalaczy i miłośników kominiarek". - Zauważyliście, że to kominiarki jednego koloru, to koledzy z klubu piłkarskiego, którzy zakładają umundurowanie i dawaj palić kamienice squatersów, bo tego wymaga polska niepodległość, żeby kogoś tego dnia zabić albo przynajmniej wygnać z domu. Z pewnością Roman Dmowski, Józef Piłsudski i Wincenty Witos przyklaskują z nieba tym patriotycznym wydarzeniom - zauważył publicysta.

"Polska Walcząca była zawsze przeciwna istnieniu policji i porządku prawnego"

Przeglądając prasę, Wróbel zwrócił także uwagę na okładkę "Dziennika Gazety Prawnej". Uśmiechnięty Bronisław Komorowski został tam zestawiony z dwójką zamaskowanych mężczyzn. - Na twarzy wielka maska z Polską Walczącą. Bo Polska Walcząca, jak państwo pamiętają, była zawsze przeciwna istnieniu policji i porządku prawnego - stwierdził kwaśno prowadzący Poranek Radia TOK FM.Więcej o:
Komentarze (14)
Wróbel o "marszu podpalaczy": Dawaj palić kamienice. Tego wymaga polska niepodległość?
Zaloguj się
 • razb.1967

  Oceniono 1 raz 1

  Zamiast pilnować Tuska i Komorowskiego policja powinna być w miejscach gdzie były zadymy.

 • tommy96

  Oceniono 4 razy 4

  Tak wyglada polski patryjotyzm, najlepiej jak sie jest kibolem, lysym obowiazkowo, i oczywiscie kto nie jest z nami jest przeciwko nam, a na koniec sie troche pouzalac jacy to ci pseudo patryjoci biedni i przesladowani przez rzad, policje, komuchow i wszystkich innych, ja bym moze sie o jakas dotacje postaral na ich miejscu.

 • laspegas

  Oceniono 3 razy 3

  Są w kraju ogromne połacie ciemnoty. Politycy opcji "patriotycznej" doskonale o tym wiedzą i uprawiają orkę na umysłowym ugorze, bo każdy uwiedziony to konkretny głos w wyborach. Grzebiąc w Otchłani prawicowych portali, rzuca się w oczy odklejenie od rzeczywistości, jakiś alternatywny model jej postrzegania. Ważne jest, by ta narracja nie zaczęła dominować, bo wtedy znów staniemy się pośmiewiskiem Europy. I znów ktoś powie jak w 2005 r. "A to taki fajny kraj był..."

 • dorik2

  Oceniono 18 razy 18

  Trzeci rok łyse łby maszerujące pod szyldem Marszu Niepodległości biją ludzi, podpalają samochody, niszczą miasto - i za każdym razem organizatorzy rżną głupa, wmawiając nam, że to nie oni, oni byli grzeczni, tylko jakiś obcy element się przyplątał, najprawdopodobniej nasłani przez Tuska prowokatorzy. Gdyż, jak wiadomo, Tusk marzy o tym, żeby policja biła się z policją i żeby atakowane były ambasady.

 • wodakrolewska

  Oceniono 18 razy -16

  A Bolek kiedyś powiedział że POlskę można zmienić chodząc na wybory.
  Jakoś nikt w to już nie wierzy.

 • jacek-1111

  Oceniono 60 razy -50

  facet jest z innego świata ,przeciez to co mówi to nie prawda wszystkie te miejsca policja bez kłopotu mogła zabezpieczyć a burdy wszczynali prowokatorzy, pochód był spokojny póki nie zaatakowała policja i biła spokojnych uczestników, bo prowokatorzy znikli !!!!

 • plorg

  Oceniono 57 razy -47

  "Zauważyliście, że to kominiarki jednego koloru, to koledzy z klubu piłkarskiego"

  Tak zauważyliśmy, w policji zawsze jest taka unifikacja.
  Oficer prowadzący pana Wróbla nie poinformował?
  Cóż, dziennikarzyna nie musi wszystkiego wiedzieć,
  wystarczy tylko to co ma nawijać ciemnemu ludowi.
  Broń Boże aby jeszcze zaczął myśleć!

 • plorg

  Oceniono 64 razy -54

  "Tego wymaga polska niepodległość?"

  Tego nie wymaga niepodległość, to tylko ubeckie metody rzekomo polskiego rządu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX