Pigułka "po stosunku" ma być w Niemczech dostępna bez recepty

Pigułka "po stosunku" ma być w przyszłości dostępna bez recepty, według decyzji Rady Federalnej Niemiec. W ten sposób kobiety będą miały możliwość łatwiej uchronić się przed niechcianą ciążą.
Pigułka "po stosunku" to awaryjny środek antykoncepcyjny, przeznaczony do użycia po współżyciu. Pigułki levonorgestrel mają być dostępne wyłącznie w aptekach z obowiązkową konsultacją farmaceuty. Na inne środki, niektóre z nich znacznie skuteczniejsze, nadal będzie wymagana recepta. Zwolennicy tego rozwiązania wskazują na przykład na inne kraje europejskie, gdzie pigułka "po stosunku" jest dostępna bez recepty już od dawna, a liczba aborcji spadła.

Konieczna zgoda nowego rządu

Stowarzyszenie ginekologów podchodzi do decyzji sceptycznie. - Mamy nadzieję, że wprowadzenie braku wymogu recepty nie doprowadzi do pogorszenia się sytuacji w obszarze opieki czy doradztwa dla tych dziewcząt i kobiet, a przez to do wzrostu liczby aborcji - mówi prezes stowarzyszenia zawodowego ginekologów Christian Albring.

Przypadek w Kolonii

Niecały rok temu w centrum uwagi znalazł się przypadek młodej kobiety z Kolonii. Kobiecie, która przypuszczalnie została zgwałcona, odmówiono pomocy w dwóch klinikach katolickich, ponieważ tamtejsi lekarze nie chcieli jej wydać pigułki "po stosunku".

''Deutsche Welle''

Komentarze (191)
Pigułka "po stosunku" ma być w Niemczech dostępna bez recepty
Zaloguj się
 • backwoodsman

  Oceniono 1 raz 1

  no jak nic będzie wniosek w Sejmie żądający zamknięcia zachodniej granicy, a przynajmniej propozycja sejmowej uchwały o prowokacji niemieckiej mającej na celu eksterminację narodu polskiego...

 • realistas

  Oceniono 1 raz 1

  U nas też będą dostępne. POPiS i kler będą wrzeszczeć. Kler dlatego, że to będzie oznaczać koniec rządzenia w łóżku, a POPiS bo to partie kruchtowe, które nie mają własnego zdania i świecą światłem odbitym od ciemnego kleru.

 • stanimager

  Oceniono 1 raz 1

  Niech ktos kupi Elbanowskim bo juz siodme idzie a i do dziesiatki moga dociagnac. Jak oni chca te dzieci wychowywac ? Dziecioroby.

 • jan_sobczak1

  Oceniono 3 razy -3

  W końcu jakaś dobra wiadomość zza Odry, przecież im ich mniej tym lepiej.

 • otworz_umysl

  Oceniono 4 razy 4

  Wiara potrzebna jest człowiekowi jak dupie zęby. Potrebna jest cwaniakom poprzebieranym w dziwne stroje, dla własnej wygody żyjących na koszt wiernych.

 • todeskult

  Oceniono 2 razy 2

  Też mi njus, dziwne by było gdyby zabronili...

 • villiers

  Oceniono 4 razy 2

  Czy większą ilość można kupić w cenie hurtowej ? Bo patrząc na ten kraj zaczynam wszystko pie.....ć .

 • villiers

  Oceniono 7 razy 5

  W Polsce od dawna rząd propaguje antykoncepcję. To pigułki o nazwie > wypłata <.

 • prawdziwyklecha

  Oceniono 7 razy 7

  Księża i biskupi z niecierpliwością czekają na ogolno dostępne bez recepty pigułki gwałtu a nie jakieś tam ,, po"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX