Polski dreamliner uziemiony w Bangkoku. "Drobny problem techniczny", kilkuset turystów nie wróciło do kraju

Jak podaje TVN24.pl, polski samolot miał na lotnisku w stolicy Tajlandii awarię zasilania. Turyści wrócą do Polski w środę wieczorem.
Samolot Boeing 787 miał wykonać rejs z Bangkoku do Warszawy i pojawić się na Okęciu dziś o 11.34. W rozmowie z portalem TVN24.pl rzeczniczka PLL LOT Barbara Pijanowska-Kuras powiedziała, że pojawił się "drobny problem techniczny". - Samolot nie przyjmuje prądu po podłączeniu go do zewnętrznego zasilania z lotniska. Ponieważ nie jest to lotnisko, do którego na stałe operujemy, usunięcie takiej usterki wymaga więcej czasu - poinformowała rzeczniczka. Niestety, nie udało nam się potwierdzić tych informacji - Pijanowska-Kuras nie odbiera telefonu.

Kilkuset pasażerów dreamlinera wróci do kraju w środę wieczorem połączeniem przez Moskwę. Jak zapewnia rzeczniczka LOT, do czasu opuszczenia Bangkoku pasażerowie będą mieli opiekę przedstawicieli firmy, posiłki oraz nocleg w hotelu, w którym spędzali urlop.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o:
Komentarze (89)
Polski dreamliner uziemiony w Bangkoku. "Drobny problem techniczny", kilkuset turystów nie wróciło do kraju
Zaloguj się
 • queserasera

  Oceniono 2 razy 2

  Z ostatniej chwili: Dreamliner się nie zepsuł. Został zatrzymany przez obsługę lotniska, bo LOT ni zapłacił opłat lotniskowych.
  TAK TO WYGLĄDA!!!

 • iremus

  Oceniono 2 razy 2

  ........rzeczniczka PLL LOT Barbara Pijanowska-Kuras powiedziała, że pojawił się "drobny problem techniczny". - Samolot nie przyjmuje prądu po podłączeniu go do zewnętrznego zasilania z lotniska.................
  ___________________________________________________________________
  W sumie to ma rację. Po ch.uj dreamlinerom prąd z zewnętrznego zasilania skoro skoro mają rzeczników prasowych.

 • birdy-niam-niam

  Oceniono 1 raz 1

  Niech zmienią nazwę z LOT na LOL

 • poddanywujasama

  0

  Dreamliner w barwach Quatar Airlines ...
  Skopiowane przed chwila z flight radar24.com

  QR57 / QTR57
  Qatar Airways
  DOH
  Doha

  MUC
  Munich

  STD 8:20 AM AST

  ATD 8:17 AM AST

  STA 12:45 PM CET

  ETA 12:26 PM
  Aircraft(B788)
  Boeing 787-8 Dreamliner
  Registration(06A0A9)
  A7-BCE
  Altitude
  16,300 ft
  Vertical Speed
  +2048 fpm
  Speed
  363 kt Track
  296°
  Latitude
  25.8699 Longitude
  51.5225
  Radar
  T-OBBI2 Squawk
  2661

 • karo80.0

  Oceniono 2 razy 2

  A jak tam Henryka Bochniarz, "szefowa" Boeinga na Polskę i Europę Centralno-Wschodnią? Znowu wypycha jakąś biedną PR-ówkę bo jest problem?

 • kuba2010

  Oceniono 3 razy -1

  Leciałem w ubiegłym tygodniu Dreamlinerem na trasie WAW_PEK. Samolot już na pierwszy rzut oka wydaje sie nowocześniejszy od starszych konstrukcji typu B767 lub A350. Dużo większe okna i inny kształt niebieskich foteli. Okna zaciemniane elektrycznie nie mają zasłon. W czasie lotu dużo ciszej. Silniki Rolls Royce olbrzymiej średnicy. Przelot nad Syberią spokojny, ale może to przypadek a nie elastyczność kompozytowych skrzydeł, które w locie wyginają się ja u szybującego ptaka. Komplet pasażerów, w większości Chińczyków zachowywało się całkowicie normalnie. Nowością dla mnie była klasa P. Ceną u komfortem coś pomiędzy B i E.

 • romek4805

  Oceniono 4 razy 0

  jak długo lot będzie będzie szachować ludzkim życiem już dawno powinien od dać ten amerykański złom która z kolei to awaria przecież ten cud amerykańskiej techniki więcej stoją zepsute jak latają i dobrze że na razie tak to się kończy znów drobna awaria żeby go uruchomić trzeba tylko trzech dni a gdy ? w powietrzu tego chcą w locie ?.A co za bubel wciśnie nam w wtorek Kery bo o podsłuchach nie będzie rozmawiał gdyby chciał poruszać ten temat to pojechał by do Niemiec oto gdzie nas mają jankesi nawet temu najlepszemu sojusznikowi wiz nie dają a Polskich turystów traktują jak śmieci

 • ja_nieznany

  Oceniono 3 razy 3

  Wiele lotnisk nie ma zasilania ziemnego. Może się zdarzyć lądowanie awaryjne na takim lotnisku. I co się robi? Włącza APU czyli lądowanie z własnej turbiny. Nie wiem czemu piloci mieli z tym problem.

 • nie.mam.20

  Oceniono 1 raz 1

  www.youtube.com/watch?v=rEcH7Dm-D2g

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX