Hofman: Moja żona dostała pracę w KGHM, jak rządził PiS. To błąd niedoświadczonego polityka

- Jako niedoświadczony polityk popełniłem błąd. Dziś bym tego nie zrobił - mówił w RMF FM Adam Hofman pytany o swoją żonę, która w czasie, kiedy PiS był u władzy, rozpoczęła pracę w KGHM. - Moja żona już nie pracuje w KGHM ani w żadnej innej spółce skarbu państwa - zapewnia.
- To był błąd, że zgodziłem się, żeby przyjęła tę pracę - tłumaczył w rozgłośni Hofman. - Moja żona już nie pracuje w KGHM ani w żadnej innej spółce skarbu państwa - zapewnił. I przyznał, że to "niejasna sytuacja, że polityk funkcjonuje w życiu publicznym, a jego żona pracuje w spółce skarbu państwa".

Za rządów PiS Joanna Hofman została głównym specjalistą w wydziale komunikacji korporacyjnej KGHM. Jak pisała "Gazeta Wyborcza", po przegranych przez PiS wyborach, żona rzecznika PiS poszła na zwolnienie chorobowe. Następnie od razu m.in. na urlop macierzyński, wypoczynkowy, wychowawczy i znów zwolnienie L4. W pracy nie było jej przez dwa lata.

Przedterminowe wybory?

Hofman, pytany, czy marzy mu się, żeby po kłótniach w PO doszło do przedterminowych wyborów, stwierdził: - Gdyby było tak, że to Platforma nie jest partą rządzącą, to marzyłoby mi się, żeby rzeczywiście walczyli tak, żeby zniknęli z powierzchni ziemi. Jednak dziś ta grupa zorganizowana wokół swojego interesu, bo to już nie wiem, czy to jest dalej partia polityczna, czy raczej grupa zorganizowana wokół swojego interesu... - mówił.

- Wydaję mi się, że dzisiaj do przyspieszonych wyborów wcale nie jest tak blisko. Donald Tusk władzy nie odda i moim zdaniem nie odda jej do samego końca. Będzie trwał - stwierdził.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>>A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o:
Komentarze (319)
Hofman: Moja żona dostała pracę w KGHM, jak rządził PiS. To błąd niedoświadczonego polityka
Zaloguj się
 • 123jna

  0

  Jak takich ludzie nazywamy potocznie: zlodzieje, przekreciarze i oszusci. Tu takimi wlasnie sa. cwaniacy.

 • czesarna

  Oceniono 2 razy 2

  Hofman wykazuje się chłopięcym poczuciem humoru. Nazywa siebie doświadczonym politykiem, a jest zaledwie raczkującym aparatczykiem partyjnym z nominacji prezesa. Zapomniał ci on, że na bezrybiu i rak ryba.

 • topiramax

  Oceniono 1 raz 1

  Ok.
  Jak dojdziecie do władzy to gdzie pan umieści żonę jako polityk ...doświadczony?

 • jan.58

  Oceniono 2 razy 2

  Hipokryta, obłudnik !

  arturprosty.blogspot.com/2013/11/tasmy-prawdy-hipokryzja-obuda-zakamanie.html

 • wiserius

  Oceniono 1 raz 1

  Panie Hofman! Pan NIE JESTEŚ politykiem, a jedynie robisz pan w polityce! Żeby być politykiem, trzeba dochować pewnych standardów, a to jest panu obce. Więc tylko pan ROBISZ w polityce. I całe szczęście!

 • 7goldie

  Oceniono 2 razy 2

  Ciekawe dlaczego osoby po dobrych uczelniach i kierunkach z biegłą znajomością języków nie dostają pracy w KGHM, choćby przez "błąd", tylko politycy, przeważnie miernie wykształceni ????????????????

  Nie chrzań adaś !

 • kakaz39

  Oceniono 4 razy 4

  zatrudnił Żonę w KGHM-ie załatwił zwolnienie lekarskie,a sam z przyrodzeniem latał po woj,Podkarpackiem i szukal przygód ,wzorowy mąż i ojciec .

 • oyayebye

  Oceniono 5 razy 5

  Fallus Hofman zapomniał jeszcze dlaczego zatrudnili ją akurat w KGHM. Niech posłucha dzisiaj audycji Radia Wrocław. A to wstrętne chuisko.

 • romek4805

  Oceniono 4 razy 4

  CIEKAWE KTO TE ZWOLNIENIA LEKARSKIE wypisywał i na co była chora bo może lekarze przepisywali jej skoki na spadochronie jako terapia lecznicza kim ta pani jest że będąc zdrową osobą przez dwa lata pobierała chorobowe i to kiedy dwuletni chłopczyk potrzebuje drogiej która ratującej mu życie i na jego leczenie nie ma kasy ....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX